Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MYSZa7 napisał:

Samego Maniaka chyba się nie da, ma januszową wiedzę i jeszcze to czytanie z kartki xd

 

Ale jak już wleci@Heviro (Fanboy BDG) czy @Lord Protector bez CW Mode to można to na chillku obejrzec.


A ja tam lubię obejrzeć. Wiedzy nie oceniam, oceniam pasje do zbieractwa. Bez kija w dupie, klimat podwórka z lat 90. Wszyscy mieli takiego na rejonie. Wiec oglądam pewnie bo załącza mi się sentyment beztroski i PSX. Ale jak chce recenzje gry czy sprzęt, to arhn.

Odnośnik do komentarza
Teraz, iluck85 napisał:


A ja tam lubię obejrzeć. Wiedzy nie oceniam, oceniam pasje do zbieractwa. Bez kija w dupie, klimat podwórka z lat 90. Wszyscy mieli takiego na rejonie. Wiec oglądam pewnie bo załącza mi się sentyment beztroski i PSX. Ale jak chce recenzje gry czy sprzęt, to arhn.

Zbieractwo na mega plus, no ale nie idzie to w parze w merytoryką.

Odnośnik do komentarza

A @Lord Protector nie pracował/pracuje w sklepie z grami? 
Mi czasem jest zal tego trzeciego. Ma wiedzę, dane i postawiłby chętnie kropkę nad i i coś dopowiedział. Koledzy mu często nie dają dojść do słowa. Nie ma siły przebicia.

 

Edit

komentarze muszę poczytać, kiedyś mu cisnęli ze uzębienie słabe i zamiast na gry, to niech wyda na dentystę. :turned:

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Qbon napisał:

Nie wiem co ma jedno do drugiego no ale ok. Poza tym napisałem dalej, że Sony się przyda kubeł zimnej wody na łeb, bo nic nie robią już od dłuższego czasu, totalna pasywnośc w jakimkolwiek działaniu, masa decyzji niezrozumiałych z punktu widzenia społeczności, także sami sobie winni. Nie będzie czegoś co chcę na pleju to ogram na xboxie, ja problemu nie widzę, widzę jedynie problem długofalowy dla całej branży w związku z takimi praktykami.

 

Dopóki mają tak dużą bazę graczy, to mogli sobie pozwolić na to aby podejmować decyzje, które były niezrozumiałe z punktu widzenia społeczności. Mają wyrobioną markę i rzeszę oddanych fanów, którzy granie kojarzą tylko z playstation. Jak kupowałem xboxa, to mój kolega dziwił się po co mi to skoro mam ps4, a później był zdziwiony jak kupiłem XSX zamiast polować na PS5. Kolega gra głównie z fifę, a takich ludzi jest cała masa. Pozytywem całej tej sytuacji będzie to, że Sony powinno zaoferować coś równie dobrego od siebie. Zeszła generacja należała do nich, M$ wyciągnął wnioski (nie ma w co grać ;)) i kontratakuje. Sony może odpowiedzieć tym samym co przełoży się na więcej bardzo dobrych gier, a gry robić potrafią. W najgorszym wypadku skończą jako kolejny wydawca albo nowy abonament ze swoimi gierkami ;)

 

16 godzin temu, Lukas_AT napisał:

Ciekawe z tym Codem, bo jak wiemy, te 20 mln pudełek sprzedanych rocznie (czy ile tam), było właśnie kluczem finansowego sukcesu tej marki. A teraz w abonamencie za 4zl? Ktos musial to solidnie przekalkulowac. Ale zapewne pomimo obecnosci w game passie, nadal masa pudelek bedzie schodzic nawet na Xboksie.

10 godzin temu, iluck85 napisał:

Ciekawe rzeczy się dzieją, ale ciekawi mnie finał tego. 
Tu widzę jaranko, ale zara MS zrobi pełna cyfryzację, skończy się gamepasik za 4zl i kupowanie w Brazylii. 
Netflix już podwyższył ceny w jakimś kraju, a u nas płacz o dzielenie konta. Wszystko do czasu…

 

Myślę, że to jest kwestia czasu kiedy skończy się takie eldorado. Zakup musi im się w końcu zwrócić, a jego pierwszą ofiarą będzie pewnie gamepass za 4 zł. Później może wprowadzą jakieś plany taryfowe jak w przypadku TV satelitarnej. Inflacja zapitala na całym świecie, a GP jest ciągle w takiej samej cenie i rozbudowuje katalog gier. Jakimś sposobem na inflacje jest pogorszenie oferty albo wprowadzenie różnych abo np. podstawowy, rozszerzony z grami EA, wariant premium z EA i ubi i być może jakiś wariant na PC, inne sprzęty a może nawet i konsolę konkurencji ;) Będą mieli duże pole manewru ale to dopiero wtedy kiedy zbudują dość dużą bazę graczy i podbiorą co nieco konkurencji. Myślę, że nie bez powodu wprowadzili ograniczenie możliwości doładowania abonamentu tylko do 3 lat do przodu.

 

2 godziny temu, ASX napisał:

Tak naprawde stratni będą tylko jednoplatformowcy grający tylko na PlayStation. Ale życie jednoplatformowcow nigdy nie było proste i jak ktoś gra tylko na jednej platformie, to musi byc świadomy że ominie go sporo gier. 

 

Gry Bethesdy, Xboxa, Activision i Blizzarda wciąż będą pojawiać się na konsolach (również takiej którą można kupić za 1300 zł), PC i będą do ogrania na komórkach, tabletach czy telewizorach. Więc jeśli ktoś nie ma jakiś ideologicznych uprzedzeń to myślę że bez problemu będzie mógł ograć wszystkie te niby "exy".

Godzinę temu, devilbot napisał:

Nie no teraz to są wszytsko spekulacje wiadomo ale obstawiam że w 2023 na gwiazdkę użytkownicy PlayStation nowego coda nie zobaczą.

Przecież zarobek na ewentualnym codzie na ps to promil kwoty zapłaconej za Activision. Myślę że wzięli te acti żeby zwyczajnie rozjebać konkurencję a nieszczęsny cod to najwieksze działo jakie mogli wytoczyć.

 

Przy odchodzącej generacji wystarczyło mieć PS4 aby ograć większość tytułów. Sam dokupiłem xboxa ze względu na GP ale zagrałem na nim tylko w kilka gier z GP.

Nie jestem pewien czy gry będą wydawane na dotychczasowych zasadach także na PS. Jak już to może być tak, że jakaś podstawowa wersja gry za 350 zł, a dodatki za kolejne 100-200 zł, kiedy to u M$ podstawka będzie w abonamencie (plus może jakaś darmowa dodatkowa zawartość), a DLC w takiej samej cenie. Skoro będzie można na tym zarobić to czemu nie? Obawiam się jednak, że to może nie wystarczyć i okaże się, że COD będzie exem albo przez długi czas exem na sprzęcie M$. Głównym celem M$ jest przyciągnięcie nowych graczy do siebie i zbudowanie takiej marki jaką ma Sony ze swoimi grami i sprzętem. Większość graczy gra głównie w fifę i coda, a jak zabraknie ich ulubionych gier na PS to wtedy sięgną po sprzęt konkurencji albo usługę GP. Jeszcze tego brakuje aby M$ przejął EA albo wynegocjowało wyłączność na fifę na x lat i teoretycznie mają fanów konkurencji u siebie. No bo jak to - nowa generacja, a najnowsze gierki tylko na xboxa ;) Sam pamiętam jakie miałem ciśnienie aby kupić x360 jak pojawił się tam pierwszy Dead Rising. Bardzo dobry ruch ze strony M$ - mają solidne narzędzia w ręku jednak czy będą potrafili ich użyć właściwie, to już czas pokaże. Póki co oferta GP mnie średnio zadowala, a gierki na które miałem smaka okazywały się przeciętne, sporo tytułów też już wcześniej ograłem ale zabawa dopiero się rozkręca ;) Dla graczy może to być dobry okres jak w cenie abonamentu będą dostawać tytuły AAA. Wczoraj jak się dowiedziałem o przejęciu, to kupiłem dodatkowe 3 miesiące chociaż nie mogę jeszcze doładować konta, bo napakowałem pod korek. 

 

2 godziny temu, Bigby napisał:

Ostatnio chciałem sobie odświeżyć dwie pierwsze części CODa, ale jak zobaczyłem ceny to się poddałem. Około 100 za każdą, a mówimy tu o 20 letnich tytułach.

Teraz przynajmniej będzie można te kampanie za grosze ograć.

 

Chyba właśnie dlatego ta cena jest taka duża - minęło 20 lat ;) Chociaż 100 zł to wbrew pozorom nie jest tak dużo. Sam chciałem przypomnieć sobie pierwszego AC i F3 z generacji x360. W przypadku niektórych tytułów ceny były w okolicach 100 zł ale trafiało się też na kwiatki za 500 zł. Albo nawet i droższe jak była to wersja kolekcjonerska albo jeszcze z folią. Np. za pierwszego Max Payna ktoś wołał 1000 zł! Tysiąc, a nie sto. To ja nie wiem - za 10 albo 20 lat będą wołać po 10.000 zł?! Moje szczęście, że posiadam tą część MP na PC. Poczekam jeszcze chwilę i ją sprzedam, a za uzyskaną kwotę kupię kawalerkę pod wynajem ;)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bzduras napisał:

Przynajmniej tym razem nie odstawił Gomułki i nie czytał patetycznego przemówienia z kartki. Tak btw to ktoś ogląda tego maniaka tak wiecie, nieironicznie?

 

Ja tam lubię ich obejrzeć. 

Przynajmniej widać, że to normalne ziomki z pasją, a nie jakieś wypudrowane jutubowe cioty w rurkach.

 

Można się też czasem pośmiać po usłyszeniu czegoś w rodzaju "a tera to wam pokaże rejtrejsinga" xD

Odnośnik do komentarza

XGP to koń trojański, nie ma żadnego powodu dla którego Sony miałoby na to przystać. Chyba, że MS zmusi ich do przyklęku stawiając ultimatum - albo CoD przez XGP albo sayonara, ale nie widzę czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza

wielu osobom nie spodoba się to co napiszę, ale przyszłością branży jest dystrybucja gier bez podziału na hardware.

 

Prędzej czy lub raczej później Sony, gdy już Game Pass będzie zbyt duży by go ignorować otworzy się na abonament Spencera, tak samo jak otworzyli się na inne serwisy abonamentowe jak Netflix, Spotify czy Disney Plus, które już są dostępne na ich konsolach. A przecież Sony wciąż produkuje i zarabia na produkcji filmów i muzyce. Podobnie będzie z grami, Sony wciąż będzie robić to co robiło do tej pory czyli wypuszczać gry na swoje konsole i PC, w klasycznej dystrybucji. A jednocześnie mogą zarabiać na tym że pozwolą na swoich konsolach odpalić gry w chmurze z Game Passa.

Odnośnik do komentarza

Pytanie jeszcze - GP na PlayStation w formie streamingu czy natywnie?  Jeśli to drugie, wymusza to przeportowanie i zoptymalizowanie każdej z gier na PS5, czyli dodatkowa praca dla studiów MS, chyba że zajmowałoby się tym osobne oddziały (ale pewnie i tak pod kierownictwem tych studiów).

Na gry dostępne tylko w chmurze raczej by się Sony nie zgodziło. Słabo opłacalna opcja.

 

Stawiam jednak, że do tego nie dojdzie, a Sony spokojnie sobie poradzi bez Game Passa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...