Skocz do zawartości

Osiągnięcia (Achievements)


Mustang

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Calak #9 - The Walking Dead: Season Two

 

image.png.9882d3ec68f4598579b83f99aa7fbca5.png

 

Nie będę się tu rozpisywał. Ot, dalsza część przygód Clementine, kilku nowych znajomych, powraca też jeden stary. Ten sezon podobał mi się chyba nawet trochę bardziej, niż pierwszy.

 

Calak #10 - Dandy Ace

 

image.png.a36808bbb9d1e214ee234d07651d0639.png

 

Udało się skończyć przed usunięciem z GP ;p Bardzo przyjemny rogalik, cierpiący jednak na kilka przypadłości. Dosyć mało przeciwników i w zasadzie poza drobnymi różnicami biegamy cały czas po takich samych pomieszczeniach. Bossów jest raptem 4. Kart, które odblokowujemy jest za to bardzo dużo, a 3/4 z nich jest totalnie bezużyteczna (a nawet utrudnia grę, bo dropimy śmieci zamiast użytecznych rzeczy). 4 poziomy trudności, dwa ostatnie są już dosyć trudne i bez konkretnej talii się nie obędzie. Osiągnięcia wymagają ukończenia runów na każdym z 4 poziomów trudności, przejścia trzema różnymi konfiguracjami pomieszczeń i odblokowania kompletu znajdziek. To ostatnie zajęło mi paradoksalnie najwięcej czasu, bo po zdobyciu pozostałych achivków brakowało mi jednej karty i jednego przedmiotu i żeby je wytropić, musiałem zrobić jeszcze 4 częściowe runy xD Podsumowując, całkiem niezła gra dla fanów rogali, ale dupy nie urwała.

 

Calak #11 - Echo Generation

 

image.png.8e448f6d6a9b212e5b8c46ed87cbcb5a.png

 

Forumek polecał, to ściągnąłem (again) :) Bardzo fajny rpg z eksploracją trochę w stylu gier point 'n click (znajdujesz itemki, wymieniasz na inne itemki albo używasz na elementach otoczenia żeby pchnąć fabułę - backtracking included).System rozwoju postaci bardzo uproszczony (ale na początku bez odrobiny grindu się nie obejdzie). System walki za to turowy, ale ma każdy skill ma minigrę zręcznościową, żeby zadać max obrażeń. Poza tym klimat rodem ze Stranger Things robi robotę. Osiągnięcia wymagają jedynie ukończenia gry, pokonania wszystkich bossów i zebrania wszystkich znajdziek - jedyna rzecz, o której trzeba pamiętać,  to point of no return w garażu. Polecam wszystkim, super gierka :)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie,

potrzebuję pomocy z ostatnim dzbankiem w Tiny Tina's Wonderlands

 

 

https://www.trueachievements.com/a356356/mule-character-achievement

 

Mule Character - trzeba rozwinąć wszystkie SDU na maxa i niestety idzie jak krew z nosa, a brakuje koło 140 milionów

więc jeśli ktoś gra i znajdzie chwilę czasu to z radością przyjmę kasiorę lub możliwość pobawienia się w duplikowanie kasy jeśli wciąż działa

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Screenshot_2022-10-30-23-10-21-92_22df7f1045b7c661e479946f0dad67d1.thumb.jpg.1f7afe3bc9374dae86e050e92fc3cf76.jpg

 

Cała giereczka pyknięta w niecałe 10h. Dziękuję xbox free play days :nosacz3: Jeszcze wpadł mi jeden aczik z dlc, bo maja jakiegos buga jak sie przejdzie pierwszy level bez smierci to zalicza za pierwszy level z dlc. Super połączenie mirrors edge i hotline miami. Poland stronk. Superancko, ze robia druga czesc, bo to znaczy, ze zarobili hajsiwo na jedynce.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Update z ostatnich miesięcy :)

 

 

Calak #12 - Turnip Boy Commits Tax Evasion

 

image.png.5f15d739429d83e1ccc92b82afd8db47.png

 

Bardzo prosty i przyjemny klon zeldy z niezłym poczuciem humoru - burmistrz zabiera naszej rzepce dom za uchylanie się od podatków, ruszamy w przygodę by go odzyskać. Łatwa gierka na jeden wieczór, osiągnięcia proste i niemożliwe do przeoczenia.

 

Calak #13 - Archvale

 

image.png.36f4dc1c470a8bb7a76e4ca55aeeef0f.png

 

Roguelite, trochę w stylu Isaaca, ale cały świat generuje się od razu i nie powtarzamy całych runów, a jedynie od statuy do zapisów. Do połowy gry grałem na hardzie, który jest totalnie przegięty, przeciwnicy zabijają cię na 2 strzały, a gra to istny bullet-hell. W połowie się poddałem i zacząłem od nowa na normalu, który jest gdzieś tak ze 3x łatwiejszy xD Calak za przejście gry na 100%, nie ma niczego do pominięcia (pod warunkiem, że nie wyrzucasz itemków).

 

Calak #14 - Vampire Survivors

 

image.png.9d2cdc5a4b88306b0cc58d5bacb8ea5b.png

 

Ależ to było dobre :banderas: Gra wygląda jak gówno, a smakuje jeszcze lepiej. Wciągnęła jak bagno i nie puściła aż do odblokowania wszystkiego, 50h pękło w mgnieniu oka. Dla takich gier warto mieć gamepassa :) DLC za tę parę złotych też spoko, chociaż za dużo nowości nie wprowadza. Calak wpada za odblokowanie wszystkiego, wymaga trochę grindu i runów ustawionych pod konkretną znajdźkę, ale nie jest jakiś szczególnie męczący. Polecam każdemu, kto jeszcze nie grał!

 

* Update - Nobody Saves the World

 

image.png.6ba4fc0adf9a3943f3d7e62dc1444d76.png

 

Skończyłem w końcu dlc i... no trochę zawód. Same wyzwania są spoko, dwie nowe formy też, ale ewidentnie brakuje do tego jakichś 2-3 dodatkowych dungeonów. No bo po skończeniu podstawki nie ma miejsca, gdzie można by wymaksować Mechanika i Pszczołę, zostaje grind w którymś z podstawowych lochów, bo w koloseum exp jest wyłączony. Ktoś ewidentnie tego nie przemyślał. 

 

Calak #15 - Infernax

 

image.png.0405845ca69248e137275d7a1febe91b.png

 

Castlevania 2 na sterydach (nawet system dnia/nocy bardzo podobny). :) Solidny gameplay, niezła fabuła i 8-bitowy feeling. Calak tylko dla wytrwałych, bo gra ma... 9 różnych zakończeń ;p Niektóre można uzyskać podczas jednego przejścia, zapisując w odpowiednim momencie. Mi łącznie zajęło to 4 przejścia. Pierwsze grałem w ciemno, ale przy kolejnych nie obeszło się bez poradnika z wyszczególnionymi wyborami w questach. Na szczęście wklepując conami code można odblokować drugą, mocniejszą postać, co znacznie przyspiesza kolejne przejścia. Polecam, ale raczej tylko fanom gatunku.

 

Next: Sporo gierek mam rozgrzebanych, najszybciej pewnie skończę Banjo-Kazooie i Chained Echoes, potem może Guardians of the Galaxy.

 

Edytowane przez Yoshu
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dead Space
Calak #11
(GS 1000/1000)

Calak.jpg.fff8084e581b10538cd48142df1bebb0.jpg
 

Tak wiem, jest remake, sam też go przecież kupiłem :sweat:
O tym, że gierkę uwielbiam, pisałem już nie raz - jest to jedna z moich ulubionych gier ever i ponadczasowy klasyk, który nawet dziś jest mega grywalny.
Na PS3 przeszedłem 7 razy, dwukrotnie wbijając moją pierwszą platynkę (zbanowane konto, więc powtarzałem na nowym).

Nadal uważam, że remake jest absolutnie zbędny (choć jest zajebisty i zdecydowanie warto kupić jak najszybciej), bo "Martwej Przestrzeni" wystarczyłby tylko remaster 4K/60 i byłoby git - graficznie, dźwiękowo i gameplayowo to wciąż jak najbardziej współczesna produkcja, w którą można bez skrzywienia zagrać nawet teraz.

5b75e10e-24c6-4ee9-9acc-344b5536827c.thumb.png.086d577f21dbf1d4f90e9280dc3ed313.png

Ja przeszedłem ją pod koniec zeszłego roku, wbijając wiekszość achievementów i rozpocząłem przejście na najwyższym poziomie trudności (Impossible), ale później Ragnarok, Callisto i tak DS poszło w odstawkę.
Rozpocząłem remake na PS5, ale któregoś wieczoru ziomek namówił mnie na PUBG, w którego ciśniemy na XSX i po skończonej sesji z czystego lenistwa nie chciało mi się przełączać na PlayStation, więc zostałem na "klocuchu", odpalając Dead Space właśnie.
O dziwo oczy nie zabolały zbyt mocno, a i te 30fps jakoś specjalnie nie przeszkadzały (takie miałem obawy po bezpośrednim przejściu z remake), więc kontynuowałem przerwane gdzieś w połowie przejście - i tak, rozdział po rozdziale, wczoraj dotarłem do finału i wbiłem ostatnie, najważniejsze osiągnięcie (Epic Tier 3 Engineer, warte aż 150G), tym samym dokumentując moje gorące uczucie do tego tytułu również na maszynce Microsoftu.

423768019_EpicTier3Engineer.thumb.png.507d68d0cda736b5b60071c75ccce106.png
 

O grze nie będę się zbytnio rozpisywał, bo każdy znać powinien, a jeśli chodzi o achevementy to zestaw raczej średnio-wymagający.
Najgorsze są te za zabijanie po 30 nekromorfów różnymi giwerami, bo najlepiej mi się grało podstawowym Plasma Cutterem, a większość pozostałych broni to raczej ciekawostki i dziwolągi, aniżeli przydatne narzędzia mordu (z wyjątkami oczywiście, a remake podobno mocno ten aspekt poprawił).
Upierdliwy jest też aczik za ulepszenie na maxa każdej giwery i ogólnie naszego ekwipunku, ale korzystając z pewnego glitcha na mnożenie wartościowego przedmiotu (Chapter 11., podnieść PENG telekinezą, ale go nie chować do kieszeni - jest kilka filmików na YT, sam nawet nagrałem jeden, może kiedyś wrzucę do sieci), można uzbierać wystarczająco kasy na wszystko.
No i oczywiście przejście na Impossible - tu polecam tylko i wyłącznie Plasma Cutter - każdą inną giwerę schować do magazynu, dzięki temu gra będzie raczej dropić nam ammo tylko do aktualnie używanej pukawki, a wszystko inne na handel, dzięki czemu możemu kupić więcej ammo do naszej ulubionej broni oraz apteczki - te się przydadzą, bo momentami jest intensywnie.

Impossible.thumb.png.a1646ba9ec4c4a32e0fc69940f040184.png

Reszta osiągnięć to obcinanie kończyn, zabijanie na różne sposoby, parę za poboczne aktywności (strzelnica, koszykówka), za znalezienie skarbu PENG, za zestrzelenie asteroidów z osłonami powyżej 50% (dużo osób na to narzeka - nie wiem czemu, tutaj wpadło mi za drugą próbą i to z dużo większym zapasem - dołączam screenshota) i za przejście gry tylko jedną, pierwszą bronią (wspomniany już wcześniej Plasma Cutter - nic trudnego, bo to najlepsza broń w grze i według mnie tak jest nawet łatwiej ze wspomnianych wyżej względów).
 

1896532734_Dontgetcockykid.thumb.png.8c4f21f5e561b1362389232215fe5620.png

Gra to wciąż niezmiennie 10/10 (choć muszę przyznać, że remake robi sporo rzeczy lepiej, więc może będzie update do oceny), a trudność w zdobyciu calaka to jakieś 5/10.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.