Skocz do zawartości

Far Cry 6


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, do takiego wniosku też doszedłem ;)

Muszę poznać lepiej te mapy, bo 3 pierwsze próby miałem nieudane, ale leciałem trochę na żywioł i faktycznie nie kontrolowałem cały czas temperatury :shieeet:

 

Edit: jakby ktoś miał podobne wątpliwości, to tak, trzeba cały czas pilnować, aby mieć nie więcej jak 4 zapalone "kafelki" przez cały czas od podniesienia urządzenia do zakończenia misji. Dzisiaj pucharek wpadł od razu :good2:

Edytowane przez Paolo1986
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak opisać obecne gry, są chyba robione przez studencików bez doświadczenia, albo wywalone mają kompletnie w single i pchają wszystkie siły na multi, ale FC6 jest najgorszą częścią ze wszystkie od dwójki. Męczy mnie ta gra, nudna, nijak i system walki jest tragiczny. Tak samo autosave, przeszedłem kilka pobocznych misji, wyzwoliłem posterunek etc, przypadkowo przy lądowaniu wybuchł mi helikopter i po respawnie, wszystkie te misje były nie wykonane :lol: dramat.:down:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A mi się podoba ten FC6 i po Primalu to chyba najbardziej ze wszystkich FC w które grałem. No w każdym razie takie mam odczucia po ponad 20h z grą. Rozwinięcie formuły o misje specjalne, plecaki czy też wysyłanie Banditos to bardzo dobry pomysł. Tak samo specjalizacje strojów, no ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Nadal rozkminiam jak utrzymać temperaturę pojemnika w misjach specjalnych.

Spoiler

Bo na mapce z parkiem dinozaurów jest całkiem spoko, jak się poczyści soldatów w okolicach źródeł wody ale sama końcówka z bieganiem przy wejściu bo Lola spyerdoliła i rozwalanie wszystkich + helikopter sprawia że nie jestem w stanie utrzymać temperatury poniżej 50%. No ale grałem do tej pory solo więc ciężko wszystko upilnować. Może siedzieć cały czas w tej fontannie i stamtąd się ostrzeliwać?

 

Jedyny fakap to konieczność bycia online podczas tych misji. A wystarczy że rozłaczy ubiconnect na sekundkę i całe podejście zawalone. To samo było w gta online z napadami. Do naprawy!

Poza tym sama gra i setting bardzo mi się podobają. Wędkowanie i szukanie znajdziek bardzo spoko.

 

17d9322399d75-a170E12A1EB2201B808.6552C76CF74F29AD_message_419545851728140_1638850983313.thumb.jpg.cbd4e25af84528f261fb579b2217213b.jpg

 

Tak samo widok z trzeciej osoby w bazach. Mogli by się teraz pokusić o przełączanie trybów widoku w całej grze. Może wprowadzą to w nowym FarCry za dwa-trzy lata :)

Edytowane przez SebaSan1981
Odnośnik do komentarza

Tu masz mój filmik jak ja robiłem to z tą temperaturą. Na końcu musisz trzymać się cienia i wody. W parku Dinozaurów, na końcu jest taki okrągły budynek z daszkiem, gdzie można spokojnie kampić.



Co do misji Bandidos, to ten typ misji był już w Assassins Creed Black Flag, tyle że używałeś aplikacji do tego i wysyłało się statki. Teraz po prostu umieścili to w grze, ale nic nowego to nie jest.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No widzę że na patencie to robiłeś zdejmując wszystkich z góry. Clever! Ja podchodziłem do tego na Mezozoicu mając 5level ranku partyzanckiego, z pełnym parkour set + plecak medyczny, łuk poziom 3*, snajpa i rifle poziom 4* i brakło mi tam paska lub dwóch aby utrzymać temperaturę. Nic, będę próbował dalej, w końcu wpadnie.

 

Dość banalne jest w tej części farmienie metalu, paliwa i leków. Nie trzeba nawet rozbudowywać partyzanckiego "internetu". Ot wystarczy biegać po głównej drodze, w tę i nazad i czekać na spawn odpowiednich ciężarówek, które spawnują się randomowo ale zawsze w pewnych określonych miejscach. Porwana ciężarówka odstawiona do bazy gwarantuje +50 surowca. Z kasą też nie problem, walki kogutów dostarczają jej regularnie bo można się tłuc bez żadnych ograniczeń :)

Odnośnik do komentarza

No ja póki co kupiłem łuk, dwa rajfle i snajperkę. Dlatego większą uwagę zwracam na te ciężarówki, krótki rzut oka z dystansu i wiadomo co wiozą i czy jest sens atakować kierowcę ;)

Jest jedna rzecz, która czasami by się przydała w grze - jakiś dedykowany strój do nurkowania. Poza koszulkami zwiększajacymi pojemność płuc pod wodą, nie znalazłem niczego co dawało by jakiś support podczas eksploracji głębin.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.12.2021 o 22:20, SebaSan1981 napisał:

 

Jest jedna rzecz, która czasami by się przydała w grze - jakiś dedykowany strój do nurkowania. Poza koszulkami zwiększajacymi pojemność płuc pod wodą, nie znalazłem niczego co dawało by jakiś support podczas eksploracji głębin.

Z tym się zgodzę, z drugiej strony nie ma tutaj wcale dużo jakichś rozbudowanych podwodnych sekwencji, zatem można się bez tego obejść ;)

Odnośnik do komentarza

No w sumie tak ale nawet jeśli nie secik, to jeden z plecaków mogli by zrobić z supportem do nurkowania.

  To podejście do trofika Stay Cool (z temperaturą broni) już ogarnąłem, za drugim podejściem na styk bo zamotałem się lekko szukając nerwowo beczki z kranem mając już 5 kafelków. Kolejne runy do zdobycia broni overclocked poszły już łatwo z maksymalnie dwoma kafelkami nagrzania. Trofik jest widać dość wymagający bo niezbyt wielu graczy go zdobyło według psn profiles. Teraz juz na spokojnie mogę farmić walutę na poziomach Mastery, na nich będzie też uwalnianie jeńców czyli kolejne fajne wyzwanie. 

  Co mi się jeszcze bardzo podoba to dźwięk gdy wchodzą headshoty, taki przyjemny chrupot jakby rozduszać jakiegoś robala lub pryszcza :)

Wildlands też miał miał fajne odgłosy podczas strzelanin i celnych trafień ale najmilej wspominam te z Fallouta2 i 4.

Edytowane przez SebaSan1981
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako, że także mi wpadła wczoraj :platinum:, to pokuszę się o małe podsumowanie. Grę uważam za naprawdę świetną, z soczystym strzelaniem i, moim zdaniem, bardzo wciągającą historią.

Postać głównego antagonisty w wykonaniu Giancarlo Esposito wypada bardzo dobrze, pamiętam go z rewelacyjnego Breaking Bad, świetny aktor. Troszkę byłem jednak zawiedziony głównym zakończeniem

Spoiler

Spodziewałem się raczej jakiejś epickiej walki, a nie rozszerzonego samobójstwa :kaz:

Cieszyło mnie, że nasza postać (w moim przypadku kobieta) ma osobowość i ciekawą przeszłość i nie jest tylko niemą wydmuszką ;)

Z innych plusów, podobała mi się mechanika powstań, natomiast nie przekonywały mnie jakoś operacje specjalne, ot tak, do przejścia, wbicia określonych trofeów i zapomnienia.

Od strony technicznej gra prezentuje się bardzo ładnie wizualnie i działa płynnie w 60 klatkach (PS5).

Polecam nie tylko fanom serii, zwłaszcza, że można świetnie bawić się także w kooperacji :shotgun:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Paolo1986 napisał:

Jako, że także mi wpadła wczoraj :platinum:, to pokuszę się o małe podsumowanie. Grę uważam za naprawdę świetną, z soczystym strzelaniem i, moim zdaniem, bardzo wciągającą historią.

Postać głównego antagonisty w wykonaniu Giancarlo Esposito wypada bardzo dobrze, pamiętam go z rewelacyjnego Breaking Bad, świetny aktor. Troszkę byłem jednak zawiedziony głównym zakończeniem

  Pokaż ukrytą zawartość

Spodziewałem się raczej jakiejś epickiej walki, a nie rozszerzonego samobójstwa :kaz:

Cieszyło mnie, że nasza postać (w moim przypadku kobieta) ma osobowość i ciekawą przeszłość i nie jest tylko niemą wydmuszką ;)

Z innych plusów, podobała mi się mechanika powstań, natomiast nie przekonywały mnie jakoś operacje specjalne, ot tak, do przejścia, wbicia określonych trofeów i zapomnienia.

Od strony technicznej gra prezentuje się bardzo ładnie wizualnie i działa płynnie w 60 klatkach (PS5).

Polecam nie tylko fanom serii, zwłaszcza, że można świetnie bawić się także w kooperacji :shotgun:

Dla mnie to będzie dopiero drugi FC w życiu i się sciaga właśnie na ps5. Miałem wziąć przepustkę do valhalli ale blisko 80h z podstawką wystarczy.

Odnośnik do komentarza

  Coś szybko się uwinęliście z ukończeniem. Ja dopiero drugi rejon robię, no ale lizanko ścian, szukanie sekretów, easter eggów i skarbów bez poradników na YT wydłuża gameplay zdecydowanie. No i zdania nie zmieniam, zdecydowanie najlepszy FarCry dla mnie.

  Ale żeby nie było tak różowo to wytknę lenistwo twórcom bo partyzanckie dziewoje i "kapelusznicy" dający nam wskazówki do nowych lokacji/celów wszędzie wyglądają tak samo. Zupełnie jakby jedna partyzantka miała setki sióstr bliźniaczek. Poza tym respienie się i znikanie samolotów i helikopterów na niebie. Pojawiają się znikąd i tak samo potrafią zniknąć. Taka teleportacja w nowoczesnej grze to po prostu śmierdzące lenistwo podwykonawców bo to zapewne oni gdzies tam w studiu w Kijowie pracowali nad tym aspektem.

Odnośnik do komentarza

Volta jak najbardziej oraz.. broń Zeusito. Zeusito "gasi" helikoptery praktycznie jednym strzałem. Czołgi unieruchamia jedynie na ciut krócej niż plecak z EMP ale o wiele lepiej od granatów.  Ponadto po ulepszeniu ładowania o panele słoneczne, amunicja Zeusito w dzień doładowuje się sama i praktycznie się nie kończy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Piękna jest ta Yara jak się leci helikopterem. Ogólnie gra przekozacka. Klimat siadł bardzo. Jedynie co mnie wkurzało to ten krokodyl co mi towarzyszył. Przeszkadzał tylko to go oddelegowalem. Chorizo nie przeszkadza. No i te klony co dają namiary ma różne rzeczy. Fabuła ok, ale czuć, że nie będzie wykorzystany potencjał Giancarlo.

Fajny detal zauważyłem, jak do mnie ktoś dzwoni to faktycznie trzyma telefon przy uchu. Zauważyłem to u tego gościa w pobocznej misji z łowieniem ryb w drugiej lokacji. Akurat byłem blisko, to myślę podejdę zobaczę, pewnie będzie stał i nic nie robił. A tu odwrócony od klienta i z telefonem przy uchu gada że mną. Jednak coś tam ubi w immersje jeszcze potrafi. 

Dla kogoś takiego co nigdy nie ograć innych FC,  to gra jest rewelacyjna. W 5 chwilę pograłem  ale szybko zlałem temat bo jakieś psycho misję wskakiwaly co nie lubię i klimat taki sobie. Dobrze ze tego tutaj nie ma ( jeszcze?). 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

tz2hJju.jpg

W końcu :platinum::banana-santa:

Bardzo, ale to bardzo dziękuję użytkownikowi @Paolo1986 za pomoc. Należy ci się dobra flaszka :drinks:
Jak już wspominałem w temacie, mapa mi się zbugowała, ale (na szczęście) u drugiego gracza było wszytko tip - top.
Sytuacja o tyle nieprzyjemna, że było to ostatnie osiągnięcie potrzebne do platyny.
@KT1978 również przyczynił się do platynowgo pucharka, więc również słowa podziękowania kieruję w jego stronę. :hi:

Gra hula w sklepach po 140 zł, wiec jak ktoś chce beztrosko postrzelać i podziwiać miłe dla oczu widoki, to śmiało można się skusić.

 

  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja już też na ostatniej prostej, pozostało dokończyć story, insurgency i znajdźki. Gra rewelacyjna, po kilkudziesięciu godzinach eksploracji nadal tak uważam :)

Ponagrywałem sobie nawet co ciekawsze patenty takie jak:

-spłoszony koń potrafi stratować swojego jeźdźca

- srające krowy

- helikopter lub dowolny pojazd latający może być trafiony podczas burzy piorunem i rozbija się wtedy o ziemię

- ciekawe easter eggi z np rozbitkiem na oddalonej wyspie, tajemnicze miejsce zbrodni itp

- pies wskakujący na miejsce pasażera w terenowym pickupie lub motocyklu z przyczepką

- realistycznie odwzorowane ataki krokodyli z ich techniką obracania się

- realistyczne gwiazdozbiory

- Dani podśpiewuje do klipów granych w radio

- możliwość karmienia i pokojowych interakcji z niektórymi dzikimi zwierzętami

- randomowe zachowania enpeców np przytulanie się, rozmowy, codzienne aktywności

- duża dbałość o detale w wyposażeniu domów, warsztatów itp

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Sylvan Wielki napisał:

tz2hJju.jpg

W końcu :platinum::banana-santa:

Bardzo, ale to bardzo dziękuję użytkownikowi @Paolo1986 za pomoc. Należy ci się dobra flaszka :drinks:
Jak już wspominałem w temacie, mapa mi się zbugowała, ale (na szczęście) u drugiego gracza było wszytko tip - top.
Sytuacja o tyle nieprzyjemna, że było to ostatnie osiągnięcie potrzebne do platyny.
@KT1978 również przyczynił się do platynowgo pucharka, więc również słowa podziękowania kieruję w jego stronę. :hi:

Gra hula w sklepach po 140 zł, wiec jak ktoś chce beztrosko postrzelać i podziwiać miłe dla oczu widoki, to śmiało można się skusić.

 

Gratulacje nareszcie 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...