Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

oculus jest spoko i bez pc. Sam tak korzystam nadal mimo zakupu mocnego pc. Sprawdziłem np walking dead bo mam zakupione w oculus store a tam jest cross. Dwie wersje na raz kupiłem czyli mobilną natywną na quest 2 i tą pc. Tak tekstury są ostrzejsze na pc i widać grafika robi ale nadal wolę odpalić po teście chwilowym wersje mobilną. Gra jest ta sama a po prostu jakoś wygodniej mi się gra bez pc. Na pc tak naprawdę są 4 gry które chce ograć jak najdzie mnie ochota i teraz mogę to zrobić. Medal of Honor , Alyx, Asgard Wrath i lone echo. Reszte mam na quest 2 jak climb 2, in death, pistol whip, beat saber, moss etc. 

 

A i ja na starym pc np takie walking dead bym nie odpalił bo miałem tylko 8 gb ramu a alyx na 970 działało ale źle i to mnie lekko do gry zniechęciło (nie wina gry ale moich kłopotów) ... Także odpalić na słabym sprzęcie gry można ale czy warto? Jak masz wybór stałe klatki bez czkawki na quest 2 mobilnie vs na pc z latającymi klatkami przy słabym sprzęcie.  Także poza wyjątkami 4-5 grami reszta jest na quest 2 z tych wartych ogrania i vr sam w sobie to super konsola. 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ilością pozycji dostepnych w sklepie Oculusa i wspieranie się PC planowałem tylko jako jakąs tam opcję. Ale z uwagi na konieczność upgradu kompa, to raczej nie ma sensu (chyba tylko premiera kolejnej Civilization jest w stanie mnie do upgrade zmobilizowac :reggie:).

Zresztą nie szukałem w przypadku Oculusa fajerwerków graficznych, zdecydowała bezproblemowość i natychmiastowość obsługi. Gdybym miał podłaczac jakies czujniki sledzące, jakies kable, to nie, odpadam. Forma autonomicznych gogli jest optymalna.

I tak najwiekszym problemem zostaje brak wolnego czasu. Dla mnie platformą wiodącą wciąż zostaje XSX, OQ2 to doskonałe dopełnienie, gwarantujące całkowicie odmienne niz stacjonarne konsole doświadczenia. Biorąc pod uwagę, że nie samym graniem człowiek żyje, to brak nowości nie grozi mi absolutnie.

Odnośnik do komentarza

To jest mega super w sklepie oculusa że bardzo dużo pozycji można kupić na pc/ oculus. Teraz nie masz kompa i kupujesz na questa 2 a potem będziesz miał kompa i możesz te same gry sprawdzić na pc. Cross Buy to największa przewaga tych gierek w sklepie questa. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Labtec napisał:

widzę ze Quest 2 już chodzi po 1600zl na Allegro, warto? sadze ze 64gb spokojnie wystarczy bo i tak będę podłączał do PC żeby ogrywać Steam tytuły, a na działce na świeżym powietrzy spokojnie powinno wystarczyć na Sabera

Warto i 64 GB starczy nawet na granie tylko na quest 2. Mam 20 gier zainstalowanych na quest 2 i nadal mam miejsce może ze 4-5 potrzebuje więcej niż 4 GB jak climb 2, walking dead . Reszta to 500mb -1gb 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, mozi said:

Musisz mieć do pc link cable za 99 eur. Bez tego pograsz sobie tylko w gry z questa. 

 

według tego update już nie

 

https://www.oculus.com/blog/introducing-oculus-air-link-a-wireless-way-to-play-pc-vr-games-on-oculus-quest-2-plus-infinite-office-updates-support-for-120-hz-on-quest-2-and-more/

Odnośnik do komentarza

Używałem Air linka i widziałem pulpit kompa. Ale to nie o to chodzi. Kupię Half life to zobaczę jak to będzie chodzić. Nie liczę na szał, bo router mam słaby- taki jaki daje kablówka. Jak będzie lipa, to wtedy kupię kabel. Na Allegro za 5m do oculusa. Ale nie wiem jak to działa, bo jak wyżej napisał, 99 euro to nie 90zl z Allegro. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
3 godziny temu, Widget napisał:

Airlink spoko, ale Virtual Desktop stabilniejszy dla mnie chwilowo. Plus trzeba konkretny router mieć.

Come on, teraz większość routerów ma pasmo 5Ghz. Standardowy z UPC wystarczy.

 

14 godzin temu, Labtec napisał:

używacie Airlink czy lepiej po staremu na kablu podłączać do PC?  

Ja używam tylko Air linka ale mam router za 2 grubymi ścianami więc zdarzają się lekkie ścinki co jakiś czas. W przyszłym tygodniu będę miał router w tym samym pomieszczeniu co Oculus i PC to wtedy przetestuję ale dużo ludzi pisze że działa naprawdę dobrze, a to dopiero Beta. 

Odnośnik do komentarza

trochę pograłem w OQ2 i wszystko bardzo fajnie, choć myślę nad Elite Strap, ktoś wymieniał? ten zwykły nie za bardzo wygodny na dłuższe posiedzenia albo szybki poprawianie,

Tez patrze nad słuchawkami, znalazłem tylko Logitech G333 VR, wyglądają spoko, krótszy kabel dopasowany pod gogle.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

No ja od razu wziąłem Elite strapa i jestem zadowolony tylko trzeba go sobie na początku dobrze ustawić, głównie to długość paska żeby gogle dobrze siedziały na łbie. Muszę też wymienić gąbkę u Oculusa bo jest beznadziejna i mam jakieś małe podrażnienia po niej. :smutas: 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.