Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się orientuje czy fb robi nowego occulusa czy mają po prostu takie same problemy z produkcją jak inni producenci elektroniki (brak pół przewodników itp)? Chciałem kupic gogle a tutaj info ze się nie da bo wszystko wyprzedane. W zwykłych sklepach nie będę kupował bo się nie opłaca.

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra stary model 64GB został wycofany a facebook planuje wydac pod koniec sierpnia 128GB z nową pianką ktora nie bedzie tak wadliwa jak poprzednia:

 

Oculus Quest 2 128GB Edition Confirmed, 64GB Model Discontinued – VRFocus

 

Nowe zabawki zaczną trafiać do sklepów pod koniec sierpnia więc wtedy moze uda mi się w koncu zamówić. Znajome wpadły w poniedziałek z OQ2 i złapałem poteżną zajawkę. Duzo lepsza jakosc niz PSVR.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, pawelgr5 said:

Dobra stary model 64GB został wycofany a facebook planuje wydac pod koniec sierpnia 128GB z nową pianką ktora nie bedzie tak wadliwa jak poprzednia:

 

Oculus Quest 2 128GB Edition Confirmed, 64GB Model Discontinued – VRFocus

 

Nowe zabawki zaczną trafiać do sklepów pod koniec sierpnia więc wtedy moze uda mi się w koncu zamówić. Znajome wpadły w poniedziałek z OQ2 i złapałem poteżną zajawkę. Duzo lepsza jakosc niz PSVR.

 

warto się przenieść dla samego pozbycia się tych upierdliwych kabli co ma PSVR

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś szykuje się do zakupu OC2 to warto skorzystać z programu rekomendacji:

Cytat

Jeśli masz urządzenie Quest lub Quest 2, możesz zaprosić znajomego do zakupu własnych gogli Quest 2 przy pomocy aplikacji Oculus. Zaloguj się do Oculusa przy użyciu konta na Facebooku, aby wysłać link z poleceniem.


Jeśli znajomy zakupi urządzenie Quest 2, otrzyma środki o wartości 30 USD do wykorzystania w sklepie Oculus po aktywowaniu nowych gogli, Ty z kolei otrzymasz środki o wartości 30 USD do wykorzystania w sklepie Oculus po 30 dniach.

https://support.oculus.com/articles/orders-and-purchases/headsets-and-app-purchases/oculus-referrals/?locale=pl_PL

 

A jakby ktoś nie miał znajomego, który ma już gogle i mógłby wysłać linka, to chętnie służę pomocą :usmiech:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy przypadkiem to nie jest jakaś świeża promocja, bo powiadomienie o tym programie polecającym dostałem w sobotę wieczorem. Wcześniej o nim nie słyszałem, a wydaje mi się, że jakby był już od dłuższego czasu to na pewno byłoby jakieś info na pepperze albo łowcach.

Odnośnik do komentarza

Nie interesowałem się dawno częsciami do kompa i tak z ciekawości oblukałem ceny kart graficznych. Moja karta XFX Radeon RX 480 GTR 8GB kupiona z 4 lata temu stoi po 1500 :) To wiecej niż za nią dałem. Opłaca się ją teraz sprzedać i zamontować jakiegoś starocia i poczekac na spadek cen i kupić lepszą kartę? Czy ceny cały czas będą z kosmosu? I tak na chwilę obecną gram w samo retro, więc kusi mnie ta opcja.

Edytowane przez GSPdibbler
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2021 o 13:00, dee napisał:

 

Dostałem w koncu tę nakładkę. Ot, kawałek gumki nakładanej na gąbkę. Zmiana na plus. Raz łatwiej utrzymać w czystości, dwa - dużo lepsze w dotyku, nie znosiłem pod palcami tej gąbki.

Jeśli ktoś chce zamawiać, koniecznie wypełnijcie wszytskie rubryki w formularzu zamówienia. Ja prawie po miesiącu dostałem na email monit, że dane adresowe sa niekompletne. Uzupełniłem formularz o nazwę województwa i dopiero poszło do realizacji. Kurier przyniósł mi przesyłeczkę niedlugo  po potwierdzeniu wysyłki, wszytsko oczywiście za zero złotych.

Nie jest to żaden big deal, ale jak was wkurza domyslna gąbka, to warto.

Edytowane przez dee
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z tym powyższym pytaniem to już wiem, ale teraz mam problem z podłączeniem gogli do pc. Próbowałem przez oculus link i airlink, ale cały czas kończy się na tym, że mam trzy kropki ładowania w goglach i tyle. W necie widzę, że sporo ludzi też ma taki problem, ale niestety póki co żadne rozwiązanie nie pomaga. Na koniec zostawiłem sobie zresetowanie gogli do ustawień fabrycznych, no ale może ktoś tutaj miał podobny problem i sobie jakoś poradził? W ogóle korzystacie z tego air/linka czy raczej virtual desktop? 

Odnośnik do komentarza

Cały czas korzystam z Air Linka jak gram w gry VR z PC i ani razu nie miałem problemu z połączeniem. Jedyne co wiem to to że trzeba podłączyć się do sieci Wi-Fi 5 Ghz no ale u Ciebie widzę że nawet po kablu jest to samo więc nie mam pojęcia. Obstawiam że to raczej wina PC aniżeli gogli. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.10.2021 o 08:10, suteq napisał:

Obstawiam że to raczej wina PC aniżeli gogli. 

Popróbowałem jeszcze paru rad z neta, ale dalej kicha. Najdziwniejsze, że apka oculusowa wyświetla mi, że info, że komputer nie spełnia minimalnych wymagań, więc jakość VR będzie obniżona, a mam RTX3060/Ryzen 7 5800H/16GB. A jak sprawdzam test performance VR na steamie to znowu wszystko na zielono i jakość "bardzo wysoka". Więc bardziej wygląda mi to na jakiś specyficzny błąd tej apki oculus. Zostaje mi albo poczekać na to, aż airlink wyjdzie z bety i mieć nadzieję, że się "samo" wtedy naprawi albo przetestować jeszcze Virtual Desktop. Co do tego ostatniego to, żeby pograć w gry VR ze steama to muszę kupić virtual desktop na OC i steamie, czy wystarczy tylko na OC? 

 

I żeby nie było tylko o moich problemach to w czwartek, na oculus connect, czeka nas prawdopodobnie zapowiedź googli w wersji pro ;)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...