Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, suteq napisał:

Co pierwsze rzuciło mi się w oczy to naprawdę bardzo ładne wykonanie samych gogli i kontrolerów. Całość jest bardzo stylowa w tej bieli i niezwykle lekka, tutaj chyba największy szok. Kontrolery mega wygodne, palce pięknie się układają na poszczególne przyciski. Standardowy pasek do wyjebania poszedł, nie dlatego że jest słabej jakości czy coś tylko zwyczajnie nie jest zbyt komfortowy przy zakładaniu i wiedząc to wcześniej kupiłem pasek Elite, który jest mega wygodny i łatwy w zakładaniu i dostosowaniu ostrości. Jedyne co bym wymienił w samych goglach to face interface który jest gąbką która powoduje że jest troszkę za ciepło w twarz, przy dłuższych sesjach mogą pojawić się czerwone ślady na twarzy no i człowiek szybciej się przez to poci dlatego niedługo mam zamiar nabyć silikonowy face interface, który o wiele lepiej się sprawdza w tych kwestiach. Nosze okulary i po założeniu dodatku do okularów gra mi się znakomicie ale okulary są znacznie mniejsze niż face interface więc mieszą się bez problemu i są w odpowiedniej odległości od szkieł więc nie ma mowy o porysowaniu ich chociaż i tak już zamówiłem zabezpieczające nakładki no bo ktoś może mieć wieksze okulary i może uszkodzić więc wolę dmuchać na zimne. 

 

Na razie grałem w trzy gry: Beat Saber kupione na Oculus Shopie oraz Detached i Batman Arkham VR ze Steama poprzez Air Link. Beat Saber to jest istna petarda. Gra ma bardzo łatwe założenia a dzięki ogromie możliwości możemy dostosowywać piosenki w najróżniejszy sposób. Grałem trochę kampanii, trochę pojedynczych piosenek a jutro spróbuję multi ze znajomym. Udało mi się też wymaksować pierwszą piosenkę na Hardzie, do drugiej zabrakło mi dosłownie 2 kostek. Wrażenia z gry są niesamowite, niby stoisz i tylko machasz rękami ale daje to ogrom satysfakcji, zwłaszcza jak zagra się kilka dosyć szybkich piosenek i nagle poczujesz że jesteś zlany potem. A najlepsze jest to że to jest gra typu 'jeszcze jedna piosenka' i tak masz założone te gogle 1,5h mimo że miałeś kończyć 30 minut temu. Jeśli chodzi o komfort to po ponad godzinnej sesji miałem lekkie bóle głowy ale to zwalam raczej na to że organizm sie jeszcze nie przyzwyczaił do używania gogli w długich sesjach.

 

Detached odpaliłem na dosłownie 10 minut dopiero ale to jest gra gdzie się poruszamy i obracamy w czasie rzeczywistym. Generalnie to jesteśmy astronautą i poruszamy się na stacji kosmicznej/w przestrzeni kosmicznej za pomocą jetpacka. No i jak robiłem to powoli to było git ale jak spróbowałem szybciej lecieć a potem nagle zahamować to w pewnym momencie aż musiałem kucnąć dla bezpieczeństwa bo dosyć mocno mi się zakręciło w głowie. Cały czas odczuwałem że mózg walczy co jest rzeczywiste, szczególnie podczas obracania się ale wydaje mi się że jak podejdę do tego na spokojnie to powinno być dobrze. 

 

Dosłownie kilkadziesiąt minut temu skończyłem 40-minutową sesję w Batman Arkham VR i tutaj graficzka potrafi robić całkiem spore wrażenie, zwłaszcza jak jesteśmy w mieście i możemy się swobodnie obracać chociaż w jaskini też całość wygląda całkiem okazale. Początkowa sekwencja z kalibracją kombinezonu fajnie wszystko wprowadza i do razu wiadomo jaki jest schemat sterowania. Poruszanie się jest za pomocą teleportacji i jest to w pełni komfortowe ale są też zjeżdżania windą i wtedy czułem że mózg nie do końca wie co się właśnie odkurwia ale to był raczej lekki, prawie niewyczuwalny dyskomfort. Reszta gierki to analiza śladów, strzelanie do haków czy drobna interakcja z otoczeniem. Trochę nudna jak na razie ale imo i tak warto sprawdzić. 

 

Air Link (granie bezprzewodowo na Queście w gry z PC) w becie na razie działa okej, przez większość czasu rozgrywka jest płynna ale od czasu do czasu zdarzają się u mnie lekkie zwiechy obrazu aczkolwiek to jest prawdopodobnie spowodowane tym że router mam dosyć daleko od gogli i to jeszcze za 2 dosyć grubymi ścianami więc wydaje mi się że czasem sygnał nie jest wystarczająco mocny. Streamowanie z gogli na PC jest też banalnie proste. Interfejs jest bardzo prosty i intuicyjny, po połączeniu się z PC można dosłownie przełączyć się na pulpit i sobie oglądać filmy/YT z poziomu gogli, fajne. Gram na powierzchni 2x2 i jak na razie jest to komfortowa przestrzeń ale wiem że do pełnego komfortu w grach gdzie się troszkę ruszamy przydałoby się więcej ale to dopiero jak zmienię mieszkanie w sierpniu. :smutas: 

 

Jak na razie to jestem zachwycony i to jest rzecz, której chyba potrzebowałem bo to jest kompletnie inne doświadczenie niż standardowa rozgrywka. Na liście mam obecnie jakieś 30 tytułów, większość do nabycia na Steamie (czekam na najbliższą wyprzedaż by kupić Alyx <3) ale kilka mam zamiar nabyć w sklepie Oculusa bo są to tytuły które fajnie mieć w pamięci gogli w razie wzięcia gogli do znajomych/wyjazd jakiś ale ceny w tym sklepie to jest jakieś nieporozumienie. Często ceny tych samych tytułów wyższe o jakieś 5 dolarów w porównaniu do wersji Steam a zdarzają się też ceny wyższe o 10+ dolarów i to nawet wersji Riftowej. No ale jest też kilka exów jak Lone Echo, The Climb czy gry Star Wars które chcę ograć ale zdecydowanie na obniżkach. Polecam w chuj bo gogle są śmiesznie tanie, z paskiem Elite zapłaciłem 1825zł, same google ok. 1600zł w wersji 64GB. 

pamiętaj że kupno w sklepie oculusa to często cross buy. Np takie walking dead mam w wersji pc i oculus. A kupuje się tylko na wyprzedażach i wtedy jest taniej niż na steam. Np takie climb kupiłem w dwupaku 1 i 2 i to na promo więc zapłaciłem o 40% taniej. A Beat saber polecam zmodować. Zupełnie inne doświadczenie jak wgrywasz utwory z neta bo te domyslne szybko się nudzą po 1-2 tygodniach. I zainstaluj sobie side questa i zerknij co tam maja. Fajne rzeczy można za free obadać :)

 

Co do grania przez wifi to wszystko zależy od ap w domu. Ja mam 700 mb ap i kłopotu nie mam. Ważne też aby było wifi 5 a nie 2.4. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
8 godzin temu, blantman napisał:

pamiętaj że kupno w sklepie oculusa to często cross buy. Np takie walking dead mam w wersji pc i oculus. A kupuje się tylko na wyprzedażach i wtedy jest taniej niż na steam. Np takie climb kupiłem w dwupaku 1 i 2 i to na promo więc zapłaciłem o 40% taniej. A Beat saber polecam zmodować. Zupełnie inne doświadczenie jak wgrywasz utwory z neta bo te domyslne szybko się nudzą po 1-2 tygodniach. I zainstaluj sobie side questa i zerknij co tam maja. Fajne rzeczy można za free obadać :)

 

Co do grania przez wifi to wszystko zależy od ap w domu. Ja mam 700 mb ap i kłopotu nie mam. Ważne też aby było wifi 5 a nie 2.4. 

 

 

Wiem że jest często crossbuy ale no bądźmy szczerzy: jak kupuje się coś na sklepie oculusa co działa domyślnie na Queście 2 to nie widzę powodu żeby odpalać wersję Riftową. To modowanie to nie jest przypadkiem zagrożone automatycznym banem? 

 

30 minut temu, mozi napisał:

@suteqAle proszę grzecznie kupić Alyx za pełna cenę bo jest tego warta. Podziękujesz potem. 

Bardzo kusi ale no prawie 250zł to jednak dupa piecze. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

W obu przypadkach puszczasz przez Steama tylko twoja decyzja czy robisz to bezprzewodowo czy przewodowo. 

 

41 minut temu, Bzduras napisał:

250zł za pełnowartościowy produkt i GOTY gierkę. Nie ma co przecierać anusa, tylko brać i ogrywać, nic lepszego na VR Cię nie spotka na razie.

No a mogę kupić za 125zł na wyprzedaży a pozostałe 120zł przeznaczyć na kilka gier VR. :reggie: 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mozi napisał:

@suteqAle proszę grzecznie kupić Alyx za pełna cenę bo jest tego warta. Podziękujesz potem. @blantman mam nadzieję ograles już? 

grałem chwilę w alyx na starym pc ale nie było do końca grywalne mimo pożyczenia karty (za mało ramu) na razie mam to w planie ale nie mam jakoś chęci. Szczerze jak odpalam vr to aby zrobić trening bokserski połączony z fitnesem w oh shape i beat saber. Spalam 300-500 kalorii i vr wraca na półkę. Jakoś nie chce mi się grać w fabularne gierki ale mam alyx i nadrobię jak będe miał wene. Piękne jest to że mogę to teraz zrobić w najlepszej jakości KIEDY będę chciał :) Walking dead też nie skonczyłem mimo że gra zacna. Jakoś vr mi bardziej leży do treningów może jak siłki otworzą to skończy się takie używanie vr w moim domu :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja odpaliłem filmik na YT z jakimś lotem. Myślałem, że jak będę kręcić głową, to jakbym bym był na miejscu pilota. 

Efekt spoko, ale nie to na co liczyłem. Potem ogarnę dogłębniej. Jak się zrobi luźne patrzenie, to obraz się zmniejsza co psuję efekt. 

 

Ale sama obserwacja z kabiny spoko.

Też odpalilem Sabera. 

 

Ogólnie otworzyć okno, wyłączyć strefę i można wylecieć. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Widget napisał:

Widzę temat VR nabiera tempa, @iluck85 na queście jest apliakcja Quill która pozwala oglądać różne fajne animacje w 360 stopniach i wygląda to o niebo lepiej nić ta pikseloza youtubowa. Tu akurat przy tych filmikach 4k to minimum żeby to nie wyglądało jak kupa.


 

Sprawdzę. 

8k tez ma gorsza rozdzialke. Ale na kompie jak kliknę vr tez jakość jest gorsza. 

Odnośnik do komentarza

Obczaiłem, ten pająk spoko np. Ale to głównie animacje. Wyglądają spoko, ale nie o to mi chodziło.

Te filmiki na YT spoko, idzie się poczuć jak w F16, ale jest tylko jeden problem- jakość... HD żeby było i byłbym szczęśliwy. 

 

Muszę jakiś kabel USB C kupić- taki z 5 metrów i dorwać tego HL Alyxa. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, dee napisał:

Wymagania sprzętowe do komfortowego ogrywania rzeczy ze Steama na OQ2 zawsze sa takie wysokie jak w HL:Alyx?

Tzn wysokie dla mojego peceta sprzed 6 lat :reggie:

tak w większości gier są wysokie. Zdarzają się indyki z mniejszymi ale nawet tam aby mieć komforowe warunki pc musi być w miare. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
6 godzin temu, dee napisał:

Wymagania sprzętowe do komfortowego ogrywania rzeczy ze Steama na OQ2 zawsze sa takie wysokie jak w HL:Alyx?

Tzn wysokie dla mojego peceta sprzed 6 lat :reggie:

Kurna, aż wszedłem na stronę gry na Steam a tam jest GTX 1060 i Ryzen 5 1600. No nie przesadzajmy z tymi wymaganiami, przecież to teraz są śmieszne podzespoły. Medal of Honor Above and Beyond ma w minimalnych GTX 1080 a w zalecanych RTX 2080 i to są wysokie wymagania, ale reszta? No tak średnio bym powiedział. 

Odnośnik do komentarza

Niestety przez tą chorą sytuację na rynku podzespołów jest niewesoło, jak ktoś kupił nawet średnio dobrego kompa te 2 lata temu to może spokojnie odpalić większość gierek a jeśli nie to upgrade GPU kosztuje go z 3x więcej niż powinien. Taki GTX 1060 używany chodzi za 1000zł a powinien kosztować max 300zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...