Skocz do zawartości

Demon's Souls Remake


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, iks napisał:

Platyna wbita, 38h, gdyby nie zapis do chmury to pewnie doszłoby jeszcze z 5h na jeszcze jedno przejście.
Teraz dylemat czy sprzedawać czy może kiedy pojawi się jakoś dodatkowy content.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Do platny zrobiłeś 3 pełne przejścia gry? jakie trophy najtrudniejsze jest?  poza ubiciem bossów ofc.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fanek napisał:

 

Do platny zrobiłeś 3 pełne przejścia gry? jakie trophy najtrudniejsze jest?  poza ubiciem bossów ofc.

Zrobiłem 3 przejścia, ale w 3 musiałem zrobić tylko świat 5 i uwolnić Freka.

Da się to zrobić w 2 przejścia, tylko ja robiłem build BBS, a do tego potrzeba duszy z ostatniego bossa w świecie 5 więc łącznie potrzebowałem tą duszę 4 razy.

Generalnie jest to dosyć skomplikowane, ale jak potrzebujesz mogę podesłac źródła z których korzystałem i opisać dokładnie co i jak.

Najtrudniejsze trofeum to zdobyć wszystkie pierścienie, grałem online więc musiałem się trochę namęczyć z tendencją postaci w coop/pvp.

Robiłem platynę w DeS już 2 razy, ta jest 3 więc miałem o tyle łatwiej że wiedziałem dokładnie co muszę robić.

Edytowane przez iks
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Więc tak:

- zawsze gramy offline (można to ustawić w opcjach, online potrafi namieszać z tendencją świata niezaleznie od naszych działań)

- po odzyskaniu ciała, zabijamy się w Nexus, zginięcie w jakimś świecie w formie cielesnej obniża tendencję tego świata

- na początku przy rozmowie z Monumentalem trzeba odpowiedzieć TAK (inaczej nie da nam pierścienia jak uzyskamy pure white character tendency)

 

Co do przejścia korzystałem z tego: http://demonssouls.wikidot.com/platinum-trophy-guide

 

Przechodzimy grę wg. poradnika z linku i zdobywamy w każdym świecie pierścienie które możemy znaleźć oraz dusze bossów (bronie nie są potrzebne do platyny więc można olać, jedynie musimy zdobyć Demonbrandt i Soulbrandt, tutaj dokładnie info o pierścieniach: https://www.powerpyx.com/demons-souls-ps5-remake-all-rings-locations/).

Kolejność światów dowolna, ale polecam 1-1, 1-2 (tutaj z łuku zabijamy smoka), 4-1 (znajdujemy Crescent Falchion +1 i mamy broń na lepszą część gry), farmimy pierwszego żniwiarza w 4-2 z łuku i jak już zdobędziemy kilka leveli lecimy dalej wg uznania.

Po skończeniu gry robimy eventy związane z PWWT (zależy nam tylko na pierścieniach więc teoretycznie wystarczy uratować Rydell'a w 3-1, ale dla spokoju najlepiej zrobić wszystko z listy).

Zdobywamy pure black world tendency w każdym świecie i tak samo robimy zadania z listy, jak skończymy to mamy pure white character tendency, gadamy z Monumentalem i zdobywamy jego pierścień.

Kupujemy wszystkie czary od Freke, potem od Yuri i na końcu od Urbaina (W TEJ KOLEJNOŚCI!).

Zdobywamy pure black character tendency (Stage 6 z poradnika, trzeba pozabijać NPC w świecie, nie w nexusie!) i robimy questa od Mephistotheles (jak dostaniemy zadanie zabić Ostravę to w 1-4 należy go zabić bez gadania, bo zginie sam i będzie dupa z questa).

Zdobywamy pierścień za quest + 2x colorless demon's soul, potrzebujemy 3, ostatnią można zdobyć u Sparkliego lub w 1-1 za bramą po lewej na samym starcie: http://demonssouls.wikidot.com/ds-colorless).

Zabijamy ostatniego bossa w 1-4, i już na samym końcu przechodzimy przez mgłę i nie zabijamy laski w czerni. 

 

Drugie przejście, zbodywamy wszystkie dusze bossów i uwalniamy wszystkich NPC.

Bierzemy Soulbrandt i Demonbrandt ze sobą oraz duszę z flamelurkera i false king, idziemy do Kowala Ed'a w 2-1, dajemu mu dusze z Flamelurkera i tworzymy North Regalia (trofeum).

Teraz ważne, ZAPISUJEMY SAVE W CHMURZE, kupujemy wszystkie cuda u Urbaina, wpada trofeum i ładujemy save z chmury.

Kupujemy wszystkie pozostałe czary u Freke i Yuria i dostajemy trofkę za czary.

Kończymy grę, tym razem zabijając laskę w czerni i to na tyle.

 

Są jeszcze trofki z bossów, ale to już można sprawdzić samemu, najlepiej zdobyć je na NG, bo na NG+ bossowie potrafią dać w kość.

 

@sajmon34

Ten pordanik jak i każdy inny zakłada że masz tendencję świata na poziomie neutral lub bliżej pure white na starcie.

Więc jak chcesz platynę to najlepiej zacząć nową postacią, poza tym NG+ jest dużo trudniejsze niż w innych soulsach więc warto sobie oszczędzić nerwów.

Edytowane przez iks
  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Koleś88 said:

Noobowskie pytanie. Bo właśnie widzę promke na gre w Me i tam jest „angielska wersja jezykowa”. Czy każda wersja gry posiada pl napisy?

Nie jest to odpowiedź na 100%, ale jak kupuję gry w UK to zawsze mam polskie wersje językowe, jeśli gra generalnie taką posiada.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, sajmon34 napisał:

@iks

Faktycznie to ng+ takie trudne? 

W DS3 zrobilem prawie 4 przejscia jedna postacia zeby zdobyc platyne. Tu chyba bede cisnal podobnie bo nie zabardzo mi sie widzi nowa postac. Chociaz kto wie. Na razie pierwsze przejscie solo bez poradnikow. 

 

Skok pomiędzy ng a ng+ jest w Demon's Souls dużo wyższy niż w reszcie serii. Obrażenia jakie dostajemy nawet od zwykłych przeciwników są jak w ng+7 w Dark Souls 3. Niemniej jednak da się żyć:) No i Demon's Souls ma dużo pomagierów typu czar, który odradza Cie po śmierci i którego nie ma w innych grach serii (bardzo przydatny w ng+). 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

No i Demon's Souls ma dużo pomagierów typu czar, który odradza Cie po śmierci i którego nie ma w innych grach serii (bardzo przydatny w ng+). 

Chodzi Ci o second chance? Podobny czar jest w ds3 - tears of denial. 

Ogólnie magia w tej grze jest popsuta bo to taki trochę easy mode. Większość przeciwników i bossów nie ma ataków skracających dystans i do tego tempo gry jest sporo niższe niż w późniejszych grach. Z drugiej strony są też chamskie zagrywki jak w każdych soulsach no i trzeba ogarnąć czary, kupować przyprawy i wiedzieć w co pakować duszę. Proponuję spróbować kilkoma biuldami. Zawsze to jakaś odmiana. 

8 godzin temu, Donatello1991 napisał:

Ja sobie gram szlachtą i czarami, bo w w takie BB, czy Dark Souls zawsze " mieczykiem". Jaki mieczyk jest najlepszy w Demon Souls?

W 4-1 masz crescent falchion. Dla maga broń idealna bo skaluje się ze statsem magic i do tego jest wcześnie dostępna. 

Odnośnik do komentarza
Gram sobie powoli, delektując się, ale coś  mi się zdaje,że remake jest łatwiejszy, od pierwowzoru i to dość sporo, a niby gdzieś czytałem,że  nic ie zmieniały.Trudno mi w to uwierzyć, bo pamiętam jeszcze ile potu wylewałem grając w oryginał.Tutaj idzie za łatwo jakoś, a i mój skill też się obniżył.hmm

Nie jest łatwiejszy. Tez mam podobne odczucie ale wiadomo - kazdy pierwszy souls jest najcięższy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, sajmon34 napisał:

Ja umieram jak pojebany :)

Platyna w  BB, Dark 3 i Nioh 1.

A tu jakos w huj ciezko idzie. 

W zadnej z ww tytułów nie gralem magiem. Zawsze mieczyk. Tu chyba na maga trza bedzie build zrobic

 

 

Haha miałem to samo, BB i D3 dużo łatwiejsze były dla mnie ze wzg na większy zasięg broni, więcej skrótów, więcej ognisk.. tu tego prawie wcale nie ma.

Jestem na finałowym bossie, ponad 40h za mną, na razie zjechałem go że zostało 1/3 hp ale mi trawa się skończyła XD

jest do dojechania raczej

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, niestety nie załapałem się na konsolę i muszę czekać na następne dostawy, ale chociaż pociesza mnie czytanie waszych postów ;). Jestem maniakalnym fanem Soulsów, na tyle że starszą wersję Demons Souls "splatynowałem" 3 razy, wersję EU, AZJA I US.

Jeżeli ktoś waha się nad wyborem broni to polecam Halberd Blessed +5 z buildem pod nią, należy pamiętać że Halabardę trzeba trzymać zawsze oburącz. Dla mnie to była najmocniejsza opcja w pve jak i również w pvp. Polecam

Edytowane przez anarom_pl
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...