Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli gracie w jakąś grę z quick resume, a później poprzez xcloud to wyłączającie grę na konsoli. Mi w hades wjebało jeden ukończony run. Przy próbie ponownego włączenia na konsoli po graniu w chmurze wyjebał monit z wyborem save bo na konsoli jest starszy niż w chmurze i musiałem wybrać.

Odnośnik do komentarza

On chodzi jak te oldskulowe, pierwsze napędy dvd

 

A, sorki, zobaczyłem nick Donatello1991 i z biegu pomyślałem, że to temat PS5 (powyższe tyczy się PS5)

 

@Donatello1991 jakbyś kondona na komin nie zakładał, to może by dobrze chulał ;)

 

 

Xbox Series S bardzo dobra i cicha kultura pracy bez napędu

 

 

 

 

Edytowane przez beardo0
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, pawelgr5 said:

Do dziś nie rozumiem dlaczego model X nie jest oferowany bez napędu. Akurat to jedno mogliby odgapic od Sony.

Bo model S jest bez napędu. A nabywcy X to hardkorowi gracze, dysponujący często kolekcją gier ze starszych modeli i na razie chcący zachować napęd. 
 

PS5 digital mimo niższej ceny i lepszego designu wydaje się budzić mniejsze zainteresowanie i tak naprawdę trudno powiedzieć, czy opracowanie tej wersji się opłacało. 

Odnośnik do komentarza
54 minutes ago, pawelgr5 said:

Po prostu dopłaciłem bez sensu za komponent który jest mi zbędny. Wolałbym mieć wybór.

Czyli z punktu widzenia producenta generalnie sukces - nie zrezygnowałeś z zakupu i nawet zapłaciłeś więcej.

 

Wiadomo, idealnie byłoby mieć wersje z i bez napędu, z różnymi rozmiarami pamięci i najlepiej w różnych kolorach (sam mógłbym dopłacić do większego dysku i wolałbym białą konsolę), ale rynek jest w zasadzie duopolem, ostatnio popyt przewyższa podaż, więc niestety trudno będzie o większe zróżnicowanie oferty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Mustang napisał:

Czyli z punktu widzenia producenta generalnie sukces - nie zrezygnowałeś z zakupu i nawet zapłaciłeś więcej.

 

Wiadomo, idealnie byłoby mieć wersje z i bez napędu, z różnymi rozmiarami pamięci i najlepiej w różnych kolorach (sam mógłbym dopłacić do większego dysku i wolałbym białą konsolę), ale rynek jest w zasadzie duopolem, ostatnio popyt przewyższa podaż, więc niestety trudno będzie o większe zróżnicowanie oferty.

 

 

Biorąc pod uwagę, że ms ciagle dopłaca do konsoli to jednak oni stracili.

Odnośnik do komentarza

No to już zależy czy zysk/strata na hipotetycznie tańszej konsoli bez napędu byłaby wyższa czy niższa. W przypadku PS5 jednak założę, że dołożenie napędu nie zwiększa kosztu produkcji o 100 USD/EUR, czyli generalnie opłaca im się sprzedawać wersje standardowe bardziej niż digital.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie tak. W praktyce aspekt jest nieco bardziej skomplikowany. Tradycyjnie najlepsza sprzedaż gier przypada na okres świąteczny, dlatego też późna jesień to okres tak wielu premier. Czyli gry są klasycznym prezentem. Obecnie wersje konsolowe dostępne w sklepach są jeszcze na nośnikach fizycznych, więc konsole bez napędu = mniej zakupów gier na prezent. Pewnie z czasem kody w pudełkach zastąpią płyty, co będzie zdecydowanie najlepsze dla Sony czy MS.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Mustang napisał:

Pewnie z czasem kody w pudełkach zastąpią płyty, co będzie zdecydowanie najlepsze dla Sony czy MS.

Ja tam bym się nie pogniewał na takie coś. Cyfra bardziej mi pasi, bo jest po prostu wygodniejsza, ale cenowo to jednak pudełka wychodzą taniej jak nie ma się parcia na premierę. Tylko, ze wtedy też pudła pójdą w górę.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Rozi napisał:

Tracimy możliwość odsprzedaży i dostęp so gry, w wypadku braku internetu. Płyty i pudełka nigdy nie przejdą do lamusa. I dobrze.

 

Jak dla mnie płyty straciły rację bytu w momencie kiedy intsalując grę z płyty muszę pobrać kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt GB patch day one. Poza tym czysta wygoda, nie ma się co czarować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...