Skocz do zawartości

Demon's Souls Remake


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w takich gierkach lubię taką fizyczną walkę, rycerz bardzo mi pasuje. Jakoś nie mogę się przekonać do czarodzieja, ale może kiedyś spróbuję.
Lubię wymagające gry i zobaczymy jak pójdzie :)

30 minut temu, Mejm napisał:

A dobrze cos kojarze, ze w DS3 rycerzyki op?

Szczerze nie wiem bo grałem tylko rycerzem i było dość trudno momentami.

Odnośnik do komentarza

No przydałby sie taki Demons Souls 2:frog:

Kilka razy przeszedłem DS i kurde, przeszedłbym jeszcze raz, ale już nie mam pomysłu na build. Najbardziej wykoksowanym moim buildem jest pod faith(daje regen żyćka) +pierścień do regeneracji + tarcza arbitra. Jak wrzucało mnie jako bosa monka bo inni gracze nie mogli zabic mnie tak życie szybko sie regenerowało

Odnośnik do komentarza

Wczoraj rozpocząłem przygodę i przeszedłem ten prolog do Spójni. Co mi się podoba na tym etapie to po pierwsze grafika świetnie zrobiona gra, a po drugie walka jest jakaś bardziej responsywna. W DS3 używałem praktycznie tylko uniku, a tutaj na tych zwykłych nobach nawet kontra mi wchodzi jak trzeba :)
Na razie statystyk sporo muszę więcej pogrzebać w menu co z czym się je, ale zapowiada się świetna przygoda.

Odnośnik do komentarza

Zachęcony tym, że początkowo walka szła jak złoto przyspieszyłem nieco kroku i szybko pożałowałem wyszedł jakiś pion z tarczą i włócznią i trochę mnie klepach, a później wyszedłem w jakichś tunelach i wypadło mi 3 kolesie z małymi toporami i mnie wyjaśnili :)

 

Przeszkadza mi trochę celowanie, które jak zablokuje kamerę na przeciwniku to lekko zasłania go i nie widzę kiedy wyprowadzają ataki.

Świetny ma klimat ta brama Bolatarii

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę dwóch pierwszych bossów załatwionych. Doszedłem do trzeciego tego pająka i dostaje na razie klepy. Brakuje mi save pointów po drodze. Walka z bossem trwa minutę bo muszę się nauczyć ataków, a dojście do bossa długo i to jest męczące. W pierwszym świecie dość często coś wypadało z wrogów teraz praktycznie nic zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, mario10 napisał:

Panowie mam pytanie o dusze z pokonanych bossów. Co z nimi robić wymieniać na dusze? A gdzieś czytałem, że można je wymieniać na broń ale nie wiem gdzie :)

 

Musisz pogadać kilka razy z kowalem w tym 1 świecie z kopalnią.

Można je też wymieniać na czary u ludzi w Nexusie.

Zdecydowanie nie sprzedawaj, częsty błąd,w tym mój, ludzi którzy pierwszy raz grają.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie znajdywałem jakieś szczątkowe informacje, a już chyba 3 bossów sklepanych i trzymam je. Po tych kopalniach właśnie biegam trochę i te korytarze zakręcone, ale najgorsze te stwory z lawy milion razy mieczykiem go muszę klepnąć :)  Pająk załatwiony teraz zjadę do tego kowala i zobaczę co zaproponuje ciekawego za duszyczki :) dzięki

 

Na razie czarów żadnych nie używam bo śmigam rycerzem z tarczą.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, ze ja mam teraz obiegane  świat 1 i drugi jeszcze nie cały i chyba raz jakaś broń mi wypadła i to jeszcze słaba. Cały czas biegam z tym długim mieczem, który rycerz ma od początku i chyba 2 razy go ulepszyłem. Handlarze też nie mają nic ciekawego/lepszego od tego co mam. Podobnie jest z tarczą raz jakaś troszkę lepsza wypadła, a poza tym bieda z nędzą z lootem.

 

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Fajnie wrócić po tylu latach do tak świetnego tytułu, przypomniałem sobie, jak to jest stracić przed drugim bossem prawie 10tys dusz. Działa lepiej niż podwójne ekspreso. :balon:

 

Gra mimo tylu lat na karku, grywalność ma świetną.

Graficznie, obok Horizont 2 i Ratcheta, najładniejsza gra na PS5 w jaką grałem.

 

20231006_234235.jpg

20231006_234259.jpg

20231006_234326.jpg

20231006_234354.jpg

20231006_234423.jpg

20231006_234524.jpg

20231006_234635.jpg

20231006_234711.jpg

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Technicznie sztosik, ale im dalej w las tym zaczynam się nudzić to może złe słowo, ale walka ma ten powolny charakter soulsów, walka z większością noobów taka sama, boosowie trochę podciągają. Ale właśnie wkraczam do 5 świata i broń mam tą samą od samego początku długi miecz coś go tam poprawiłem, ale może 3 czy 4 bronie, które znalazłem są słabsze. Teraz znalazłem uchiganate co zapowiada się fajnie, ale na standardowym poziomie jest dużo słabsza od mojego miecza, a na jakiekolwiek ulepszenie brakuje mi surowców, mimo iż wszystko zbieram.  Więc jestem nadal skazany na używanie miecza z początku gry. Ogólnie ta strona wyposażenia jest kiepsko ogarnięta dla mnie. Podobnie mam ze zbroją ta sama od początku gry. Mimo iż jako rycerz  ładuje sporo w udźwig zbiorę parę przedmiotów i przeciążenie mam cały czas.

Ogólnie gra się nieźle, ale czuć, że gra ma sporo lat (oryginał) i chyba bardziej wolę soulslike niż same soulsy :)

No i mimo, że nie ginę zbyt często to powtarzanie etapów klepiąc szeregowych przeciwników też nuży.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...