Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

wifi

5 minut temu, Moldar napisał:

z UPC miałem problem na xboxie po wifi, konsola nie łączyła mi się od razu z internetem i musiałem czekać często około minuty, czy dwóch. Z ps5 nie miałem tego problemu, bądź po internecie z komórki, coś ewidentnie mi się gryzło z upc.

też to mam strasznie to wkurwia

Odnośnik do komentarza

Wczoraj po wznowieniu z trybu instant-on konsola przywitała mnie w trybie 640x480 bez możliwości zmiany. Zrobiłem jej soft reset ale to nie pomogło, dopiero restart konsola i w zasadzie wiążąca się z tym konfiguracja konta od nowa rozwiązała problem.

Dziś rano znowu ustawiłem ją w tryb instant-on, ściągam sobie Sea of Thieves, zajrzałem przy okazji do ustawień i tam widzę że wyjście jest ustawione na DVI więc zmieniłem na hdmi i... przywitał mnie ekran w rozdzielczości 640x480 bez możliwości zmiany. Nie miałem czasu się bawić i dziś po pracy liczę że znajdę lepsze rozwiązanie niż czasochłonny restart i wpisywanie haseł od nowa.

Pytanie jakie się pojawia to czy wina oprogramowania, na co stawiam, czy może tylko przewód jest wadliwy. Ktoś miał podobne przygody?

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Daddy napisał:

stawiam na kabel llub wej/wyj od kabla, spradź na innym czy to samo jest, w ustawieniach konsoli najlepiej dać zaawansowane>wyświetlacz>wykrywanie automatyczne oraz tryby wideo zeswalaj na yycc 4:2:2

 

 

Dzisiaj jeszcze sprawdzę z innym przewodem, ale grzebiąc w necie trafiłem na kilka rozwiązań i raczej usterka systemowa znana od dawna, ale winy samego kabla nie wykluczam. 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dalhi napisał:

Wczoraj po wznowieniu z trybu instant-on konsola przywitała mnie w trybie 640x480 bez możliwości zmiany. Zrobiłem jej soft reset ale to nie pomogło, dopiero restart konsola i w zasadzie wiążąca się z tym konfiguracja konta od nowa rozwiązała problem.

Dziś rano znowu ustawiłem ją w tryb instant-on, ściągam sobie Sea of Thieves, zajrzałem przy okazji do ustawień i tam widzę że wyjście jest ustawione na DVI więc zmieniłem na hdmi i... przywitał mnie ekran w rozdzielczości 640x480 bez możliwości zmiany. Nie miałem czasu się bawić i dziś po pracy liczę że znajdę lepsze rozwiązanie niż czasochłonny restart i wpisywanie haseł od nowa.

Pytanie jakie się pojawia to czy wina oprogramowania, na co stawiam, czy może tylko przewód jest wadliwy. Ktoś miał podobne przygody?

Przestaw na automat. Nie DVI i nie HDMI. Może to być tez wina tv który przestawia tryb wyświetlania i wymusza na konsoli. W trybie HDMI jest domyślne wyświetlanie 640x480

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, LiŚciu napisał:

Przestaw na automat. Nie DVI i nie HDMI. Może to być tez wina tv który przestawia tryb wyświetlania i wymusza na konsoli. W trybie HDMI jest domyślne wyświetlanie 640x480

Dziś jak zajrzałem w opcje to był do wyboru tylko DVI i HDMI, po pracy przyjrzę się uważniej. 

Zresztą nie wiem dlaczego po restarcie konsoli ustawiło się na DVI i tu podejrzewam że jednak to problem z softem.

 

Odnośnik do komentarza

Też czasami mój X odpala się w takiej rozdzielczości wystarczy z resetować konsole, przytrzymaj guid buttona i wybierz opcje z uruchom ponownie konsole. 

Albo szybciej wypnij i wepnij kabel HDMI. 

I zrób tak jak Liściu pisze, wybór automatyczny (nie HDMI nie DVI) niech konsola robi to automatycznie. 

Edytowane przez Lord Protector
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Dalhi napisał:

Dziś jak zajrzałem w opcje to był do wyboru tylko DVI i HDMI, po pracy przyjrzę się uważniej. 

Zresztą nie wiem dlaczego po restarcie konsoli ustawiło się na DVI i tu podejrzewam że jednak to problem z softem.

 

Jeśli nie masz opcji auto to coś nie tak mocno. Automat ma sam dostosować sygnał a pozostałe dwa HDMI i DVI są jako opcje dodatkowe - kierunkowe. 
 

Sprobuj tez z ustawieniami TV bo może ma jakieś wymuszanie ustawione.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Moldar napisał:

z UPC miałem problem na xboxie po wifi, konsola nie łączyła mi się od razu z internetem i musiałem czekać często około minuty, czy dwóch. Z ps5 nie miałem tego problemu, bądź po internecie z komórki, coś ewidentnie mi się gryzło z upc.


Czyli nie ma mowy o ściągnij podczas instant on? Mam nową konsole ale jestem u rodziców i mam po wifi na routerze Asusa ale na mieszkaniu mam UPC connect box.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...