Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, od jakiegoś czasu mam problem z jutubem na konsoli. 

Problem polega na tym, że YouTube przestał się odpalać na XSX z poziomu telefonu. Kiedyś klikałem na fonie w ikonkę połączenia z innymi urządzeniami i normalnie x'a wykrywało, a od jakiegoś czasu po którejś aktualizacji konsoli przestało to działać i telefon już konsoli nie znajduje. Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać? 

Niby pierdoła, ale czasem z tego korzystałem i trochę mi brakuje tej opcji. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, 20inchDT napisał:

Grafika od kloba

FJjMOcZWYAAP32J?format=jpg&name=4096x409

 

z 5k pracowników na 15k :obama:

Blizzard 5tys pracowników? WTF co oni tam robią poza Diablo 4, Overwatch i WoWem?

Trzeba też pamiętać że Bethesda i chyba Acti-Bliz mają być częściowo niezależne w tworzeniu gier od MS/XBOX.

Poza ich własnymi studiami dalej będą mogli zlecić produkcje gry u zewnętrznego deva, jak np: Rage 2 czy Sekiro pod Xa i PC  :obama:

 

 

6 godzin temu, krzysiek923 napisał:

Coś czuję, że to już koniec przejęć. Mieć to jedno, ale teraz trzeba tego pilnować i możliwie mocno wykorzystać potencjał. Nie ma co się spodziewać, że teraz każda jedna seria, która trafiła pod skrzydła MS zostanie odmrożona w bliskim czasie. Jakoś nie widzę kolejnych przejęć, zwłaszcza kiedy wiadomo już, że to Activision wyszło z inicjatywą i zaoferowali się MS. Czyli nie tyle misterny plan, co wykorzystana okazja.

 

6 godzin temu, SnoD napisał:

To nie koniec, MS będzie nabywał kolejne studia przez całą obecną generację. I jak pokazały ich wszystkie ostatnie przejęcia, nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać.

 

5 godzin temu, 20inchDT napisał:

:bad:

 

Trochę mi to kupno Acti popsuło plany, bo chciałem coś z tego:

1) Studia WB. Może discovery je opchnie dalej

2) Zachodnie studia square, bo ciągle są z nich niezadowoleni

3) Pojedyncze studia, które robią teraz exy dla xboxa i te projekty są pewnie testem - IOI czy Avalanche

 

Skończy się na tym, że za rok kupią EA, którego nikt z graczy forumowych nie chce :yao:

Oczywiście że to nie koniec zakupów, jednak już większego gracza nie kupią bo zostało tylko Nintendo i Sony. Spencer chce kogoś z KKW mieć w brygadzie, z Platinum się nie udało, teraz sądzę że jest czas na pojedyncze studia lub mniejszych wydawców.

Oby tylko nie kupili EA ani SE.:sapek: 

 

 

4 godziny temu, ASX napisał:

 

 

Takie newsy to ja lubię

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Daddy napisał:

Blizzard 5tys pracowników? WTF co oni tam robią poza Diablo 4, Overwatch i WoWem?

 

Jeśli to prawda (w co baaardzo wątpię, ale zależy jak liczyć kto jest "pracownikiem Blizzarda"...), to większość z tych 5 tysięcy zajmuje się odpowiadaniem na różne indywidualne problemy klientów online. Ludzi którzy robią stale content do tych gier jest stosunkowo niewiele, myślę że nadal to jest rozsądny strzał powiedzieć że to są okolice setki dla każdego. World of Warcraft na pewno przez ostatnią dekadę "trochę" ludzi zwolnił mdr.

Odnośnik do komentarza

Microsoft idzie na rzeź.

Mają jedyną szansę w historii na zbudowanie Netfliksa do gier i przejęcie rynku, zanim inni się obudzą. Do tego trzeba mieć content i stąd te mega zakupy na czas. Ten zakup był szczególnie ważny, bo to są głównie gry online i tym bardziej zachęcają do płacenia za ABO.

 

Sony nie jest też ich głównym konkurentem. Oni celują w rywalizację w Tencent, Google i Apple. Sony i Nintendo mogliby teoretycznie kupić. Plany są większe. 

 

A czy COD będzie exem na Xboksa? Niekoniecznie, bo to może obniżyć wartość marki. Być może pójdą drogą Minecrafta. Priorytetem jest GamePass i muszą sobie przeliczyć, czy osłabienie CODa jako ex pomoże, czy zaszkodzi. W ogóle osłabienie Sony i Nintendo może się im nie opłacać, bo można te firmy wykorzystać do sprzedaży i promowania ich marek.

 

Ciekawe, czy wejdą mocniej w rynek telefonów, bo tam są największe pieniądze? King i Candy Crush by to sugerowały. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że Phil zaczyna mówić o potencjalnym oddelegowaniu niektórych studiów do IP innych niż Call of Duty. Jestem przekonany, że 3 podstawowe studia będą musiały robić CoD'a, ale jest szansa dla wszystkich tych deweloperów, którzy robią za support. Spodziewam się też że dbając o pewien standard serii raz na 3-4 lata nie będzie nowej odsłony, by wszystkie ekipy miały dodatkowy rok na dopracowanie swojej wersji CoD'a. Tym bardziej jeśli faktycznie część supportu odpadnie.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ASX napisał:

 

Good guy Phil

 

 

No ładny PR, ale jak będzie naprawdę to zobaczymy. Spencera po przejęciu Zenimax Media też pytali o wydawanie gier ma Playstation.

 

Dziennikarz  Kotaku: „Czy można odzyskać inwestycję w wysokości 7,5 miliarda dolarów, jeśli nie sprzedasz The Elder Scrolls VI w wersji na konsolę PlayStation?”

 

Phil Spencer: "Ta umowa nie miała na celu odebrania gier innej grupie graczy. Nigdzie w dokumentacji, którą stworzyliśmy, nie postawiono pytania: „Jak powstrzymać innych odbiorców przed graniem w te gry?”. Chcemy, aby więcej osób mogło bawić się przy grach, a nie mniej. Mimo to odniosę się także do naszego modelu biznesowego - odpowiadam tylko bezpośrednio na pytanie, które zadałeś. Kiedy myślę o tym, gdzie ludzie będą grać i ile posiadamy urządzeń, a mamy platformę xCloud, PC, subskrypcję Game Pass oraz nasze konsole, wtedy dochodzę do wniosku, że nie muszę wydawać tych gier na żadną inną platformę niż te, które obsługujemy, aby umowa była dla nas korzystna. Cokolwiek to znaczy."

 

Więc z tym przekonaniem graniczącym z pewnością o wydawaniu gier Acti na Playstation to nie był bym taki pewien. Zapewne CoD zostanie utrzymane na PS ale raczej to będzie Warzone i jego następcy niż główne odsłony serii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak zupełnie na poważnie, przeczytałem gdzieś słuszną uwagę, że przez obecne ruchy MS i wykupowanie kolejnych studiów Xbox stanie się wiodącą platformą do grania, a PlayStation stanie się czymś w rodzaju Nintendo - sprzętem dla pasjonatów i tych kilku gier od wewnętrznych studiów Sony wydawanych co roku. MS wchłania kolejne firmy i ich portfolio trafia do Gamepassa. Ma już EA Access, Bethesdę, niedługo dołączy biblioteka Activision Blizzard, a zapewne i Ubi+. Większość multiplatform będzie dostępna w ramach abonamentu i absolutnie nielogiczne i nieopłacalne będzie kupowanie gier za pełną cenę na PlayStation, skoro na Xbox będą za frytki na wyciągnięcie ręki. Czy to źle dla Sony? Niekoniecznie, przecież Nintendo radzi sobie świetnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tym że PlayStation traci tożsamość i staje się platformą tak naprawdę niewiadomo dla kogo. 

Na Xboxie mam wszystkie te gierki guilty pleasure, fpsy, wyścigi, indyki w gamepasie. Na Nintendo mam japońską szkole tworzenia gier ze świetnymi nowatorskimi pomysłami i jrpgi.

Co oferuje mi dzisiaj Sony? Nic.

 

Ludzie kupują ich sprzęt pewnie dla kolekcji pocharkow albo z sentymentu bo co sonka to sonka, grało się na psxie i ps2 itp

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Tak jak kupuje się sprzęty Nintendo dla sprzętów Nintendo tak PS kupuje się dla gierek od Sony. Znam paru ludków, którzy nie przyjmują do wiadomości, że konsole nie kończą się na mitycznej "plejce" i choćby skały srały to nie zmienią światopoglądu czy konsolowego wyznania. Ich wybór. Jak już nie raz i nie dwa wspominałem sam pewnie złapię PS5 w przyszłości żeby te ich gierki ograć, ale to perspektywa kilku lat u mnie, bo Xbox dostarcza mi wszystkiego, czego chcę na ten moment.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PanKamil napisał:

Phil nie jest glupi(lub ten jego hinduski szef), wie, że cod potrzebuje playstation tak samo jak playstation coda. Jakby usunęli coda z playstation to dochody marki by spadły drastycznie.

Zależy co chcą długofalowo osiągnąć. A IMO chcą GamePassa na PSce.

Odnośnik do komentarza

GamePassa moim zdaniem powinno się oceniać jak Disney+. Wiele filmów Disneya można kupić np. na Amazon Prime.

Minecraft nie jest exem Xboksa.

Nie wiemy jeszcze co się stanie z CODem, ale jeśli Gamepass dostanie CODa wcześniej, taniej, z dodatkami i w lepszej wersji, to to wystarczy dla wielu, by wykupić GPU.

 

Odnośnik do komentarza

Wyłożona kiełbacha na tego CoDa, od dwóch dni kręcimy się w kółko z dyskusją - a może będzie, a może nie będzie, a może coś będzie, ale nie będzie, a może nie będzie, ale coś będzie... Zobaczymy, niech się tam żrą.

  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Just now, PanKamil said:

Ja nie widzę problemu z game passem który ma tylko zawartosc xgs/bethesda/acti/blizzard na ps5.

Ale Sony widzi. 

 

CoD (nie w wersji F2P jak Warzone) za parę lat też przestanie wychodzić na platformy spoza ekosystemu Xbox i tyle, nie ma co się oszukiwać. Microsoft wydaje 70 miliardów na zakup lekką ręką, a gracze nadal wychodzą z tekstem, że nie mogą sobie odpuścić zarobku na PlayStation. Mogą. Odbiją sobie na czymś innym.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Bzduras napisał:

Tak jak kupuje się sprzęty Nintendo dla sprzętów Nintendo tak PS kupuje się dla gierek od Sony. Znam paru ludków, którzy nie przyjmują do wiadomości, że konsole nie kończą się na mitycznej "plejce" i choćby skały srały to nie zmienią światopoglądu czy konsolowego wyznania. Ich wybór. Jak już nie raz i nie dwa wspominałem sam pewnie złapię PS5 w przyszłości żeby te ich gierki ograć, ale to perspektywa kilku lat u mnie, bo Xbox dostarcza mi wszystkiego, czego chcę na ten moment.

Mam ziomka, który mówił, że kupi na bank plejkę, bo ten Xbox to gówno jakieś jest. Że to hvj a nie konsola, bo konsola to jest Sonka, a nie jakieś nie wiadomo co. Dobrej pory pamiętam, jak jechaliśmy autem i potępiał moje zamiary kupna Xboxa.

 

No i miesiąc temu od drugiego kumpla odkupił XSX xD

 

Płaci se GP, ma dostęp do FIFY (nie wiem w co oprócz Fify on gra), jego syn może se popykać w jakieś platformówki. Legancko jest.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Gadanie o tym, że po przejęciu danej firmy, jej gry muszą wychodzić na wszystko, bo się koszty zakupu nie zwrócą, można sobie między bajki włożyć. Tak jak jest to napisało oficjalne Acti i powiedział Phil Spencer, wszystkie wcześniejsze umowy będą honorowane aż do ich zakończenia.

 

Po sfinalizowaniu przejęcia i zakończeniu wszystkich postanowień określonych w umowach:

VigorousAridGartersnake-size_restricted.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Czoperrr napisał:

Microsoft wydaje 70 miliardów na zakup lekką ręką, a gracze nadal wychodzą z tekstem, że nie mogą sobie odpuścić zarobku na PlayStation. Mogą. Odbiją sobie na czymś innym.

To nie chodzi tylko o zarobek teraz, ale o wartość/popularność marki. Jeśli zabranie CODa im zaszkodzi, to nie zabiorą. Gdyby COD stracił swój mega status, to byłaby katastrofa. Strata graczy może się nie opłacać. 

 

Nie twierdzę, że nie zabiorą do siebie, ale nie jest to takie oczywiste. Tak samo jak gier z komórek nie zabiorą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...