Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Jakoś to rozwiążą, w tym roku na PS5 Gearsy 4 i 5, a w następnym szóstka.

No jak nie będzie od części pierwszej to nie ma sensu, to jakby oglądać serial od 3 czy 4 sezonu. Wiem, że to prosta strzelanka, ale jakiś zarys fabularny tam jest. 

Zawsze można wrzucić 1,2,3 remaster i swoje zarobią, a i ludzie będą zadowoleni. Swoją drogą dziwie się, że Sony nie wrzuciło jeszcze Helldrivers 2, przecież aż to się prosi, gdzie baza xboxa to wręcz idealny target. To nie czasy x360 i ps3, że architektura była kolosalnie różna.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, czarek250885 napisał:

No jak nie będzie od części pierwszej to nie ma sensu, to jakby oglądać serial od 3 czy 4 sezonu. Wiem, że to prosta strzelanka, ale jakiś zarys fabularny tam jest. 

Zawsze można wrzucić 1,2,3 remaster i swoje zarobią, a i ludzie będą zadowoleni. Swoją drogą dziwie się, że Sony nie wrzuciło jeszcze Helldrivers 2, przecież aż to się prosi, gdzie baza xboxa to wręcz idealny target. To nie czasy x360 i ps3, że architektura była kolosalnie różna.

Tak, a zeby zagrac w trzeciego Wieśka trzeba znac książki i dwie poprzednie gry.

Nie nie trzeba i zrobił to promil graczy.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Shen napisał:

No jestem ciekaw co z tym gamepassem wymyśla. Jak widać wrzucanie gier AAA day1 do abonamentu w excelu za dobrze nie wygląda i podejście Sony z punktu  biznesowego jest lepsze.

Tylko że model biznesowy Sony też im nie przynosi kokosów i już ustami Hermana Hulsta i nowego CEO zapowiadają zmiany w strategii. Mają najniższe zyski od lat,  mimo podwyżki cen gier, wydawania gier na PC i zamknięciu 4 studiów w ciągu 4 lat. A ich abonament PS Plus od lat stoi w miejscu. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jeszcze odnośnie wydawania Gearsów 6 bez poprzednich części. Na PC jest 1, 4 i 5. A na Steamie tylko 5. Więc mają w pompce wydawanie gier tak żeby gracze fabułę ogarnęli. Przecież nawet Mass Effecta 2 wydali na PS3 bez wydawania jedynki, a to już jest absolutna abominacja. 

Odnośnik do komentarza

No oczywiście, nikt nie będzie się przejmował czy gracze z plejstejszyn zrozumieją meandry fabularne strzelanki i subtelne aspekty relacji Marcusa i Dominika. Tylko po prostu wydadzą ewentualnie to co mają na tapecie i tyle, by zarobić więcej kasy jak najmniejszym kosztem. 

  • This 2
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, ASX napisał:

Tylko że model biznesowy Sony też im nie przynosi kokosów

Ale jakimś cudem pozwala uniknąć wstydu, kompromitacji, hejtu i de facto śmierci platformy w przeciwieństwie do Microsoftu.

 

Tak wiem, zaraz przeczytam że Sony też to czeka tylko później. Xbox zawsze pionierem, również w zdychaniu. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Nie mówiąc już o tym, że taki Gears of War czy God of War podzielone są na oddzielne linie fabularne, więc można takie Gearsy przesortować od czwórki i odbiorca nie będzie miał poczucia, że czegoś mu brakuje. Co najwyżej zrobi się jakiś skrót wideo i fajrant.

4 minuty temu, Beelzeboss napisał:

ironic-star-wars.gif

 

Słaba podchujówka, bo o tym co mi się nie podoba na Xboxie pisałem już wiele razy. Chciałbym coś podobnego przeczytać z drugiej strony, ale nie mam oczekiwań co do ludzi którzy od 96' nie grali na niczym innym niż Plejka.

  • Plusik 2
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, jimmy napisał:

Ale jakimś cudem pozwala uniknąć wstydu, kompromitacji, hejtu i de facto śmierci platformy w przeciwieństwie do Microsoftu.

 

Tak wiem, zaraz przeczytam że Sony też to czeka tylko później. Xbox zawsze pionierem, również w zdychaniu. 

 

Bo Sony od 15 lat robi to samo, jest stałe w swoich planach.

 

Natomiast w tym samym czasie MS zmieniał strategię ze 3 razy.

 

Natomiast obie firmy mają ten sam problem - coraz wyższe koszty produkcji przy coraz mniejszej wydajności deweloperów, co przekłada się na spadek zyskowności.

 

Zarówno MS jak i Sony czeka multiplatformowość w mniejszym lub większym zakresie. W przypadku Sony zmianę strategii mocno przyśpieszy niewypał z produkcjami GAAS i nadciągająca katastrofa, której na imię Bungie.

Odnośnik do komentarza

Sonka se wrzuca gierki na PC z rok po premierze na konsoli, uczciwy układ. Masz ssanie na ich produkcje? Kupujesz konsolę. Nie masz ssania? Przez rok sobie poradzisz. Czas skraca się albo wydłuża, ale już teraz na PC mam więcej gierek sonki niż niejeden piewca marki xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...