Skocz do zawartości

Battlefield 2042


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Elitesse napisał:

Pograłem w to jak pojawiło się w GPU, potem długo długo nic i wczoraj wróciłem do gry. Nie wiem co jest ale przez większość czasu robię za mięso armatnie :D Wkurwia mnie to i nie wiem o co chodzi. Grałem w tryb pierwszy lepszy od góry, czyli w tą kontrolę. Dopiero teraz widzę, że to jest nowy tryb ale to nie ma przecież wpływu na trudność. Biegnę na przeciwnika, strzelam do niego, oddaję parę celnych strzałów, a ten się obraca i mnie momentalnie rozwala. Innym razem snajper znikąd mnie ściąga po pierwszym strzale. Wybieram snajpera, strzelam do przeciwnika z dość bliska a ten dalej żyje, obraca się i mnie kosi akurat jak przeładowuję magazynek albo z daleka z innej broni. Uda się gdzieś schować aby przykampić i zaraz ciężki ostrzał z czołgu mnie dopada. Jak wejdę do czołgu albo jakiegoś innego ciężkiego pojazdu to zaraz pojawia się samolot albo przeciwnik z rpg i z granatem rozwalając mnie. Więcej zabić udaje się uzyskać siedząc jako działowy na pojeździe czy śmigłowcu ale to też jak się trafi na kogoś ogarniętego za kierownicą/sterami.

 

Gram na padzie na XSX. Nie wiem dlaczego inni ludzie mają taką przewagę? Czy to kwestia skilsów? Korzystania z myszki albo dokupili lepsze rzeczy w przepustkach sezonowych?

Rozumiem, że część ludzi ma ograną ekipę i latają w klanach ale system dobierania przeciwników powinien chyba to uwzględniać i wrzucać mnie tam gdzie są ludzie na podobnym poziomie. 

Grasz na PC? Na padzie od XSX? To nie ma sensu. Nowy BF na konsolach tylko na Sonce, baza graczy bez crossplaya jest zdecydowanie większa niż na Xboxie, przez co nie dostajesz wpierdoli od myszkowców przy włączonym crossplayu.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, MYSZa7 napisał:

Grasz na PC? Na padzie od XSX? To nie ma sensu. Nowy BF na konsolach tylko na Sonce, baza graczy bez crossplaya jest zdecydowanie większa niż na Xboxie, przez co nie dostajesz wpierdoli od myszkowców przy włączonym crossplayu.

 

Nie, gram na XSX. Na padzie, bez myszki i klawiatury ;)

To może wyłączę crossplay i będzie lżej? Ewentualnie sprawdzę na PS4, bo też przecież dali grę do abo.

 

Przeniesie mi postępy czy muszę zaczynać od zera?

Odnośnik do komentarza

Jak grasz co jakiś czas to tego nie zauważysz. Dziennie średnia jest około 8k(xD), w ciągu dnia lobby z AI na BT, dopiero w godzinach popołudniowych zaczyna trochę być lepiej. No ale nic dziwnego, s5 jest gównem obesranym bez contentu, a większość bolączek z bety dalej jest nie naprawiona. W tym najważniejsze w FPSACH czyli niedziałający mouse input, zlagowane sterowanie i recoil bugi na broniach.  

 

Ogólnie to jest najmniej skillowy BF ever z randomową masą gówna podczas meczów.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MYSZa7 napisał:

Grasz na PC? Na padzie od XSX? To nie ma sensu. Nowy BF na konsolach tylko na Sonce, baza graczy bez crossplaya jest zdecydowanie większa niż na Xboxie, przez co nie dostajesz wpierdoli od myszkowców przy włączonym crossplayu.

Grałem ładnych parę godzin na Xboksie i wcale nie ma takiego dramatu, na padzie też się da, jak zawsze kwestia przyzwyczajenia, bo na początku faktycznie jest średnio. No i ważne są ustawienia pada w opcjach pod siebie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elitesse napisał:

 

Nie, gram na XSX. Na padzie, bez myszki i klawiatury ;)

To może wyłączę crossplay i będzie lżej? Ewentualnie sprawdzę na PS4, bo też przecież dali grę do abo.

 

Przeniesie mi postępy czy muszę zaczynać od zera?

Jest płynne przejście postępów między platformami. Bez znaczenia w którą stronę.

Odnośnik do komentarza
 
Nie, gram na XSX. Na padzie, bez myszki i klawiatury
To może wyłączę crossplay i będzie lżej? Ewentualnie sprawdzę na PS4, bo też przecież dali grę do abo.
 
Przeniesie mi postępy czy muszę zaczynać od zera?

Ot nie znasz jeszcze zasad gry, gram cross play on i normalnie idzie pograć, trochę wytrwałości.

Na ps4 nie graj, to wersja z maks 64 graczami.
Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam, ze pojazdy maja mase featerow do odblokowania i to tez daje sporą przewagę ( ot stoje sobię czolgiem na boku i rakietami wszystkich ściągam). Helikopter tez ma zrzut bomb ktory ma dużą siłę rażenia ( trzeba odblokować). 

 

Ale podstawa to ogranie map i znanie spotów gdzie strzelać. 

Podbój imo dla mnie najlepszy tryb, bo to klasyczny bf po prostu.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że bronie też mają trochę bajerów do odblokowania zwiększających ich parametry. Do tego odblokowują się kolejne potężniejsze. Kto grał od początku ten pewnie ma nie tylko lepsze skillsy ale i więcej rzeczy do wyboru. Noobowi ciężko będzie z nimi konkurować ale chyba nie ma innego wyjścia aby zdobyć lepszy sprzęt i skillsy.

 

Czasami uda się trafić dobrego pilota za sterami, to siedząc jako pasażer mechanik pomagam reperując pojazd, a z drugiej ręki strzelam rakietami przeciwlotniczymi. To mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Elitesse napisał:

Wydaje mi się, że bronie też mają trochę bajerów do odblokowania zwiększających ich parametry. Do tego odblokowują się kolejne potężniejsze. Kto grał od początku ten pewnie ma nie tylko lepsze skillsy ale i więcej rzeczy do wyboru. Noobowi ciężko będzie z nimi konkurować ale chyba nie ma innego wyjścia aby zdobyć lepszy sprzęt i skillsy.

 

Czasami uda się trafić dobrego pilota za sterami, to siedząc jako pasażer mechanik pomagam reperując pojazd, a z drugiej ręki strzelam rakietami przeciwlotniczymi. To mi się podoba.

 

Mam odblokowane wszystkie bronie i jedyne bronie które są lepsze to snajperka (nie pamietam teraz nazwy ale to druga ktora odblokowujesz). Jest taka specjalna snajperka która strzela promieniem jak w star warsach ale jest useless bo ładuje się jak rail gun z mgs4 i nie zabija jednym strzałem więc jest useless.

 

Przyrzady trochę pomagają ale w tej grze po prostu im wiecej masz naboi tym lepiej. 

 

Testowałem wiele konfiguracji i najlepsze bronie automatyczne to bizon szturmowca oraz karabiny smg. Duzo pestek i jak wpadniesz gdzies gdzie jest duzo wrogów i jeszcze są plecami odwroceni to wszyscy się kładą.

 

A i jest jeszcze automatyczny szotgan do odblokowania, który jest najlepsza bronią na szturm, zabija jednym strzalem na krótkim dystansie i ma 8 naboi w komorze. Wiele ludzi na szturmach wlasnie czesto ma najwięcej killow z tego.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, oFi napisał:

 

Mam odblokowane wszystkie bronie i jedyne bronie które są lepsze to snajperka (nie pamietam teraz nazwy ale to druga ktora odblokowujesz). Jest taka specjalna snajperka która strzela promieniem jak w star warsach ale jest useless bo ładuje się jak rail gun z mgs4 i nie zabija jednym strzałem więc jest useless.

Przestań pieprzyć głupoty xD Oczywiście że Rorsch zabija na strzała w głowę i dalej jest najbardziej op snajperka, bo nie trzeba mieć skilla żeby nią zabijać -> 0 bullet dropa. Przed nerfem była jeszcze bardziej broken. A podczas ładowania to Ty musisz headglitchować albo strafe’owac za zasłoną, chyba że jesteś snajperem który gra dla immersji i leży na openie na skraju mapy(dzięki za free kille) :kekw:

 

Meta obecnie jest na LMG, po ostatnim nerfie na AR’kach i dodania im bullet spreadu(z AA aż tak mocno tego nie odczujecie).

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, sprite napisał:

Przestań pieprzyć głupoty xD Oczywiście że Rorsch zabija na strzała w głowę i dalej jest najbardziej op snajperka, bo nie trzeba mieć skilla żeby nią zabijać -> 0 bullet dropa. Przed nerfem była jeszcze bardziej broken. A podczas ładowania to Ty musisz headglitchować albo strafe’owac za zasłoną, chyba że jesteś snajperem który gra dla immersji i leży na skraju mapy(dzięki za free kille) :kekw:

 

Meta obecnie jest na LMG, bo ostatnim nerfie na AR’kach i dodania im bullet spreadu.

 

W glowe na strzala to zabija kazda snajperka lol. Co ty wymyślasz.....

 

Ta bron ze star warsow to jest kupa i nikt tym nie gra nawet. 

 

Dxr-1 ściąga wszystko z podstawową lunetą + bardzo daleki zasięg i nikt nie ma szans. Nawet jak za pierwszym strzalem nie zabijesz to z perkiem oznaczania po strzale z reguły ktoś go dobiję.

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, sprite napisał:

Ośmieszasz się dalej, ale najpierw zadam ci fundamentalne pytanie, zanim wyjaśnie twoje pierdolenie. Grasz na playstation bez crossplaya?

 

@oFi weź odblokuj swój profil na trackerze, bo chce wiedzieć z jakim okazem mam do czynienia :leo:

General -> Share Usage Data -> ON w gierce

 

Tak, gram na ps5 bez crossplaya i nikt nie biega z tą bieda star warsową snajperka....

Ma ona niby funkcje strzelania na blisko również ale z moim potężnym ciężkim karabinem ktory ma 100 nabojow to z czym do ludzi.

 

Myszkowcow tez biega sporo również na sonce ale z tym już nic nie zrobie, oni zazwyczaj wykręcają najwięcej punktów. Jednak zazwyczaj gra sie przyjemnie i jak juz do maszyn mam odblokowane bomby namierzające to raczej nikt nie podjeżdża do punktów gdzie akurat stoje:gigabeta:

Edytowane przez oFi
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, sprite napisał:

Odblokujesz ten profil? Jak nie, to kończe dyskusje z typem co nie ma pojęcia o gierce.

 

Co mam odblokować? Statsy chcesz sobie popatrzeć w gierce gdzie kluczową rzeczą jest zgrana ekipa? 

 

Mówię tu przejmowaniu punktow, bo jak biegasz w szturmie to tak jak napisalem - autopompka, ewentualnie snajperka dx i wystarczy.

 

@Pupcio kiedyś potężny gracz, dzis wrak czlowieka z nintendo :[

Edytowane przez oFi
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w tego BF'a no i na początku było ciężko :obama: nadal jest ale już łapie i się przestawiam z bycia bohaterem komando z CoDa na to, że tutaj jestem tylko małym trybikiem. Lubię grać w ten Szturm bo mi najbardziej przypomina BC2 oczywiście jak wleci mapa Port Arica to już łzy nostalgii w pełni. Czyli w końcu jak gramy na konsolach, crossplay ON czy OFF? Nic w ustawieniach nie grzebałem i na ten moment mam crossplay włączony ale coś mam wrażenie, że granie na konsoli z pecetowcami nie musi być w 100% fair.
Nie podoba mi się system zarządzania broni i wszystkiego co z nimi związane chyba naprawdę sporo trzeba pograć żeby cokolwiek odblokować, dodatkowy celownik na karabinie można ustawić przed meczem na stałe czy za każdym razem muszę cisnąć :PS_triangle: żeby sobie założyć kolimator jak w Crysis?
Wszelkie polecenia i porady chętnie spróbuję zaadoptować u siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz pełne lobby bez crossplaya to imo zostaw na off. No chyba że chcesz się bardziej pocić i grać z pecetowcami(:lapka:).

 

Defaultowy preset broni możesz sobie zmieniać dowoli. Pierwsze dodatki z brzegu zawsze będą automatycznie założone. Jak dużo zabijasz, to dodatki mega szybko się odblokowują.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...