Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest tak że te zmiany na rynku dotyczą tylko Xboxa. Sony czyli przecież teoretyczny zwycięzca tej generacji, mimo lepszej  sprzedaży konsol, zalicza rozczarowujące wyniki finansowe. Co skutkuje masowymi zwolnieniami, zamykaniem studiów, kasowaniem gier, a szef PlayStation Studios mówi o konieczności przemyślenia strategii w jaki sposób robią swoje gry.

  

Odnośnik do komentarza

Sony zarabia dobrze, tak po prostu, ale to wynika ze specyfiki działania korporacji, że jeśli teoretycznie jest szansa na większy zysk, to do tego większego zysku trzeba dążyć. W alternatywnej rzeczywistości obecne zyski mogłyby być znakomitym wynikiem - w porównaniu do czasu wcześniejszego. Nie mogą rezygnować z większych pieniędzy i powiedzieć "ok, tak jak teraz jest to jest dobrze, byle nie było mniej".

Odnośnik do komentarza

Nie jestem specjalistą, na to pewnie składa się więcej czynników niż tylko samo tworzenie gier, ale dobre gry przyciągają klientów, lepsze gry przyciągają więcej klientów, stąd nakłady i większe koszty, większe gry, ale i potencjalnie większe przychody, pomimo strat w danym momencie. Sony zwyczajnie nie chce rezygnować z większych przychodów, zadowalając się większym zyskiem kładąc mniej, dlatego wolą szukać rozwiązania problemu obecnej sytuacji, niż zmniejszać nakłady i mieć procentowo większy zysk na papierze, bo to jak by nie patrzeć też strata.

Odnośnik do komentarza

O ile rozumiem granie w starsze gierki w taki sposób, jakoś nie widzi mi się granie w nowości na takim malutkim ekraniku, zwłaszcza, gdy pierwszy raz ogrywamy jakąś nowość. Przecież w 2024 roku granie na 24 monitorku to już podchodzi pod paragraf i 27 to minimum na PC, a 24 tylko do CS-a. Wygoda wygodą, ale to odbiera "kinowość" ogrywania na TV.

Odnośnik do komentarza

To tylko kwestia wyboru, jeśli powstanie ten handheld to wciąż będzie przecież PC i konsole stacjonarna dla tych którzy wolą grać na dużych monitorach czy ekranach TV.

 

Ja sam jestem zainteresowany, mam Steam Decka, miałem Switcha, ale chętnie też dokupię Xboxowy handheld jeśli powstanie, bo już teraz mam kupionych dużo gier w ekosystemie Xboxa, a do tego wygoda związana z Game Passem. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, krzysiek923 napisał:

O ile rozumiem granie w starsze gierki w taki sposób, jakoś nie widzi mi się granie w nowości na takim malutkim ekraniku, zwłaszcza, gdy pierwszy raz ogrywamy jakąś nowość. Przecież w 2024 roku granie na 24 monitorku to już podchodzi pod paragraf i 27 to minimum na PC, a 24 tylko do CS-a. Wygoda wygodą, ale to odbiera "kinowość" ogrywania na TV.

 

Ogólnie pojęta kinowość to po prostu ładna grafika. Dobra gra, oparta na dobrych fundamentach nie traci na byciu ogrywaną na handheldzie, że wspomnę chociażby Bayonettę.

 

Żeby jeszcze za tą kinowością szło coś więcej...

Odnośnik do komentarza

No ale po co odbierać sobie te wrażenia? To tylko jedna ze składowych grania, ale dobra gra + dobre wrażenia wizualne to coś więcej niż tylko grafika w grze, która poza grafiką nic nie oferuje. Sam nie mam parcia na top grafikę, gram też na Series S, ale taki tyci tyci ekranik to już zbyt dużo dla "dużych" gier.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, krzysiek923 napisał:

No ale po co odbierać sobie te wrażenia?

 

Nie kupuję tego, bo co z tego, że ogram sobie coś na OLED 55" jak dowiem się, że w sumie to HDR zobacze dopiero na LED, a tak w ogóle 55" to dzisiaj absolutne minimum etc. etc.

 

Kwestia kto co lubi - a ja uwielbiam granie przenośne do tego stopnia, że postawiony przed wyborem handeld czy stacjonarka - wybrałbym tę grę przenośnie.

Odnośnik do komentarza

 

46 minut temu, krzysiek923 napisał:

O ile rozumiem granie w starsze gierki w taki sposób, jakoś nie widzi mi się granie w nowości na takim malutkim ekraniku

Zalezy od gry. Takiego hadesa 2, smt 5 czy metaphor bym bez żalu odpalał na handheldzie, ale znowu hellblade 2 tylko stacjonarka. Dla mnie super suplement, bo mam okresy w życiu, że wolę grac na handheldzie i nie chce mi sie siedziec przed tv.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Nie kupuję tego, bo co z tego, że ogram sobie coś na OLED 55" jak dowiem się, że w sumie to HDR zobacze dopiero na LED, a tak w ogóle 55" to dzisiaj absolutne minimum etc. etc.

 

Kwestia kto co lubi - a ja uwielbiam granie przenośne do tego stopnia, że postawiony przed wyborem handeld czy stacjonarka - wybrałbym tę grę przenośnie.

OK, ja piszę za siebie i nie chodzi mi o pełny wypas, OLED-y, HDR-y, w ogóle nie to mam na myśli. Jeśli tobie pasuje granie na takim małym ekranie i absolutnie nie czujesz tego, że coś tracisz, jeśli patrzenie na to samo w choćby tych 50 calach niczego nie zmienia w odbiorze, nie ma problemu. Chociaż średnio wierzę.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krzysiek923 napisał:

OK, ja piszę za siebie i nie chodzi mi o pełny wypas, OLED-y, HDR-y, w ogóle nie to mam na myśli. Jeśli tobie pasuje granie na takim małym ekranie i absolutnie nie czujesz tego, że coś tracisz, jeśli patrzenie na to samo w choćby tych 50 calach niczego nie zmienia w odbiorze, nie ma problemu. Chociaż średnio wierzę.

Imo i Ty i Paolo macie po części rację. Są gry, gdzie spektakl oglądany na kozak qurva oledzie 69'' robi połowę roboty w odbiorze jakiejś gierki, ale granie w to samo na handheldzie również może przyjemnie smyrać po gałach. Kwestia potrzeb, kwestia odbioru, a na końcu zawsze najfajniej mieć możliwość wyboru. Gdyby biblioteka była dzielona ze stacjonarką to byłaby bajka - chcesz to wywalasz się na kanapie przed tym oledem, nie chcesz to idziesz z gierką do klopa czy tam na taras. Switch trochę mi zmienił podejście do przenośnego grania w "duże" gierki, a Deck dodatkowo je ucementował - widzę niszę w tym segmencie, którą można na spokojnie zagospodarować. Zresztą popularność PS Portal, które służy do streamowania chyba najbardziej "kinowych i filmowych" gierek pokazuje, że to nie jest tak bezsensowne jakby mogło się wydawać - ludzie lubią grać w takie tytuły pod mityczną kołderką.

Odnośnik do komentarza

Ja tam jaranko. HH lubię od zawsze. Zakładam ze na pewno będzie to działać tak samo jak dzisiaj deck ze gram na steam a później sobie wedle uznania przechodzę na decka. HH w takiej konfiguracji powinien być uzupełnieniem każdej stacjonarnej platformy. Ofkoz lubię efekt dużego TV i oczojebnej graficzki ale przejście na mały ekran kompletnie mi nie odbiera zabawy. 
 

Jak/jeśli MS wypuści HH który będzie działać natywnie to wtedy wystarczy mieć dwie konsole przenośne - jedna od gabena druga od gatesa. Ta zabawka od chińczyków przestanie dla mnie mieć jakiekolwiek znaczenie. 
 

Bardzo dobra zapowiedz/plotka.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jedyna rzecz, która mnie właśnie odciąga od zakupu Stram Decka to to, że właśnie nie jest on takim przenośnym Xboxem z jego ekosystemem i Game Passem. Chciałbym sobie po prostu kontynuować zabawę poza domem z grami i sejwami ze stacjonarki. Na steamie praktycznie nie mam żadnej biblioteki gier, więc natywny GP byłby idealny.

 

Chętnie zobaczę na start nowej generacji stacjonarkę i handhelda obok siebie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...