Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ASX napisał:

Ja w tej generacji stawiam na XSX i PC + game pass. Ze względu na wygodę i komfort. Opłacam sobie jeden abonament, mam dostęp do mnóstwa gier, w grach M$ mam crosssave więc mogę sobie swobodnie przeskakiwać pomiędzy graniem na konsoli i PC (tak właśnie przechodziłem Halo).

Dodatkowo na Pc wychodzą też gry z PlayStation (co prawda trzeba na nie trochę poczekac, ale takie +100 klatek w takim god of warze myślę że jest tego warte).

tak naprawdę do pełni ekosystemu brakuje mi tylko czegoś przenośnego (miałem Switcha ale głównie się kurzył) i liczę że w tej roli sprawdzi się SteamDeck na którym zamierzam zainstalować Windowsa i korzystać z game passa i xclouda. 

 

Więc mam 2, a niedługo 3 sprzęty, wszystkie połączone wspólnym kontem i biblioteką gier co jest bardzo wygodne.

 

PlayStation 5 też mam w planach ale mam tyle grania na tym co mam, że wole sobie spokojnie poczekać aż unormują się ceny konsol i gier (płacenie ponad 300 zł za exa na plejke to dla mnie trochę przesada).

No nie wszystkie gierki z ps wychodzą na PC. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, ASX napisał:

Ja w tej generacji stawiam na XSX i PC + game pass. Ze względu na wygodę i komfort. Opłacam sobie jeden abonament, mam dostęp do mnóstwa gier, w grach M$ mam crosssave więc mogę sobie swobodnie przeskakiwać pomiędzy graniem na konsoli i PC (tak właśnie przechodziłem Halo).

A to są (czy będą) jeszcze tytuły które wychodzą na Xboxa, a na PC już nie? Czemu w takim razie nie porzucić całkowicie konsoli?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiadomo że PC nie jest w stanie na razie zastąpić konsoli Sony. Ale gry PlayStation Studios które coraz częściej lądują na PC są dla mnie tylko miłym dodatkiem w posiadaniu tej platformy.

 

Głównym powodem dla którego zainwestowałem w granie na PC był jak już pisałem wspólny ekosystem z Xboxem

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Square said:

A to są (czy będą) jeszcze tytuły które wychodzą na Xboxa, a na PC już nie? Czemu w takim razie nie porzucić całkowicie konsoli?

Wiesz, Xbox kosztuje 2 tysiące a PC to wydatek rzędu 5-6 albo i więcej. Nie każdy może sobie pozwolić na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Square napisał:

A to są (czy będą) jeszcze tytuły które wychodzą na Xboxa, a na PC już nie? Czemu w takim razie nie porzucić całkowicie konsoli?

mógłbym zrezygnować z konsoli i to prawda że żadnej gry bym nie stracił, bo Xbox nie ma exow, ale konsola to dla mnie przede wszystkim wygoda, związana z prędkością uruchamiania gier, Quick Resume itd. konsole mam też podłączona pod TV w sypialni, więc gram rozwalony jak żaba na liściu i wiem że teoretycznie z pecetem też można tak zrobić, ale w związku z tym że służy mi on często to pracy więc musiałbym go cały czas przenosić, na co nie mam sił ani chęci.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

Wiesz, Xbox kosztuje 2 tysiące a PC to wydatek rzędu 5-6 albo i więcej. Nie każdy może sobie pozwolić na coś takiego.

Pytanie @Square było o co innego. Dlaczego nie odpuścił Xboxa, jeśli ma PC, na którym już te gry chodzą. 

Ja widzę kilka powodów. 

1. Bo można. 

2. Dla wstecznej i starszych exów.

3. Niektóre gry mogą chodzić lepiej na konsoli.

4. Dla wygody, jeśli chcemy zagrać w innym miejscu, czy nawet pokoju, niż mamy swój PC.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Do tego z tego co widzę Sony nadal nie wydaje wszystkich swoich gier na PC (jak wydaje coś to hu wi kiedy), nie mówiąc już o Switchu.

Dlatego mam nadzieję, że od przyszłej generacji sony będzie już normalnie wydawać swoje tytuły od razu na PS i PC (nie zdziwiłbym się jakby taka zmiana zaszła jeszcze szybciej). Dzięki czemu wtedy wystarczy będzie posiadać kompa i następcę switcha. Plus do tego jakieś gogle VR. :lapka:

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Shago said:

Ja też mam połączenie XSX + sensowny PC. Dlaczego? 1 abonament XGP = ja sobie gram na PC, panna na TV i wszyscy zadowoleni :hi:

Z tego powodu zastanawiam się nad dokupieniem Xbox Series S tak by moja mogła grać w drugim pokoju :D

Szkoda tylko, że mało gier obsługuje mysz + klawiaturę. Podłączyłbym do monitora i mogłaby wygodnie grać w Two Points Hospital albo inne simy.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Czoperrr napisał:

Z tego powodu zastanawiam się nad dokupieniem Xbox Series S tak by moja mogła grać w drugim pokoju :D

Szkoda tylko, że mało gier obsługuje mysz + klawiaturę. Podłączyłbym do monitora i mogłaby wygodnie grać w Two Points Hospital albo inne simy.

 

XSX ma jeszcze odtwarzacz Blu Ray i 4K, co jest bardzo fajne i się mega przydaje. Inaczej XSS byłby ideał dla kobiety.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, krzysiek923 napisał:

Swoją drogą, bo zawsze mnie to zastanawiało... Dlaczego nie ma jakiegoś komponentu, który można by zainstalować w PC tak, aby włączać go jakimś pilotem? Przecież to nie jest jakaś technologia NASA. Odpowiedź pewnie jest prostsza niż się wydaje.

Są piloty do PC.

 

51sqEkGAGHL._AC_SY1000_.jpg

Odnośnik do komentarza

 

32 minuty temu, krzysiek923 napisał:

Pewny jesteś, że włączę tym PC? Bo że można obsługiwać system to oczywiste.

Zależy jak masz wyłączonego PC.

Ja odpalam PC bezprzewodową klawiaturą. 

Jak TV wyłączysz pstryczkiem za ekranem, to też pilotem nie włączysz. 

 

To o co pytasz, to jest HTPC (Home Theater PC). Ludzie do tego dają ładniejszą budę z pilotem. Co kto lubi, ale opcje są. Tak jak są opcje na offtop w temacie.

 

 

1711063_1.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...