Skocz do zawartości

Demon's Souls Remake


Rekomendowane odpowiedzi

Tak staram się robić, ale sam ten początkowy zestaw zbroi jest dość ciężki. Do tego kusza, łuk, tarcza, miecz i trochę drobnicy i fikołki robi jak wóz z węglem.
Ja jednak lubię jak tego lootu jest więcej. Tu nawet dobrze nie popróbowałem różnych broni bo poza mieczem chyba raz włócznia i sztylet mi wypadł. Zobaczymy jak będzie dalej mam nadzieję, że dokończę bo rzadko odpuszczam zaczęte gry.

Odnośnik do komentarza

Po co ci luk i kusza jednoczesnie?

 

Nigdy w tej grze nie mialem problemu z udzwigiem (a gralem tym samym rycerzykiem) oprocz momentu, gdzie podnosimy unikalna, ciezka zbroje i jesli nie mamy miejsca w plecaku to ja stracimy (upadanie na ziemie jako item do podniesienia a po powrocie z nexusa zniknie). Dlatego dobra praktyka jest wywalanie wszystkiego u tomasa.

 

Chyba tez pierwszy raz bym sie spotkal z sytuacja, ze ktos nie ukonczyl demonsow bo udzwig.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mejm napisał:

Po co ci luk i kusza jednoczesnie?

 

Nigdy w tej grze nie mialem problemu z udzwigiem (a gralem tym samym rycerzykiem) oprocz momentu, gdzie podnosimy unikalna, ciezka zbroje i jesli nie mamy miejsca w plecaku to ja stracimy (upadanie na ziemie jako item do podniesienia a po powrocie z nexusa zniknie). Dlatego dobra praktyka jest wywalanie wszystkiego u tomasa.

 

Chyba tez pierwszy raz bym sie spotkal z sytuacja, ze ktos nie ukonczyl demonsow bo udzwig.

Dziś walczyłem z bossem co ma ptaka na głowie, idealnie na niego się przydaje broń dystansowa, ale kusza lepsza bo ustalasz cel i strzelasz. Wcześniej też nosiłem jeden typ broni, a na przykład w więzieniu nie mogłem uzyskać przedmiotów bo kuszą nie dało się celować w dyndających za nogi pod sufitem więźniów z przedmiotami. Dlatego teraz nosiłem dwie bronie.

Oczywiście udźwig nie jest powodem, dla którego gra mnie męczy, a jednym z wielu. Skoro mam broń i zbroję tą samą od początku to mimo rozwoju statystyk powinno być lepiej, a poprawa jest mała. Oczywiście to tylko jeden z elementów bo tak jak wspomniałem wolna akcja, powtarzanie pewnych etapów, mała różnorodność ekwipunku itp. Niby wiedziałem, że tak będzie, a jednak teraz mi to trochę dokucza. Nie mówiąc już o fabule, która jest tak enigmatyczna i szczątkowa, że ciężko się w niej rozeznać.

Oczywiście tak wyglądają soulsy i albo się je lubi, albo nie, ale mam wrażenie, że w takim Dark Souls 3 mniej mi to przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza

Przecież tam masz dziesiątki szmat, załóż lekki set problem solved .
Nie da się nosić ciężkiej zbroi tarczy 2 bronie kusza i fikac jak królik.
Tzn da się ale jak dasz masę pkt aby poprawić udźwig eq .
A raczej na początku priorytetem jest hp stamina i stat z którego skaluje ci broń.
Trochę takie smecenie dla smecenia jak dla mnie.
Zarządzanie wagą eq to jeden z kluczowych aspektów w tej grze, nawet stamina się szybciej regeneruje.
Trzeba rozważnie dobierać eq.
Zwłaszcza na początku.
Jest też ring który może pomóc podnieś eq load.
Pamiętajmy że to 1 odsłona soulsow i są ciut wolniejsze, i przede wszystkim nie ma tego rozmachu jeżeli chodzi o buildy i kombinowanie.
Aha i najgorsze, bardzo brakuje respec :(.
Jak ktoś gra 1 raz to współczuję pewnie wladuje masę pkt w siłę a później się okaże że np chcę grać kozackim mieczem co się skaluje z faith np.
Bo tak szczerze to sily to ze 12 pkt styka byle jakaś przyzwoitą tarczę założyć.
W mojej opinii dużo więcej opcji daję build magic lub faith .
Bo inaczej to gra się drewnianym rycerzykiem na tarczy.


  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że ze wszystkim da się poradzić, akurat ja mam takie odczucia. Respec brakuje ewidentnie.

Oczywiście, że to nie są elementy, które skreślają grę, ale mi trochę przeszkadzają ;)

Co trzeba przyznać, że gra wygląda świetnie i czasem nawet staję żeby pooglądać lokacje jak są zrobione. Efekt wow wywołuje ten pierwszy zamek :)

 

Nie chciałem iść w magię bo podobno sprawia, że gra jest prosta i te buildy pod magię są OP.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

No można spamować 1 czar do usrania tym bardziej że tych spice odnawiajacych mp dropi w pewnych miejscach na potęgę.
Problem właśnie taki że następne części dają możliwości dużo ciekawszych łączonych buildow a tu większość gra drewnianym rycerzem i właśnie jest problem z pewnymi przeciwnikami czy nawet bossami.
Bo kusza jest spoko ale o wiele lepszy jest właśnie ten najzwyklejszy pierwszy czar.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak to racja, właśnie wszędzie gdzie czytałem o postaciach, które są do wyboru, choć są one tylko szkieletem i można je dowolnie rozwijać to taka szlachta ma od początku czar na pokładzie, który z daleka potrafi solidnie razić, a jednak jak wróg nie może się zbliżyć to większość z nich nie zada obrażeń. Do tej pory z tego co kojarzę to spotykałem czarowników na różnych poziomach więzienia i parę razy mnie dojechali bo jak się ich szybko nie załatwiło to razili z daleka pociskami, a z bliska paraliżowali.

Ale jak by nie patrzeć to pierwsza część z serii późniejsze części DS są pod względem mechanik trochę lepsze.

Sam wybrałem rycerze bo właśnie nie chciałem żeby było zbyt łatwo bo jednak soulsy=wyzwanie :)

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, mario10 napisał:

w więzieniu nie mogłem uzyskać przedmiotów bo kuszą nie dało się celować w dyndających za nogi pod sufitem więźniów z przedmiotami

Gdzie to konkretnie bylo? Nie pamietam tego z oryginalu. Moze dodali w remakeu?

 

Dla mnie udziwg w sumie wyglada jak w kazdych innych soulsach, przekroczysz to stajesz sie zolwiem i tyle. A ze jestes rycerzem no to ma to jakis sens, ze w zbroi nie robisz szybkich rolek. Chyba ze jak wyzej ci napisano, pakuj w sile to i udzwig wzrosnie. Z kolei pojemnosc ekwipunku zalezna od wagi przedmiotow dla mnie byla top i w koncu czulem, ze gram w "powazne" rpg. Dark Souls niestety jednak wrocilo do magicznego pudeleczka z milionem itemow.

 

12 godzin temu, mario10 napisał:

Nie mówiąc już o fabule, która jest tak enigmatyczna i szczątkowa, że ciężko się w niej rozeznać.

Nie ma lekko ale dla mnie kolejny raz fabula w DeS > DaS 1 i 2. I ta kompaktowosc tego tytulu tez mi nie przeszkadza, nie musze miec 230 roznych broni i 120 rodzajow zbroi. Ale ja ogolnie jestem stronniczy bo dla mnie DeS >>> DaS.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...