Skocz do zawartości

Far Cry 6


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, LukeSpidey napisał:

Po co cały ten szum o tych potężnych konsolach skoro coraz częściej czytam, że wersje konsolowe gier są wykastrowane?

 

4K -> 8K -> DWIEŚCIE PIĘĆDZIESIĄT SZEŚĆ K!!!

 

Taaa :reggie:

Radzę się przyzwyczajać.
Imo  RT będzie na tej generacji miłym delikatnym efektem w zdawkowej ilości.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bielik napisał:

Przecież aktualna generacja na tle PCtowych GPU to szczoch do szczania także to dopiero początek kompromisów.

Godzinę temu, BieŃ napisał:

Imo  RT będzie na tej generacji miłym delikatnym efektem w zdawkowej ilości.

RT będzie, ale w eksach, kwestia implementacji i optymalizacji. Konsole potrafią co pokazało choćby Insomniac, a przy multiplatformach które muszą lądować jeszcze na pastgenach to kosztuje zbyt dużo zasobów i roboczogodzin.

Czy konsole są zacofane względem PC? Tak ale tylko pod względem braku alternatywy dla DLSS 2.0 dostępnego dla kart zielonych które w głównej mierze robi robotę i pozwoli na dłuższe życie kart z serii 20

 

Złóżcie za 500euro kompa o tej mocy?! Nie złożysz i chuj, porównywanie konsol z PC za miliony monet też jest w chuj śmieszne gdzie po statystykach Steam najpopularniejsza rozdziałka jest 1080p i karty z serii 1000 a najpopularniejszą 1060 kosztującą dzisiaj w okolicach 1.5k za używkę XD

ghdgfhdfghd.jpg

Z najnowszych kart, najpopularniejsza 3070 ma 1.5% udziału kolejna jest dopiero 3060 z laptopowe z niecałym procentem, taki sweet spot w postaci 3060Ti ma ledwo ponad 0.5%

 

 

Cały ten PC master race jest dla entuzjastów i wielbicieli benchmarków.

 

W momencie gdy pożegnamy całkowicie jaguary z PS4/XO i studia się skupią się całkowicie na nextgenach  to blacharze będą płakać jak będą musieli zrobić upgrade przy sytuacji którą mamy na rynku i nie zanosi się żeby się poprawiło :reggie: a taka 1060 to może stać się minimum żeby odpalić jakąkolwiek grę na minimalnych w 30fps.

 

 

Zgodzę się za to ze stwierdzeniem że brnięcie w 4K/8K przez marketingowców to głupota, no ale TV trzeba sprzedawać, na szczęście standardem stało się że mam wybór na konsoli w postaci i mogę wybrać opcję performance.

 

Dobra kończę bo pod CW podchodzi :lapka:

 

EOT

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tu masz fajnie pokazane co to jest ray tracing, nie da się tego osiągnąć w inny sposób (Tobie pewnie chodzi tylko o odbicia i SSR, ale przy odbiciach RT i tak wygląda to marnie, patrz ten screen z porównania Xa z PC), a dla mnie taka zmiana w oświetleniu daje grafice i ogólnemu wyglądowi gierki 100x więcej niż każdy inny efekt czy dodatkowe poligony. Wszystkie składowe RT razem, czyli globbal illumination, odbica i cienie i jest generation next. Oczywiście mówię o prawdziwym RT takim jak w Metro, a nie czymś takim jak jest np. w Spidermanie. Taka implementacja jak w Spidermanie powinna być zakazana, bo potem ludzie takie coś zobaczą i mówią, a tam, nic takiego cały ten RT.

 

 

 

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie1.PNG

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie takie Digital Foundry to CW pewnie by można zamknąć, bo 90% graczy by nawet nie zwróciło uwagi.

 

Jak gra dobra to każdy ma w pompie wodotryski, a że FC to taka sobie seria od dłuższego czasu to teraz prowadzimy tą rozmowę o RT.

 

Dalej jest to sprzęt za 500euro. którego łącznie(PS5/XSSX) już poszło pewnie ponad 15 baniek, a sprzęt pozwalający na takie wodotryski to dalej margines i dalej będzie się to zmieniać na korzyść konsol. Fajnie że powstają te nowe technologie ale dalej będą one zarezerwowane dla entuzjastów z grubym portfelem. 

 

Nowe konsole nie są takim śmietnikiem na starcie jakim były konsole w 2013roku i jak niektórzy próbują tu insynuować. A jak im źle to polecam PC za trzy-czterokrotność ceny nextgenowej konsoli.

 

Zobaczymy czy plotki się potwierdzą o nowej PRO rewizji konsol w które mają być droższe na starcie o 200-300$.

 

Odnośnik do komentarza

To jest kwestią bezpośredniego porównania. Nie mówię, że te starsze metody są lepsze, ale są zadowalające jak nie siedzisz nad tym z lupą i nie oglądasz filmików, których celem jest walenie konia do takich rzeczy.

 

Na mnie większe wrażenie wizualne i gameplayowe robił PhysX  odpowiadający za fizykę, destrukcję otoczenia i elementy pozostające na ziemi. W takiej Mafii 2 w 2010 r. robił robotę nawet na konsolach(wiadomo, że najlepiej było na solidnej blaszy). Z ciekawości sprawdziłem, w jakich grach jeszcze był używany, i rozczarowałem się, że w tak niewielu( z głośniejszy tytułów jeszcze coś tam było z Batmanami i śniegiem).

 

Jak na śmietnikowe konsole z 2013 r. to też zaskakująco dużo było gier urywających dupę. Jak ktoś ma skillsy i zna sprzęt, to dużo wyciśnie nawet z rzekomo przestarzałego sprzętu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Boomcio napisał:

Kurde, mam w co grać, bo zacząłem "ac unity" i dalej brnę w zarośnięte i skażone obszary w "chernobylite", ale łapię już lekkiego hajpa czytając o nowym far cry ( który już mam prawilnie zamówiony ). Też tak macie?

NIE. Widziałem wielkość mapy i rzygam już tymi open worldami ubi. Jedna valhalla starczy mi na dłuuuugo. Ale pewnie sprawdzę kiedyś w abonamencie ubi na pc. Jak mi się baaardzo bedzie nudzić i nie będzie nic dobrego nowego do ogrania. Szkoda że nie idą w zmniejszanie mapy tylko każda gra ubi musi być większa i większa..... więcej znaczników na mapce ...  Plus to RPG levelowanie w fps.... sztucznie przedłużające grę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...