Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, blantman napisał:

Z gier w jakie grałem najbardziej mogę polecić Beat Saber KONIECZNIE z modem pobranym przez sidequesta.

Ty masz BS ze steama czy oculus store? Bo gdzieś czytałem, że jak się ma ze store to modując można narazić się na ban całego konta. Ale możliwe, że coś źle zapamiętałem, a póki co podstawowa zawartość+dlc mi wystarczają, więc za bardzo nie wgryzałem się w temat :) 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MBeniek napisał:

Ty masz BS ze steama czy oculus store? Bo gdzieś czytałem, że jak się ma ze store to modując można narazić się na ban całego konta. Ale możliwe, że coś źle zapamiętałem, a póki co podstawowa zawartość+dlc mi wystarczają, więc za bardzo nie wgryzałem się w temat :) 

na razie nikt bana nie dostał ja mam z oculusa (wszystko kupuje na oculus store z powodu wygody i mobilności) i modowałem przez side questa z pc. W ogóle super jest to wgrywanie nowych piosenek dodajesz na stronie https://bsaber.com konto. Tam dodajesz konkretne pioneski do ulubionych i na oculusie synchronizujesz swoje ulubione z konta. Nie trzeba nic wgrywać ręcznie przez pc. Poza wstępnym modowaniem co trwa może 5 min potem wszystko odbywa się bez pc. Utwory sobie dodaje przeglądając w pracy czy na komórce nowości a uruchamiając google tylko synchronizuje :D Ta gra to zupełnie inne doświadczenie po wyjściu z tych domyślnych piosenek. A niektóre są POJEBANE :D Tej nadal nie mogę skończyć https://bsaber.com/songs/6411/ ale jaki fun jak próbuje.  Jeden minus po zmodowaniu nie działają rankingi online. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Garść newsów questowych:

 

- Jeszcze się dobrze ludzie nie nacieszyli patchem v25, a jest już v26 tak więc pobierajcie, bo podobno naprawia niektóre błędy które przyszły wraz z patchem v25. Wprowadza on też możliwość oznaczenia swojej kanapy w VR tak, że widzicie jej wirtualny odpowiednik i możecie w głównym menu sobie na luzie na niej usiąść co automatycznie zmienia tryb guardiana na tryb  siedzący.

- Virtual Desktop nie wymaga już patcha z sidequesta by grać w gry ze steama. Granie na queście w PCVR jeszcze nigdy nie było tak łatwe :P. Zauważyłem również poprawę jakości transmisji grając w Beat Saber.

- 120 hz potwierdzone na marzec, jeden z głównych powodów dla których ludzie wybierali indexa zamiast questa właśnie powoli znika! FOV już niestety nie zmienią :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.02.2021 o 11:27, Frantik napisał:

Z tego co piszą na oculusowych grupach to nie polecam, jeśli ktoś nie ma nerwów do szarpania się na maile i telefony z trójkątem Oculus-UPS-urząd celny

 

Ten ostatni usiłuje nakładać cło na paczki z tym coverem i to jakieś kompletnie z dupy, rzędu 150-200zł, więc trzeba im wykładać, że to  rzecz z reklamacji. I tak zatrzymują je na kilka\kilkanaście dni, potem dzwonią z pytaniami co to jest i o co chodzi, bo Oculus podaje nasze dane jako odbiorcę w PL i nadawcę z USA (lol) No cyrk.

 

Mi by się nie chciało

Jako ze miałem problem z tym oryginalnym coverem stwierdziłem ze zaryzykuje i zobaczę czy sie uda xD
I sie udało....bez żadnych problemów...paczka dziś przyszla,zero telefonów czy pisania maili - była 3-4 dni na magazynie w warszawie ale potem puścili ją bo została zwolniona z oclenia.
Dziękuje Marek.

 

O hui xD Spodziewałem sie jakiegoś taniego zamiennika fejsowego a wysłali VRcover 
158293480_3951638648226066_1029738052998234134_n.thumb.jpg.23815bbbedaa167f961e5d0d1809580c.jpg
 

Edytowane przez BieŃ
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mieliście tak kiedyś, że Wam się Oculus nie chciał uruchomić?

Dziś miałem stan przedzawałowy. Od soboty mój Quest 2 leżał nieużywany, próbuję odpalić... i nic. Podpinam do ładowarki - nadal zero reakcji, dioda nawet się nie zapala
Podpinam do kompa, ten wykrywa "nieznane urządzenie USB", ale gogle dalej martwe:[

 

Googluję i na szczęście pomogło przytrzymanie przycisku Power przez 30 sekund. Teraz odpala jak gdyby nigdy nic

Odnośnik do komentarza
Ja właśnie kupiłem na ali za 54 zl zamiennik elite strapa ktory podobno na ten moment bije jakością wykonania oryginał xD (nie pęka plastik na boku )
Jak dojedzie dam znać co i jak  ;] 
Hadf75b157b6a41c28ba38a21560160ecZ.jpg
Testuję od czwartku i jest BDB.
Elementy dobrze do siebie pasują ,nic nie trzeszczy wszystko trzyma się stabilnie ,wygoda użytkowania jest nieporównywalnie lepsza od standardowego paska ....nic tylko brać od żółtych braci a nie wspierać polskich Januszu na allegro z ceną 199 zł xD
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, Figuś napisał:


Po numerze seryjnym mam widocznie model nowszy, niż te kwalifikujące się do wymiany. A zamawiałem dokładnie w tym samym czasie, co @blantman :nosacz2:

Cytat

Numery seryjne kwalifikujące się do wymiany:
 

  • Pierwsze 5 znaków to „1WMVR” lub „1WMHH” - to się zgadza
  • Czwarty znak od końca to „0” (zero) - tu niestety mam "1"

 

Buu, czemu nie połączyło postu? :/

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość suteq

Co pierwsze rzuciło mi się w oczy to naprawdę bardzo ładne wykonanie samych gogli i kontrolerów. Całość jest bardzo stylowa w tej bieli i niezwykle lekka, tutaj chyba największy szok. Kontrolery mega wygodne, palce pięknie się układają na poszczególne przyciski. Standardowy pasek do wyjebania poszedł, nie dlatego że jest słabej jakości czy coś tylko zwyczajnie nie jest zbyt komfortowy przy zakładaniu i wiedząc to wcześniej kupiłem pasek Elite, który jest mega wygodny i łatwy w zakładaniu i dostosowaniu ostrości. Jedyne co bym wymienił w samych goglach to face interface który jest gąbką która powoduje że jest troszkę za ciepło w twarz, przy dłuższych sesjach mogą pojawić się czerwone ślady na twarzy no i człowiek szybciej się przez to poci dlatego niedługo mam zamiar nabyć silikonowy face interface, który o wiele lepiej się sprawdza w tych kwestiach. Nosze okulary i po założeniu dodatku do okularów gra mi się znakomicie ale okulary są znacznie mniejsze niż face interface więc mieszą się bez problemu i są w odpowiedniej odległości od szkieł więc nie ma mowy o porysowaniu ich chociaż i tak już zamówiłem zabezpieczające nakładki no bo ktoś może mieć wieksze okulary i może uszkodzić więc wolę dmuchać na zimne. 

 

Na razie grałem w trzy gry: Beat Saber kupione na Oculus Shopie oraz Detached i Batman Arkham VR ze Steama poprzez Air Link. Beat Saber to jest istna petarda. Gra ma bardzo łatwe założenia a dzięki ogromie możliwości możemy dostosowywać piosenki w najróżniejszy sposób. Grałem trochę kampanii, trochę pojedynczych piosenek a jutro spróbuję multi ze znajomym. Udało mi się też wymaksować pierwszą piosenkę na Hardzie, do drugiej zabrakło mi dosłownie 2 kostek. Wrażenia z gry są niesamowite, niby stoisz i tylko machasz rękami ale daje to ogrom satysfakcji, zwłaszcza jak zagra się kilka dosyć szybkich piosenek i nagle poczujesz że jesteś zlany potem. A najlepsze jest to że to jest gra typu 'jeszcze jedna piosenka' i tak masz założone te gogle 1,5h mimo że miałeś kończyć 30 minut temu. Jeśli chodzi o komfort to po ponad godzinnej sesji miałem lekkie bóle głowy ale to zwalam raczej na to że organizm sie jeszcze nie przyzwyczaił do używania gogli w długich sesjach.

 

Detached odpaliłem na dosłownie 10 minut dopiero ale to jest gra gdzie się poruszamy i obracamy w czasie rzeczywistym. Generalnie to jesteśmy astronautą i poruszamy się na stacji kosmicznej/w przestrzeni kosmicznej za pomocą jetpacka. No i jak robiłem to powoli to było git ale jak spróbowałem szybciej lecieć a potem nagle zahamować to w pewnym momencie aż musiałem kucnąć dla bezpieczeństwa bo dosyć mocno mi się zakręciło w głowie. Cały czas odczuwałem że mózg walczy co jest rzeczywiste, szczególnie podczas obracania się ale wydaje mi się że jak podejdę do tego na spokojnie to powinno być dobrze. 

 

Dosłownie kilkadziesiąt minut temu skończyłem 40-minutową sesję w Batman Arkham VR i tutaj graficzka potrafi robić całkiem spore wrażenie, zwłaszcza jak jesteśmy w mieście i możemy się swobodnie obracać chociaż w jaskini też całość wygląda całkiem okazale. Początkowa sekwencja z kalibracją kombinezonu fajnie wszystko wprowadza i do razu wiadomo jaki jest schemat sterowania. Poruszanie się jest za pomocą teleportacji i jest to w pełni komfortowe ale są też zjeżdżania windą i wtedy czułem że mózg nie do końca wie co się właśnie odkurwia ale to był raczej lekki, prawie niewyczuwalny dyskomfort. Reszta gierki to analiza śladów, strzelanie do haków czy drobna interakcja z otoczeniem. Trochę nudna jak na razie ale imo i tak warto sprawdzić. 

 

Air Link (granie bezprzewodowo na Queście w gry z PC) w becie na razie działa okej, przez większość czasu rozgrywka jest płynna ale od czasu do czasu zdarzają się u mnie lekkie zwiechy obrazu aczkolwiek to jest prawdopodobnie spowodowane tym że router mam dosyć daleko od gogli i to jeszcze za 2 dosyć grubymi ścianami więc wydaje mi się że czasem sygnał nie jest wystarczająco mocny. Streamowanie z gogli na PC jest też banalnie proste. Interfejs jest bardzo prosty i intuicyjny, po połączeniu się z PC można dosłownie przełączyć się na pulpit i sobie oglądać filmy/YT z poziomu gogli, fajne. Gram na powierzchni 2x2 i jak na razie jest to komfortowa przestrzeń ale wiem że do pełnego komfortu w grach gdzie się troszkę ruszamy przydałoby się więcej ale to dopiero jak zmienię mieszkanie w sierpniu. :smutas: 

 

Jak na razie to jestem zachwycony i to jest rzecz, której chyba potrzebowałem bo to jest kompletnie inne doświadczenie niż standardowa rozgrywka. Na liście mam obecnie jakieś 30 tytułów, większość do nabycia na Steamie (czekam na najbliższą wyprzedaż by kupić Alyx <3) ale kilka mam zamiar nabyć w sklepie Oculusa bo są to tytuły które fajnie mieć w pamięci gogli w razie wzięcia gogli do znajomych/wyjazd jakiś ale ceny w tym sklepie to jest jakieś nieporozumienie. Często ceny tych samych tytułów wyższe o jakieś 5 dolarów w porównaniu do wersji Steam a zdarzają się też ceny wyższe o 10+ dolarów i to nawet wersji Riftowej. No ale jest też kilka exów jak Lone Echo, The Climb czy gry Star Wars które chcę ograć ale zdecydowanie na obniżkach. Polecam w chuj bo gogle są śmiesznie tanie, z paskiem Elite zapłaciłem 1825zł, same google ok. 1600zł w wersji 64GB. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...