Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

Po sporej przerwie od questa postanowiłem sobie do niego wrócić  i  zapodać sidequesta  by móc pograć w wszystkie porty od dr.Beefa.

Aktualnie na blacie ogrywam doom-a 3 i pierwszego half life-a i te darmowe porty są lepsze niż 99% gier które quest ma w ofercie xD (nie mówię o  goglach+PC)

Powaga,zabawa jest przednia  - doom 3 dalej świetnie wygląda jak na takie gogle,nawet HF1 po dograniu modów nie straszy oprawą i gra sie kozacko.
Polecam

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, iluck85 napisał:

A Masz wifi 5 czy już 6? 
Ale zamiast routera styknie tez acess point jak jest jak napisał suteq- transfer danych odbywa się w wewnętrznej sieci między PC-router-Quest 2

ja mam wifi 5 i alyx działa jak złoto. A i ja mam router 2 piętra wyżej a komp podłączony do switcha 1 gigabit i ap do innego switcha też 1 gigabit :D Liczy się właśnie to aby komp był kablem podłączony najlepiej na gigabitowym łączu. A wifi było 5ghz i w miare blisko gogli. Ja gram w innym pokoju niż komp stoi ale blisko ap. A w cenie tego kabla już kupisz dobre wifi. I wifi posłuży ci dłużej i lepiej niż kabelek na 2-3 gry. 

 

Szczerze nie wyobrażam sobie grania vr z kablem podpiętym do pc. Granie po wifi to wolność i swoboda nieograniczona. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, iluck85 napisał:

To jaki ten router kupić? 
Ja gram 3 metry od aktualnego routera.

Ale sprawdzę ustawienie z wył 120hz odświeżaniem. Ale opinie są różne, bo Air jest w becie i jednym działa, a drugim klatkuje i nikt nie wspomina o wymianie routera.

router z wifi przynajmniej 200mb przesył i 5 ghz. Każdy z podobnym powinien działać bez zająknięcia. Tak to beta ale nie powinno klatkować ci cały czas tu ewidentnie wina twojej sieci. A tak jak kolega wyżej pisał szybkość neta na zewnątrz nie ma wpływu możesz mieć i 5 mb łącze. Ważne aby to w domu było 1 gigabit i dobre wifi. Teraz jeszcze sprawdź jak na pc ci negocjuje karta szybkość. bo jak masz tam 100/100 to chujnia. Musisz mieć 1000. A z doświadczenia wiem że niektórzy mają sieć np 400 mb od usługodawcy a router z lanem 100 mb .... Tak powinno wyglądać u ciebie na windows (zaznaczyłem na czerwono). 

obraz_2021-07-05_090638.png

Odnośnik do komentarza

Mam 1000/1000.

Obczaję jeszcze opcje odświeżania 120Hz, bo ta apka oculusa jest dziwna i sama wyłącza Air Play. Więc może wskoczyło 120HZ i stąd muli. 

 

W Speedtescie mam 100/10, ale to net z zew. 

Odpalam Oculusa, mam wyłączone 120Hz. Odpale Air Link, widzę ekran kompa i odpalam HL Alyx. Nie mam pełnego ekranu, nie mogę wybrać nic w menu. Po kablu od razu mam ekran po całości i wszystko działa.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Odpalasz grę tak po prostu? Ja zawsze najpierw odpalam SteamVR z Oculusowej apki i wtedy elegancko gierkę. 

 

No ale ja też mam w kompie 1000/1000 a są ścinki od czasu do czasu więc nie ma reguły. 

Odnośnik do komentarza

No ja bym inwestował w siec bardziej niż kabel jak to możliwe, PSVR mi nie podszedł przez własnie to okablowanie, a takin ping pong na OQ2 to sama przyjemność

mam router co spełnia wymagania ale własnie chodzi za mną Huawei router wifi6 i z 5ghz prędkością do 2402 Mbps za 399zl żeby lepiej PC i wszystkie konsole/urządzenia ogarniać w domu bo już tego trochę jest (nawet Termomix z kuchni się łączy z wifi)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...