Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam zagwozdkę z innej beczki.

Jak jest u Was z jakością screenshotów?

Niedawno zmieniałem TV na oleda i w związku z tym wkońcu przeszedłem na HDR.

O ile gry zyskały nowe oblicze, tak jakość screenshotów poleciała w dół. Konsola konwertując obraz HDR na screeny SDR robi mleko na ekranie (wyprane kolory, słaby kontrast).

Odnośnik do komentarza

Jeśli komuś nie będzie przeszkadzała spadająca z czasem rozdziałka w jakiej odpalane są gry (pierwotnie był to sprzęt reklamowany jako konsola do 1440p, teraz coraz powszechniejsze jest 1080p, a potem coraz więcej gier będzie odpalać się nawet w niższych rozdzielczościach), to spokojnie wystarczy przez całą generację, a pewnie nawet trochę dłużej. 

 

O działanie gier, czy to że gry za kilka lat przestaną wychodzić w ogóle bym się nie martwił, bo Series S sprzedaje się zbyt dobrze by devi czy M$ mogli go olać.

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, drozdu7 napisał:

Jak uważacie, czy Series S będzie sobie radził wraz z premierami Stalkera2, Starfielda czy Hellblade2? 

Myślicie że przez ile czasu będzie to wystarczający sprzęt? 

 

Konsola jest naprawdę rewelacyjna, mała, cicha. Będziesz Pan zadowolony. Jedyne ale, to mały dysk. Ale za 1099 zł ile mnie kosztowała, to zamykam mordę i na nic nie narzekam ;)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kris77 napisał:

 

Jedyne ale, to mały dysk.

Przypominam, że pomimo tego, że dysk jest mniejszy niż w przypadku Series X, to wersje gier na Series S ważą mniej.

 

24f3d893d4fae9117c4e@widescreen.jpg

 

Do tego na zdjęciu mojemu radiatorowi daleko, ale z ciekawości zajrzałem do środka (latarką przez wloty od strony HDMI) i przez ten rok trochę już wpadło. Coś mi się wydaje, że po 1,5/2 latach to już konieczne jest czyszczenie, choćby sprężonym powietrzem. Lepiej zrobić to wcześniej niż czekać, aż konsola zacznie się mocniej grzać. A zaznaczę, że przed każdym graniem wycieram ściereczką przestrzeń wokół konsoli i oczywiście regularnie sprzątam pokój. Z ubrań, dywanu, czy przez okno wpada sporo kurzu i sprzątanie nie ma tu znaczenia, dom to nie jest hermetyczne, sterylne pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, krzysiek923 napisał:

Przypominam, że pomimo tego, że dysk jest mniejszy niż w przypadku Series X, to wersje gier na Series S ważą mniej.

 

Zgadza się, ale mam u siebie CoD WM 2019, CoD WWII z dodatkami Season Pass, Cyberpunk 2077, Control, Max Payne 3 i zostało mi 8 GB. Trochę lipa że nie mogę z CoD wywalić Warzone, pewnie ze 20 GB bym zaoszczędził.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem ciekaw tylko czy te studia będą jeszcze umiały robić inne gry niż GaaS i CoD, bo samo posiadanie praw do marek nie jest równoznaczne z dobrym robieniem gier. Połowa z nich przecież klepie jedna serię lub wspomaga jej tworzenie, a i tak przez cały proces słychać plotki o fatalnym działaniu. Starzy wyjadacze zostali zastąpieni przez progresywnych durni, którzy nawet nie znają takiej marki jak SoF więc mam obawy o ewentualny reboot starych serii:/

 

A tu takie info z przymrużeniem oka. Przykład "najświętszej" krowy na rynku w stanach i mniejszych pieniędzy:

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=35976

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...