Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

1557310702.1267_UgysAp_n.jpg

 

dyskutujemy sobie że być może w czwartek ogłosi przejęcie Bethesdy i wyjaśni pewne kwestie (jak np. to czy Bethesdy trafią do gamepassa, a jeśli tak to jakie itp.),

 

a Czarek wyskakuje jak przysłowiowy Filip z konopii i pyta się o której będzie pokaz, a jak mu napisałem że nie będzie żadnego pokazu, to ty piszesz że ludzie przecież oczekują nowości a nie boosta fpsów w starych grach, no normalnie WTF

Odnośnik do komentarza
Cytat

Finally, it’s still unclear whether Microsoft and Bethesda will address the question of platform exclusivity. PlayStation fans want to know if Bethesda releases like Starfield, Indiana Jones, or The Elder Scrolls VI will also launch on PS5. The Thursday presentation may provide a black-and-white answer, or it might keep things gray — especially if its plans are more nuanced and conditional from game to game.

Mam nadzieję, ze nie beda wodzic wszystkich za nos. Chciałbym w koncu jednoznacznej odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza

Ciekawą teorie wysnuł Jez Corden, Xbox może powiedzieć że wyda gry Bethesdy na Playstation o ile japońska korporacja zgodzi się na implementacje Xbox Live i Gamepassa na swoich konsolach.  Sony prawdopodobnie się nie zgodzi i Microsoft wyjdzie na dobrego wujka i powie "zobaczcie, próbowaliśmy, ale oni się nie zgodzili".

 

Podobnie było z crossplayem w Minecrafcie gdzie Sony też długo nie chciało się zgodzić

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
3 minuty temu, Ukukuki napisał:

Przecież to jest oczywiste ,że gry Bethesdy będą w GP. Jakby było inaczej to dopiero będzie zaskoczenie.

Wiadomo, teraz bardziej chodzi o to na co będą wydawane a konkretnie czy na ps5. 

Post wyżej. xd

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, ASX napisał:

1557310702.1267_UgysAp_n.jpg

 

dyskutujemy sobie że być może w czwartek ogłosi przejęcie Bethesdy i wyjaśni pewne kwestie (jak np. to czy Bethesdy trafią do gamepassa, a jeśli tak to jakie itp.),

 

a Czarek wyskakuje jak przysłowiowy Filip z konopii i pyta się o której będzie pokaz, a jak mu napisałem że nie będzie żadnego pokazu, to ty piszesz że ludzie przecież oczekują nowości a nie boosta fpsów w starych grach, no normalnie WTF

 

Spytałeś skąd ludzie oczekują konferencji i gier, a ja ci odpowiadam, że po 1.5 roku od pierwszego pokazu konsol, zapowiadania niesamowitej mocy nie dostaliśmy nic konkretnego o nowych grach poza tym, że będą, a po 4 miesiącach od premiery w tym temacie dalej jest cisza. Ty zdziwiony zaś jesteś, że ludzie mający dość FPS boostów i "please be excited" słysząc o wielkim przejęciu jednego z największych wydawców aby mogli robić gry dla Microsoftu spodziewają się, że usłyszą coś o nowych grach na Xboxa.

 

No przyznam ASX, rzeczywiśce niezłe WTF jak się Ciebie czyta. 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Będą, ale na pewno nie na premierę. W życiu taki gigant na to nie pójdzie.

 

Wszystkie gierki od MS miały lądować day one w usłudze, jak kupili Bethesde to dlaczego ma być inaczej? 

3 minuty temu, lpcl napisał:

Wiadomo, teraz bardziej chodzi o to na co będą wydawane a konkretnie czy na ps5. 

 Nawet jak będą to każdy kto ma dwie platformy będzie wolał na miesiąc kupić abonament xd

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Będą, ale na pewno nie na premierę. W życiu taki gigant na to nie pójdzie.

pisząc o gigancie masz na myśli Xboxa? bo zdajesz sobie sprawę że Bethesda będąca własnością Xboxa nie będzie miała wiele do powiedzenia w tej kwestii czy i na co będą wychodzić ich gry?

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
4 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

Wszystkie gierki od MS miały lądować day one w usłudze, jak kupili Bethesde to dlaczego ma być inaczej? 

 Nawet jak będą to każdy kto ma dwie platformy będzie wolał na miesiąc kupić abonament xd

Wiadomo ale ryk w necie jednoplatformowców będzie olbrzymi. Dlatego wydaje się to ciekawą kwestią tj. jak to ms rozegra, tutaj też znaczenie mają pewnie wcześniejsze umowy, zaawansowanie prac nad grami itd. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

Skąd ludzie biorą pomysły że w czwartek będą jakieś pokazy i zapowiedzi nowych gier?

 

No dokładnie jak Paolo napisał. Identyczna sytuacja była przy jednym State of Play od Sony jak było info, że nie będzie newsów o PS5 i nowych gier, a internet i tak tego oczekiwał. Po pokazie był tylko płacz, że nic nie pokazali nowego.

Tak samo będzie i tutaj.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Bzduras napisał:

Osobiście brakuje mi jajeczności MSu z czasów X360 - to, to i to na Xboxie i elo, bez jakichś gadek typu "łączymy wszyskich, złapmy się za fujary i zaśpiewajmy wspólnie kumbaja".

 

Dokładnie to, dokładnie to! Aby gry były coraz lepsze między studiami musi zachodzić rywalizacja w myśl zasady "chcemy być najlepsi". Kompetytywność jest bazą jakości, a słodkie pierdy "kochajmy się" to są dla przegrańców, bo wiem, że MS byłby bezlitosny względem Sony gdyby to oni byli na wyraźnym prowadzeniu. 

 

i o taki gaming walczę

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zapewniam cię że każdy developer chcę robić jak najlepsze gry, takie studia jak np. Obsidian czy InXile jak wynika z wypowiedzi twórców, dołączyły do Microsoftu dlatego że ten obiecał że będą mogli zostawić małe kickstarterowe gierki i będą mogli stworzyć duże gry o których marzyli, jedną z tych gier jest Avowed, o nowym, podobno bardzo ambitnym, projekcie Inxile jeszcze niewiele wiadomo.

Sam Spencer też powtarza że jego celem jest stworzenie "industry leading first party organization".

Odnośnik do komentarza

Co do eventów to Niny i Sony jakoś potrafią coś więcej rozkręcić i pokazać, więc ludzie oczekują, że MS coś ogarnie. Czekanie na okolicę e3 to słabo. 

 

Jeszcze tak poza exami. Nadal zastanawiam się jak długo gry multiplaformowe będę gorzej/tak samo działały na xsx. Spodziewałem się, że multiplatformy będę brał na xsx bo tam będą działały lepiej + dysk większy. A tu tak średnio i np. taki RE8 nie wiem gdzie w końcu brać. No smutne trochę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że gdyby chodziło tylko o dostępność gier na Game Passie (bez ekskluzywności), to MS nie musiałby kupować Bethesdy. Zapłaciliby z miliard i do końca generacji wszystko lądowałoby w usłudze.

 

Stawiam, że aktualne gry usługi pozostaną na tych platformach, na których już są. Tak samo inne, przyszłe MMO i może jakieś mniejsze gierki trafią na wszystko.

 

Jak będzie inaczej, to kompletnie nie rozumiem strategii MS. Tym bardziej, że gdyby chodziło o Sony, to nie byłoby nawet opcji, że Starfield, Elder Scrolls czy Fallout pojawiłyby się na Xie.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
42 minuty temu, ASX napisał:

zapewniam cię że każdy developer chcę robić jak najlepsze gry, 

Brzmi to trochę górnolotnie. Po żabach czy tym pokazie hi to tak średnio widzę to, że każdy chce robić jak najlepsze gry. Ale ja też bym nie narzekał jakbym dostawał pięciocyfrową pensję co miesiąc i modelowałbym sobie mordę Grega przez 6 lat. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

no ale Battletoads to był mały pasjonacki projekt. Dlala studio pracowało razem z Rare nad Sea of Thieves, a że szef był fanem starych ropuch to poprosili Rare czy dałoby radę wskrzesić grę no i tak małym kosztem (Dlala studio to zaledwie kilkanaście osób) powstały odświeżone ropuchy.

 

Nie można oceniać całej organizacji na podstawie tego typu gry bo to nie jest żaden wyznacznik, to tak jakby na podstawie ostatniej gry Sony, czyli Destruction All Stars, oceniać cały dorobek i ambicje Playstation Studios

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...