Skocz do zawartości

Far Cry 6


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to wciąż średni Far Cry.  Ale co ja tam wiem, jak tylko 3 skończyłem, także szczerze to juz nie pamietam co tam sie wyprawiało z Vaasem. Ciężko mi oceniać zatem, ale to co bylo dla mnie świetne juz nie istnieje w serii - wieżyczki, a bardzo je lubialem  :dunno: 

Strzelanie i bronie, grafa, pojazdy sa mega, ale czy to wystarczy?  

Odnośnik do komentarza

No gra jest rewelacyjna. Szukanie skarbów ma nawet ciekawe historie. Poboczne też spoko. Właśnie robiłem jedną 

Spoiler

Z tym youtuberem co go się nagrywało i mnie rozwaliło to jak na końcu jego rozwalilo xd

No i potrafi zaskoczyc jak

Spoiler

Podczas niepozornej misji Jak się na mnie w chatce zasadzili i zeby wyrwali a mlody odstrzeli tego gościa.

Fabuła prosta, ale nawet idzie się czasem uśmiać. 

No i masa broni do mordu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Skończyłem i ja.

Ta gra jest jak wahadełko- raz zrobi coś dobrze, aby za chwilę dać w pysk czymś totalnie durnym. Ale po kolei

 

Strzelanie i wszystko co się z tym wiąże.

Zero taktyki- obniż poziom trudności, załaduj amunicje przeciwpancerną i jazda na Rambo, albo innego Terminatora. Tylko pilnuj amunicji. A dlaczego obniżyć poziom? Bo inaczej przeciwnicy to gąbki na pociski, którzy trafiają z daleka. Naprawdę, szkoda nerwów. Arsenał w sumie niezły, ale LKM, PM i snajperka/granatnik- najlepszy zestaw, plus odpowiednie ulepszenia. No i ciuchy, żeby nosić więcej ammo.

Głupota- wrogów "drażni" twój pistolet na komary, ale katiusza na twoich plecach już nie.

 

Pojazdy

Brak trybu TPP to coś, czego w serii nigdy nie lubiłem, ale tutaj.. jest też dwojako. Prowadzi się fajnie, czuć trochę ich masę, ale gówno czasem i widać i można się zawiesić na jakimś kamulcu czy innym terenie. 

 

Mapa

Po tej z FC5, chyba najlepsza pod względem zaprojektowania geograficznego, ale znowu- miasteczka puste, często na jedno kopyto, nic się czasem nie dzieje,  ataki klonów NPC, którzy też zbyt żywi nie są.

Skarbów szuka sie fajnie, jest to pomyślane. Przejmowanie baz i posterunków, niszczenie dział- ok, typowy dla serii wydłużacz rozgrywki. Pomysł z dostarczaniem pojazdów też może się spodobać, choć szkoda, że mozemy przywołać tylko 4 bryki.

 

Fabuła i postacie

Tutaj już dolna półka. Gra jest przedewszystkim zbyt radosna, patrząc na temat, jaki przedstawia. Tu by pasowało coś z drugiego Homefronta*. Postacie też w sumie niezbyt ciekawe, pod koniec już nawet nie słuchałem tych pierdół, które nam gadają na ekranach przyjmowania misji. A zapowiadało się inaczej. Dyktatora jest za mało- totalnie nie wykorzystany potencjał. Grałem męskim Danim i też jakoś za bardzo się nie "zżyłem" Ale śpiewanie piosenek podczas jazdy- bardzo fajny patent, choć takich utworów jest może ze 3-4? Misje to też nic odkrywczego dla serii, no ale tego się akurat spodziewałem. Misje poboczne pod względem historii są tu o wiele lepsze niż te z wątku głównego- tak Chicharron, o tobie mówię, ty drobiowy przekurwiu :D

 

Graficznie trzyma poziom (na PS5), ale wybuchy wyglądają według mnie gorzej, niż w piątce.

 

W niewielkich dawkach grało mi się bardzo dobrze. Tak, faszerowanie żołdaków ołowiem i eksploracja mapy (bazy, skarby) sprawiała mi frajdę. Prawie cała reszta do zapomnienia.

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Miałem tego nie robić ale na ostatniej promocji skusiłem się na najnowszą część FC. Wziąłem wersję gold z season passem, bo cenowo wyszło niewiele więcej niż za gołą wersję. Właściwie to niczego się nie spodziewałem ponad to co zobaczyłem w 5 części i póki co nie widzę jakiegoś wielkiego skoku/rewolucji. Historia mnie nie porwała, nic specjalnego. Skończyłem dopiero pierwszą wyspę więc jeszcze może coś mnie zaskoczy. Jeżeli nie to sprzedam szybko z niewykorzystanym kodem na DLC. Jak wypadają dodatki do tej gry? Podejrzewam, że więcej tego samego. Zresztą tak samo jak przeskok z części 5 do 6. Może jak wyjdzie nowa część na nową generację, to zrobią jakiś reboot serii. Coś jak z serią AC. Jak tam mogę grać w każdą część po kolei tak tutaj chyba będę grał w co drugą cześć. No ale zobaczymy co tam jeszcze jest dalej.

Odnośnik do komentarza

Za jakiś czas wrzucę na swoim kanale YT filmik z festiwalu glitchy, głupotek i fajnych zdarzeń FC6. Po platynie pograłem jeszcze trochę aby dokończyć kilka aktywności ale dałem sobie spokój gdy po uzbieraniu 1000 Moneda (taka luksusowa waluta w grze) kupiłem u Loli snajperkę. Broń zgliczowała się i nie pojawiła w moim inventory. A kasę za zakup zjadło i nie mogłem kupić drugiej bo pokazywała się jako zakupiona!

Fakt, było to już po ukończeniu gry ale totalnie mnie odrzuciło na "do widzenia". 

 

Gra leci do "rzymian" bo w domu już u mnie nikt w to grał nie będzie. Sprawdzę tylko czy trofiki na ps5 się stackują, jak tak to spoko, cebulka za free mile widziana. A jak nie to czort z tym, drugiego przechodzenia napewno nie będzie, mimo iż bawiłem się nawet dobrze.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, SebaSan1981 napisał:

Za jakiś czas wrzucę na swoim kanale YT filmik z festiwalu glitchy, głupotek i fajnych zdarzeń FC6.

 

Jak chcesz to mogę podesłać krótki filmik z tym co mnie spotkało. Po przejechaniu czołgiem martwego psa zaczepił się o gąsienice i tak już ze mną jechał. Nie byłoby w tym nic wartego odnotowania gdyby nie fakt, że cały czas zapętlił się dźwięk jakbym wjechał w jakąś przeszkodę... Wkurwiające to było.

 

Przeciwnicy to faktycznie gąbki na naboje. Po strzale ze snajperki w głowę potrafił przeciwnikowi zostać jeszcze minimalny pasek energii na tyle aby wzbudzić alarm. W drugą stronę to już tak nie działa - obrażenia od przeciwników chyba szybciej niż w 5 części pozbawiają nas zdrowia. Dodatkowo rzucają co chwila granaty, a w pewnych miejscach odradzają się bez końca. Chyba też zmniejszę poziom trudności jak tak dalej będzie Ewentualnie sprawdzę jeszcze mocniejsze bronie jednak jeżeli teraz wszędzie podniósł się poziom przeciwników może być podobnie. Szkoda, że po tym jak jeden przeciwnik pozna miejsce, z którego strzelałem, to wiedzą już o tym wszyscy. Nawet ci z drugiego końca bazy...

Odnośnik do komentarza

Ja sprawdzałem kilka poziomów trudności i na normal nie było problemu ze strzałami w czerep przeciwnika. Rzecz jasna jeżeli był mocno opancerzony, to sprawa miała się inaczej, ale stosując odpowiednio mocny karabin snajperski z właściwą amunicją, szło wszytko jak należy - jeden strzał, jeden denat. :diablo:

W drugiej odsłonie serii, to były akcje. Przecież tam większość przeciwników chodziła w łachmanach i śrut pożerali jak Kirby przeciwników. Dodatkowo bezczelnie odradzali się w punktach co rusz. Od siebie dodam, że przez kilkadziesiąt godzin zabawy nie spotkał mnie w szóstce żaden większy bug.
Jakby ktoś był gra zainteresowany, od jakiegoś czasu jest na promocji - w niektórych sklepach można ją dorwać poniżej stu zł.

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza

Przecież są dwa poziomy trudności do wyboru. Przynajmniej na początku gry miałem tylko dwa. Normalny i fabularny. Aż zaraz sprawdzę czy w menu mogę zmienić. Kupiłem wersję deluxe, bo była niewiele drożej od podstawki, a jak mi się podstawka nie spodoba to mam nadzieję na sprzedaż egzemplarza za wyższą kwotę ze względu na DLC. Jeszcze nie wpisałem kodu, bo nie wiem czy zostanę z grą na dłużej. Jakoś mnie nie ciągnie. Swoją drogą to ciekawe, że tak zeszli teraz z ceny - nie minął rok od premiery, a tu taki zjazd cenowy. Może chcą podebrać klientów Techlandowi ze względu na zbliżającą się premierę DL2 albo szybciej niż później dowiemy się o UBI+ na xboxie lub w GP.

Odnośnik do komentarza

W podstawce masz dwa - tryb akcji oraz tryb fabularny. Tu się zgodzę. Natomiast grając w dodatki dochodzą nowe tzw. poziomy umysłu.
Podobnie było z piątką, która w jednej z aktualizacji rozszerzyła słupki trudności dodając tryb morderczy. :diablo:

W segmencie ceny, to gry Ubi często tak mają, że 3-4 tyg. po premierze leci ona mocno w dół. Pamiętam, jak na premierę kupiłem Breakpoint. Kilkanaście dni później niemal we wszystkich sklepach był już za mniej niż 130 zł. Ale to Breakpoint.
AC: Orgins niecałe 4 tyg. po przymierze w kilku sieciówkach był za 140 zł. Można lubić, bądź nie, ale gra otrzymała (bardo) wysokie oceny, bardzo dobrze się sprzedała, a mimo to wystarczyło miesiąc poczekać, by sporo zaoszczędzić.

Niemniej teoria, którą przedstawiłeś ma sens. Wszak niebawem do sklepów zawita kilka świeżych hitów.

Wspomniany znajomy szóstego FC (Gold Edition) kupił na początku stycznia za nieco ponad sto zł.


 

Odnośnik do komentarza

Te dlc są dokładnie takie same, w sensie mechanika. Pseudo rogalik, ale taki bardzo pseudo. Mała mapa na której zbierasz hajs, za który kupujesz lepsze ulepszenia do broni oraz umiejki. Jak zginiesz to coś tam przepada. Jest chyba 5 poziomów trudności, im dalej tym więcej kasy. Kilka wyzwań, jakieś zagadki i tyle. Jeden raz nie jest źle, ale 3 razy? No nie wiem...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.01.2022 o 23:01, Sylvan Wielki napisał:

Niemniej teoria, którą przedstawiłeś ma sens. Wszak niebawem do sklepów zawita kilka świeżych hitów.

Wspomniany znajomy szóstego FC (Gold Edition) kupił na początku stycznia za nieco ponad sto zł.

 

Ja też kupiłem za trochę ponad 100 zł. Teraz wersja gold najtaniej za 169 zł ale nie znam tego sklepu. W marketach, gdzie wcześniej sprzedawano za te 100 zł z kawałkiem teraz cena wróciła do 300 zł i więcej ;) Ciekawe czy przy innych premierach znów będzie jakaś obniżka ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Od jutra do niedzieli darmowy weekend z FC6, na wszystkich platformach. Pre-load dostępny jest od wczoraj (poza xboxem). Gdybym wiedział, wcześniej to już przez noc by się ściągało. Kupować nie chciałem, bo nie do końca czuję że to to, ale takie demko na kilka godzin, bo więcej nie wygospodaruje przez weekend to wa sam raz.

Ciekawe tylko ile tego trzeba ściągąć, bo przy moim łączu to różnie bywa. Ktoś wie ile to GB na ps4?

 

Edytowane przez Artur_K
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.03.2022 o 08:28, Artur_K napisał:

Od jutra do niedzieli darmowy weekend z FC6, na wszystkich platformach. Pre-load dostępny jest od wczoraj (poza xboxem). Gdybym wiedział, wcześniej to już przez noc by się ściągało. Kupować nie chciałem, bo nie do końca czuję że to to, ale takie demko na kilka godzin, bo więcej nie wygospodaruje przez weekend to wa sam raz.

Ciekawe tylko ile tego trzeba ściągąć, bo przy moim łączu to różnie bywa. Ktoś wie ile to GB na ps4?

 

Wydaje mi się, że jak udostępniali 5 część to ściągała się całą gra. W tym przypadku może być podobnie, potem jak komuś się spodoba to już ją będzie mieć na dysku. Chyba za dużo zabawy byłoby z robieniem z tego dema w pełnym znaczeniu tego słowa więc dają limit czasu. Jak dali 5 część to udało mi się przejść 1/3 gry ale to też może dlatego, że wcześniej przeszedłem całość na ps4 więc już mniej więcej wiedziałem co i jak.

 

Jakiś czas temu kupiłem 6 część w wersji GOLD i leży. Zacząłem grać w DL2, a potem nie było jakoś czasu i chęci do tego aby wracać do FC6. Teraz też w coś innego zacząłem grać. Zastanowię się nad sprzedażą chyba. Nie używałem DLC ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...