Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Ten gamepass na playstation nikomu by się nie opłacił w tym momencie. Ms dopóki chce robić swój hardware to się na to nie zdecyduje, bo wszyscy by brali playstation, żeby mieć 2w1, a Sony by straciło kasę ze sprzedawanych gier 3rd party na ich konsoli. Jedynie gamepass by na tym wygrał, bo wydawcy 3rd party musieliby jeszcze chętniej wrzucać gry do abonamentu.

Odnośnik do komentarza

Warto dodać że tak naprawdę to firmy X razy więcej zarabiają nie na sprzedaży kopi gry a na sezon passach i skórkach. Mi po roku czasu bardzo przypasował model GP. 

Chciałbym żeby Spancer pierwsze co to zaprzestał wydawać coda co roku. Kiedyś ostro się w niego grało. Niech robią Treyarch i IW. Blura bym bardzo chciał zobaczyć. Albo jakieś samochody od nich. Żyje jeszcze wgl to studio? 

Reszcie dać wolna rękę :) pomarzyć można zawsze

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

wielu osobom nie spodoba się to co napiszę, ale przyszłością branży jest dystrybucja gier bez podziału na hardware.

 

Prędzej czy lub raczej później Sony, gdy już Game Pass będzie zbyt duży by go ignorować otworzy się na abonament Spencera, tak samo jak otworzyli się na inne serwisy abonamentowe jak Netflix, Spotify czy Disney Plus, które już są dostępne na ich konsolach. A przecież Sony wciąż produkuje i zarabia na produkcji filmów i muzyce. Podobnie będzie z grami, Sony wciąż będzie robić to co robiło do tej pory czyli wypuszczać gry na swoje konsole i PC, w klasycznej dystrybucji. A jednocześnie mogą zarabiać na tym że pozwolą na swoich konsolach odpalić gry w chmurze z Game Passa.

 

 

Asax, swieżaku, nie będzie GP na sonce tak długo jak nie będzie tam całeJ infrastruktury MS, z Live na czele i kto uważnie czyta wypowiedzi Spencera i spółki, ten to wie.

 

Czy Live może się pojawić na Sonce? Nie można tego wykluczyć, ale szanse na ten moment są bardzo małe.

 

Adekwatna sytuacja z Nintendo. 

Odnośnik do komentarza

Przy prężnie działającym Warzonie coroczne wydawanie kolejnej części CODa totalnie nie ma sensu. Nie mówiąc o tym, że te wszystkie studia ledwo wyrabiają z premierą, a QA nie nadąża z wyłapywaniem bugów.

Znaczy się Koticka to ch,uj obchodzi, ale pod Spencerem powinno być lepiej.

 

W idealnym scenariuszu jednego roku dostalibyśmy Dooma, w następnym dajmy na to Quake'a, potem Call od Duty. Taka rotacja dobrze by służyła każdej marce.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Teraz, zloto napisał:

Asax, swieżaku, nie będzie GP na sonce tak długo jak nie będzie tam całeJ infrastruktury MS, z Live na czele i kto uważnie czyta wypowiedzi Spencera i spółki, ten to wie.

 

Czy Live może się pojawić na Sonce? Nie można tego wykluczyć, ale szanse na ten moment są bardzo małe.

wiem o tym, jeśli ktoś  Game Passa na swojej platformie to wiąże się to z przeniesieniem całej infrastruktury (konta osiągnięcia itd) na ten sprzęt. Sam Spencer o tym mówił.

Tak samo jak mówił, że chcę GP na jak największej liczbie urządzeń, czyli również na sonce.

 

Oczywiście, w niedalekiej przyszłości nie ma szans, na to by Sony poszło na taki układ, bo zbyt mocno są obecnie powiązani z hardwarem. Ale dystrybucja gier się zmienia i branża idzie w kierunku ekosystemów nie powiązanych ze sprzętem. Pisał o tym jakiś czas temu Matt Piscatella analityk NPD

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elitesse napisał:

 

Dopóki mają tak dużą bazę graczy, to mogli sobie pozwolić na to aby podejmować decyzje, które były niezrozumiałe z punktu widzenia społeczności. Mają wyrobioną markę i rzeszę oddanych fanów, którzy granie kojarzą tylko z playstation. Jak kupowałem xboxa, to mój kolega dziwił się po co mi to skoro mam ps4, a później był zdziwiony jak kupiłem XSX zamiast polować na PS5. Kolega gra głównie z fifę, a takich ludzi jest cała masa. Pozytywem całej tej sytuacji będzie to, że Sony powinno zaoferować coś równie dobrego od siebie. Zeszła generacja należała do nich, M$ wyciągnął wnioski (nie ma w co grać ;)) i kontratakuje. Sony może odpowiedzieć tym samym co przełoży się na więcej bardzo dobrych gier, a gry robić potrafią. W najgorszym wypadku skończą jako kolejny wydawca albo nowy abonament ze swoimi gierkami ;)

 

Tylko, że to prowadzi do czegoś bardzo złego, mianowicie centralizacji całego rynku w rękach 2,3 największych korporacji, długofalowo to nie przyniesie dobrych skutków. Odnoszę wrażenie , że na ten moment mało kto to rozumie co mnie trochę dziwi. W przypadku każdego wydawcy, czy Ms, czy Sony potępiałbym takie działania. Te firmy niech tworzą na wyłączność ale własne tytuły a nie wykupują cały rynek albo jedni albo drudzy.

Odnośnik do komentarza

Ty chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę, co oznacza "monopol na rynku gier". MS mógłby sobie dorzucić do portfolio Ubi, EA, Square i dywizję PlayStation, a nadal nie byłby nawet blisko do tego, żeby mieć "monopol na rynku gier".

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Prawo monopolowe chyba tak nie działa, że blokuje firmę na ostatnią chwilę. 

Niedawno zablokowano nvidie przed kupnem ARM, a przecież mają silną konkurencję Intela i AMD. 

 

Jednak to tylko prawo. Kiedyś Atari miało niemal monopol. Potem Nintendo dominowało. Za PS2 Sony miało niemal cały rynek konsolowy. M$ ma Windowsa i monopol na PC.

 

Takie mega konsolidacje przeważnie nie są dobre dla klientów, ale nie ma co też dramatyzować. W tym wypadku m$ może też uratować gnijącą od środka firmę i pomóc pracownikom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...