Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, qraq_pk napisał:

Może jakieś obniżki na OQ2 ogłoszą:)

Nie liczyłbym na to. To i tak są najtańsze gogle na rynku. Co prawda psvr jest tańszy, no ale tu trzeba mieć jakąś konsolę ps.

Dodatkowo ostatnio zwiększyli pamięć w podstawowej wersji (z 64 na 128) bez podwyższania ceny.

I jeszcze jest ten program polecający (30 euro do wydania w ich sklepie). 

Odnośnik do komentarza

Wiem wiem,

Kurde miałem okazje za 180 Eur kupić 64 GB to pomyślałem że jeszcze nie. Ogólnie ludzie w Fin sprzedają je za 350 EUR gdy w sklepie oculusa jest za tyle samo 128 nóweczka. Pewnie dlatego bo kupili w sklepie przepłacając stówę.

No i trochę mnie odrzuca kupowanie gier na nowo. Są obniżki na ichnim sklepie? PC nie mam dość mocnego więc steam odpada.

Jakie gry niedostępne na PSVR są warte uwagi?

Widziałem motyw że koleś ogarnął kompa w chmurze i dał radę grać w alyxa na oculusie po wifi

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, qraq_pk napisał:

Są obniżki na ichnim sklepie?

Tak, codziennie pojawia się jednodniowa oferta na jakiś wybrany tytuł (zwykle na -30%). Co jakiś czas większe wyprzedaże. A sam facebook też często daje kody -30% na dowolny tytuł albo nawet kupon na 10$ do wydania w ich sklepie. Ogólnie to jeszcze nie kupiłem tam gry za pełną cenę, nawet jak brałem jakąś na premierę ;)

 

20 godzin temu, qraq_pk napisał:

Jakie gry niedostępne na PSVR są warte uwagi?

FB dość mocno inwestuje w exy, a nawet wykupuje całe studia zajmujące się grami na VR. Z tych gier co kojarzę to: Climb 2, nowe SW, Jurassic World Aftermath czy ostatnio RE4 w VR.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Obadałem troche Quest 2 jak brat wpadł na święta. 

No super, super, ale szału jakiegoś strasznego nie ma. Rozdziałka na pewno na duży plus, do tego tracking wiadomo lepszy i ogólnie czuć że to już "kolejna" generacja sprzętu. 

Same gry za to... No Beat saber z modami wiadomka czyste złoto. Brat miał PC i kabel to obadałem też trochę Alyx. No super giera, naprawdę solidna, ale żebym miał do tego kompa kupować... 

No i same gogle to ergonomiczny koszmar. Okulary mi ledwie wchodzą w te gąbki. Twarz boli. Wygoda mocne 4/10. Bez passthrough view to byłoby nie do zniesienia. Obowiązkowo trzeba dokupić do tego jakiś lepszy strap. PSVR to jednak top topów w tej kwestii. 

W ciasnym mieszkaniu rodziców quest wygrywa wygodą. W moim mieszkaniu gdzie mam bardzo dobry setup pod psvr to już te różnice nie są takie wielkie.

 

Rozważę poważnie kupno, ale poczekam aż ktoś to wystawi w granicach 200Eur. Do tego porządny strap i chyba warto też na custom nakładki na soczewki wydać. I już zabawa nie robi się taka tania. No i same gry też wyraźnie drożej niż  psvr. Na oculus store promka 40% to już wydarzenie. Na psvr zwyczajowo kupuję rzeczy po 50-80% taniej. No i PSVR exclusivami stoi. Ale tu już wszystko ważniejsze mam ograne. A quest bez pc... No da się. Ale nie za tą cenę.

 

No nie wiem, może warto poczekać na ogłoszenie psvr2...? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Noszę okulary, ale do grania zakładam soczewki, jeśli chcesz grać w okularach trzeba założyć dystanser który jest w zestawie i robi on więcej miejsca. Jeśli nie było dystansera plus brak nakładek na soczewki to RIP szkło w goglach. Strap rzeczywiście dobrze dokupić, ja na aliexpres dorwałem idealny za 80 zł z gąbkami i pokrętłem regulacji. Gram tylko z PC, na dodatek bez kabla bo Virtual Desktop robi robote w graniu bezprzewodowym. Standalone bym chyba nie brał. Dobrych gier na steamie jest masa, trzeba tylko oddzielić perełki od gówna. Dobrze obserwować jakichś kuratorów VR.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Można mówić co się chce o Meta i oculusie, ale są teraz wiodącą siłą całego rynku VR

https://uploadvr.com/vr-player-sales-numbers-christmas-2021/

Meta nie podaje danych, ale wszystko wskazuje na to że na gwiazdkę sprzedaż Questów wystrzeliła w kosmos co widać po wynikach sprzedaży apek/gier.

 

Super!

 

...ja liczę że sporo osó które się "odbije" od vr (bo błędniki to coś czego nie kontrolujemy całkowicie) zacznie w styczniu sprzedawać swoje questy poniżej 200 EUR :D

 

A Sony powinno naprawdę szybko wypuszczać psvr2 bo oculus rośnie w siłę w niesamowitym tempie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Kurła sceptycznie podchodziłem do RE4Vr ale po dotarciu do gdzieś połowy zamku widzę że z połaczenia VR i praktycznie idealnego game/gun play'u nie mogło wyjść inaczej niż na rozlaniu gierkowego miodu. Tak, ta gra w VR jest aż tak dobra. Oglądnie wszystkich lokacji które przecież po 20 przejsciu zna się na pamięć to jest coś pięknego. I tak gra ma wady bo po 1 QTE wybija z imersji (dzieje się na "kinowym" obrazie) ale też jest niestety przy pełnym poruszaniu trochę za prosta ale jednocześnie dużo fajniej się gra. Można ustawić "oryginlany" movement ale to raczej nie do vr. Polecam niezdecydowanym ale i tak karny kutas dla capcomu i facebooka ze to jest gra quest 2 only bo wiąże się z zakupem googli. W planach ponoć mercenaries i mam nadzieję dodatki. Dla mnie cięzko bedzie z tą grą wrócić do tv chyba ze remaster bedzie faktrycznie na wysokim poziomie a tak to na ten moment co roczne ogrywanie RE4 bedzie juz raczej na vr. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, dee napisał:

A jak właściwie kieruje się postacią w RE4? Analogami czy jakiś autopilot z wskazywaniem kierunku? 

Dla mnie generalnie analogii kontrolerów nie są zbyt fajne do bardziej precyzyjnych gier, np Tetris Effect

Analogiem lewym się chodzi a prawym się obracasz. Oczywiście mówię o trybie full motion bo jest kilka do wyboru. Ale dla mnie nie ma grania w grę na vr bez full swobody ruchu.

3 minuty temu, Pupcio napisał:

C0rwa chłopaki ja nie chce wracać do prawdziwości :obama: oj chyba będzie trzeba zmienić plany zakupu tv i nextgena xD

ale baby jakeś rozmazane czy jakiś chłop który widział babe z bliska potwierdzi że tak jest w prawdziwości 

cycu odpal dobry content w 8k to nie ma pixeli :>

A jako że jesteś fanem RE4 to obowiązakowo - daje Ci 10 minut i wsiąkniesz. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mozi napisał:

Analogiem lewym się chodzi a prawym się obracasz. Oczywiście mówię o trybie full motion bo jest kilka do wyboru. Ale dla mnie nie ma grania w grę na vr bez full swobody ruchu.

cycu odpal dobry content w 8k to nie ma pixeli :>

A jako że jesteś fanem RE4 to obowiązakowo - daje Ci 10 minut i wsiąkniesz. 

Trzeba jednak szanować seniorów bo wiedzą co nieco o  świecie. To były dobre 2 godziny :obama: Myślałem że superhot na konsoli jest super ale tutaj? Jeśli mam być szczery to trochę mnie rozjebał ten vr a podchodziłem do tego trochę sceptycznie jak na młodego mejmiarza przystało. Muszę mieć swoje okularki bo szczerze to nie pamiętam kiedy się tak bawiłem przy gierkach, jakoś jak miałem z 10 lat może, coś wspaniałego. Ponad 2h w goglach i trochę oczy suche i łeb mnie lekko boli ale ogólnie jest git. A jedyna wada na ten moment to rozdziałka, gry jeszcze okej ale filmy nawet w miliard k są co najwyżej znośne ale jak w przyszłych generacjach to poprawią to rip dla stulej mojego pokroju :nosacz3:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Pupcio napisał:

To połączenie z kompem przez neta tak tragicznie działa u wszystkich czy po prostu mam za słaby internet na takie zabawy? Często w ogóle nie chciało łączyć a jak już połączyło to można było umrzeć od lagów. 200 mega około mam

Może być wina routera, net chyba nie ma tu za dużo do gadania. Wzywam @Widget

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...