Skocz do zawartości

Demon's Souls Remake


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2023 o 00:08, Paolo de Vesir napisał:

Dla mnie wciaż najładniejszy tytuł jaki widziałem na PS5 - wyśmienity HDR, kolorystyka, szczegółowość i rozdzielczość nawet w 60 klatkach. 'Plastyczność' obrazu jest tu obłedna.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Matko jedyna! Jaka ta gra jest przepiękna :obama: zacząłem swoją przygodę z soulsami od DkS1 teraz zacząłem Demonsy. Robię podobnie jak przy swoim przechodzeniu Dark Soulsów czyli żyćko, siła i stamina. Mam nadzieję, że jakoś to przejdę. W porównaniu do DkS1 to mam wrażenie, że postać szybciej chodzi? Takie bieganie po schodach to trochę jakbym miał motor w dupie :D w porównaniu oczywiście. Rycerz Wieży padł
 

Spoiler

6.thumb.jpg.493002d05f7d79e280699fffe98080a2.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Ale durne to trofeum. Jest takich wiecej w remakeu?

 

Dla mnie od zawsze des >>> das. Ale ja tu mam niepopularne opinie na temat tych gier.

 

Wpadlem na yt na pare filmikow i podobno gdzies miejscami uleciala atmosfera z oryginalu. Po tym co w nich pokazali to nietrudno sie niezgodzic.

Odnośnik do komentarza

Popieram przedmówcę - lubię i doceniam obie wersje, choć miejscami uderzają one w nieco inne tony. To szczególnie czuć w muzyce, ale nie czuję jakoś że jedno jest gorsze od drugiego. Inne? OK, ale czy gorsze to bardzo indywidualna kwestia.

 

Jedyne o co mam ból dup.ska, to fakt że nie ma dostępu do oryginalnej wersji do wyboru albo przełącznika ala Halo Collection. :/ 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Mejm napisał:

Jest takich wiecej w remakeu?

nie wiem, nigdy nie zbierałem trofeów
 

9 godzin temu, Mejm napisał:

podobno gdzies miejscami uleciala atmosfera z oryginalu

kurcze :(, mało mnie obchodzi atmosfera oryginału gdy to co widzę na ekranie w remakeu robi na mnie takie wrażenie, no mi wypala gały :niki: patrzenie na tą gierkę to dla mnie sama przyjemność i wszystko się zgadza dark fantasy jest, smoki są, mechanicznie wszystko ze sobą wspaniale współgra, przeniesienie siły postaci na gracza. Bajeczka :banderas:

Muszę zaczerpnąć wiedzy na temat różnic między DkS1 a DS bo coś mi ta moja postać wydaje się słaba, chciałem zrobić podobnie jak w świeżo ukończonym Dark Souls, że sobie walę mieczem zależnie od potrzeby oburącz lub z tarczą, początek gry biegam z gołą klatą żeby się szybko turlać ale mam wrażenie, że w tej gierce dobrze być chociaż trochę czarodziejem.

Odnośnik do komentarza

DeS na PS3 to takie niedopracowane cudo, jak ktoś lubi retro pewnie warto zagrać i teraz, ale dla normalsów najsensowniejsza jest wersja PS5. Ewentualne różnice są pomijalne i nie ma mowy o tym, że „to już nie to samo” czy inne takie dyrdymały.

 

To mój ulubiony Souls, bo to było wtedy coś zupełnie nowego i objawienie, ale obiektywnie Dark pewnie jest lepszą grą. Jedyna zmiana, która jest dla mnie in minus w Dark, to ogniska co 5 metrów. W Demon’s naprawdę się poznawało każdy poziom i szukanie najszybszej drogi do bossa było fajnym wyzwaniem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Armor Spider padł za pierwszym podejściem. Na ten moment a najmocniej teraz przy pająku zauważyłem, że bossowie są względem Dark Souls bardziej schematyczni. Taki pajączek był mega przewidywalny i wystarczyło podejść do walki ze spokojem i powoli odpowiadać na jego ruchy, w połowie jego życia już wiedziałem mniej więcej co zrobi w następnym ataku. W DkS1 miałem wrażenie, że więcej tam jest losowości w tym czym boss dysponuje. Lubię Estusy :D dowiedziałem się o tym wczoraj gdy w drodze do bossa zabrakło mi trawy i wracałem się do sprzedawcy po ,,byle co do leczenia'' bo mobki w Kuźni nie chcą nas obdarowywać lekami.
Biegam jak jakiś debil z gołą klatą i bije trzeciego bossa w grze początkową dzidą +0. To trochę słabe, że mam szybkie rolki a założę głupi łuk do ręki i już moja postać nie tyle co wolniej wykonuje przewroty co prawie ich nie robi wcale bo druga prędkość rolek zaraz za tą ,,szybką'' to jakaś powolna paranoja paralityka. Mimo wszystko bawię wspaniale, podeszły mi soulsy... chyba... nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca bo dawniej wiele z tych gier porzuciłem ale na ten moment jest wspaniale i PS5 dostało na start fantastyczną gierkę z tradycjami ale z oprawą, która mi wypala gały :banderas:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobra, odyebałem. Uderzyłem przez przypadek Thomasa w spójni i od tamtej pory nie mogłem nic zrobić, ciagle mnie bije. Dałem mu sie nawet zabic kilka razy, przechodzic do innych swiatow itp nic. W koncu sie wkvrwilem i go zabilem. Rozumiem, ze nie mam jak juz dostac sie swojego ekwipunku, przechowywałem tam praktycznie wszystko od początku gry…

Odnośnik do komentarza

Masz poniżej statue zapłacisz 25k i możesz uzyskać odkupienie ale jeśli go zajebales to po ptokach 

7 godzin temu, Koleś88 napisał:

Dobra, odyebałem. Uderzyłem przez przypadek Thomasa w spójni i od tamtej pory nie mogłem nic zrobić, ciagle mnie bije. Dałem mu sie nawet zabic kilka razy, przechodzic do innych swiatow itp nic. W koncu sie wkvrwilem i go zabilem. Rozumiem, ze nie mam jak juz dostac sie swojego ekwipunku, przechowywałem tam praktycznie wszystko od początku gry…

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...