Skocz do zawartości

Słuchawki do PS5


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2021 o 16:19, ginn napisał:

Panowie, jeżeli gramy na słuchawkach (Pulsy) to wyjście audio powinienem ustawić na PCM, czy Bitstream? Jakie są różnice?

Ja ustawił bym na słuchawkach PCM. 

Jest to wtedy sygnał nieskompresowany. 

Natomiast jeśli odtwarzasz płyty BD z filmami i chcesz wypuścić sygnał bezpośrednio z płyty na np. amplituner kina domowego by on odkodowywal dźwięk to wtedy można bitstream ale też nie koniecznie bo wtedy jakieś mixy surrund wychodzą i masz do wyboru milion opcji (w zależności od amplitunera które je oferuje i miksuje) które są nie koniecznie dobre ale to kwestia gustu i upodobań. 

Zresztą jeśli dobrze pamiętam nie będzie wtedy dźwięku HD jak masz nowszy ampli obsługujący dźwięk kinowy wysokiej rozdzielczości typu Dolby TrueHD czy DTS HD Master itp. 

Stąd dla mnie najlepszym ustawieniem jest zawsze PCM. 

Jednak chciałem tu od razu zaznaczyć że ja już dawno, dawno temu zmieniłem amplitunera kina na dobre STEREO stąd może coś pomyliłem bo nie wszystko już pamiętam odnośnie tych wszystkich ustawień... A nie uczę się tego na pamięć tylko wszystko zawsze ustawiam na słuch i wg. swoich upodobań. 

Druga sprawa to na słuchawkach tym bardziej tych Pulsach jakiejś różnicy raczej nie usłyszysz przy zmianie tych ustawień bo one nie mają żadnego dekodera DD czy DTS i odtwarzają jedynie podany przez konsole dzwiek. 

Polecam wtedy jedynie poeksperymentować czy będzie Ci lepiej z ustawieniami dźwięku 3D czy bez tego. 

Mi osobiście w grach jest lepiej przy 3D ale to oczywiście kwestia gustu i upodobań każdego z osobna... 

Edytowane przez maxoffe
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy jeśli mam słuchawki Arctis 1 w wersji przewodowej to widzicie sens abym inwestował w pulse? Poza oczywistą zaletą jaką jest bezprzewodowość słuchawek sony są jakieś inne zalety ponad to co posiadają "jedynki"? Jakość dźwięku faktycznie będzie jakoś bardziej odczuwalna?

Odnośnik do komentarza

Szanowni Forumowicze, czas zmienić starusieńkie, styrane słuchawki na nowy model, bo jak załączyłem DS to ta jakość dźwięku zasługuje na znacznie lepszą oprawę. Powęszyłem tutaj po temacie i kilku miejscach w internecie i wyszła mi taka lista:

  • Steelseries Arctis 1
  • Sony Pulse 3D
  • HyperX Cloud Flight
  • TURTLE BEACH Stealth 600 Gen 2
  • Razer Kaira
  • Logitech G Pro X

Brak kabla nie jest jakimś must have, ale w innym przypadku muszę podłączać go do pada. Budżetowo nie chciałbym wydać więcej niż 500 zł i jest to raczej nieprzekraczalne (trochę za dużo ostatnio poszło na ps5, więc Wajfa już kręci nosem).

 

Co według Was z powyższej listy jest najlepszych zakupem? A może jest jeszcze coś innego? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.04.2021 o 17:39, sajmon34 napisał:

Jak je sobie poustawiałeś? W niektórych momentach w grze dźwięk jest totalnie płaski i dialogi brzmią jakby ktoś gadał w kartonowym pudle. Szukam jakiegoś „uniwersalnego” ustawienia tak żebym nie musiał za każdym razem zmieniać ich charakterystyki w zależności od gry. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, chodznaspacer napisał:

Jak je sobie poustawiałeś? W niektórych momentach w grze dźwięk jest totalnie płaski i dialogi brzmią jakby ktoś gadał w kartonowym pudle. Szukam jakiegoś „uniwersalnego” ustawienia tak żebym nie musiał za każdym razem zmieniać ich charakterystyki w zależności od gry. 

2 ustawienia mam. Jedne na fps. A drugie na cala reszte. Jak chcesz zeby lepiej slyszec kroki w fps to przedostatni suwak prawie na max, a ten przed nim tez do gory. Sprawa indywidualna. 

 

IMG_20210419_103104.jpg

Edytowane przez sajmon34
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.04.2021 o 20:24, MLeKSk napisał:

Kupiłem słuchawki Pulse 3D od Sony i bardzo mi się podobają. Do laptopa też mogę je podłączyć, ale nie wiem jak to zrobić z telewizorem. Da się je podłączyć do TV, żeby oglądać chociażby Netflixa?

Nie da raczej się, tv nie będzie miał do nich sterownika. Chyba, że jakieś modele sony dedykowane do ps5.

Edytowane przez des3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Pulse’y i ja ale chyba mam problem ze słuchem bo jakoś mocno średnio odczuwam ten 3D Sound. 
Na zwykłych słuchawkach obczailem kilka dźwięków na YouTube to prawie spadłem z krzesła a w takim Astro to nie odczuwam zbytniej różnicy w porównaniu do zwykłego stereo. 
Niezaprzeczalnym plusem słuchawek jest bezproblemowa integracja z konsolą, plug and play bez żadnych kombinacji. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...