Skocz do zawartości

Wsteczna kompatybilność z PS4


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tez do końca nie rozumiem kiedy mówimy o:

- kompatybilnosci z PS4 (czyli gra w max fullHD, sejwy i trofiki z ps4)

- kompatybilności z PS4 pro (czyli jak na pro, wyższa rozdzielczość i być może framerate)

- update do ps5 (sciaga update natywny do ps5, wlasne trofiki, byc moze brak wsparcia dla sejwow z ps4?)

 

Tzn. czy gra jakoś informuje o trybie?

 

Niby na Watchdogsach, Spodermonie Valhalli i Cyberpunku jest niebieska naklejka "free ps5 upgrade", a z drugiej strony CD Projekt mowi, ze "prawilna" dedykowana wersja do PS5 bedzie dopiero w 2021, podobnie tworcy Yakuza 7 (marzec 2021).

 

A takiego Ghost of Tshusima jak włożyłem do konsoli to od razu dostał 60fps, rozdzielczość ostrą jak żyleta (czyli co, tryb kompatybilnosci z PS4 pro czy upgrade do ps5?)

 

Confused.gif

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, _Red_ napisał:

No tak tylko np. Morales dostaje patcha usprawniajacego PS4, czy prawilna wersję PS5 (tak samo jakbym kupił pudelko z logo PS5)?

Podobnie zastanawiam się jak potraktowany będzie Cyberpunk.

 

- niektore gry, ktore nie dostawaly nawet patcha pod pro beda dzialaly w tej samej rozdziałce co na ps4 z lepszym frameratem

- gry z pro enchanced- w rozdzialce z pro plus lepszy framerate

- pare gierek dostanie darmowego patcha z odblokiem klatek ( Days gone, GoT)

- pare starych, nowych gierek typowy upgrade pod ps5 - Spidermany, Cyberpunk pewnie the last of us 2 czy fifa 21.

 

Kupiłeś teraz fifke na ps4- bedzie darmowy patch pod ps5

Kupiłeś Spidera na ps4? Bedzie płatny patch do wersji z ps5 ( ot różnica w cenie dwoch wersji konsolowych)

 

Zasadniczo trzeba śledzić każdy tytuł bo zakładam tylko kilka ze starych tytułów dostanie turbo dodatki w wersji ps5.

Odnośnik do komentarza

Ok kumam. Czyli Cyber bedzie traktowany jako gra z PS4 (być może szybsze loadingi czy framerate), ale true upgrade do PS5 przyjdzie z czasem (ciekawe czy po jego pobraniu nagle przestana działać sejwy i od nowa trofiki - to drugie pewnie tak). Morales za to nie ma platnego podbicia do wersji ps5 (wszędzie czytalem, ze za free) za to ten oryginalny pierwszy Spider to faktycznie tak, z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, _Red_ napisał:

Ok kumam. Czyli Cyber bedzie traktowany jako gra z PS4 (być może szybsze loadingi czy framerate), ale true upgrade do PS5 przyjdzie z czasem (ciekawe czy po jego pobraniu nagle przestana działać sejwy i od nowa trofiki - to drugie pewnie tak). Morales za to nie ma platnego podbicia do wersji ps5 (wszędzie czytalem, ze za free) za to ten oryginalny pierwszy Spider to faktycznie tak, z tego co wiem.

Też tak to rozumiem. DLa przykładu Days Gone - widze wyraźną poprawę klatkarzu i bardziej jaskrawką oprawę ale w TLOU 2 zero różnicy bo np. nie odblokowali klatek - trzeba czytać o grach które interesują. 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, _Red_ napisał:

Ok kumam. Czyli Cyber bedzie traktowany jako gra z PS4 (być może szybsze loadingi czy framerate), ale true upgrade do PS5 przyjdzie z czasem (ciekawe czy po jego pobraniu nagle przestana działać sejwy i od nowa trofiki - to drugie pewnie tak). Morales za to nie ma platnego podbicia do wersji ps5 (wszędzie czytalem, ze za free) za to ten oryginalny pierwszy Spider to faktycznie tak, z tego co wiem.


No to sprawa wygląda tak ze spodermonem morelas (ver PS4).

Wkładamy płytkę do PS5, to leci wersja PS4 (instaluje się te milion minut, dodatkowo leci patch do PS4). Odpalam grę i mam ją w wersji kompatybilności z PS4, ma ona swoje sejwy, wygląda jak na PS4.
W game hubie pod ikoną gry mamy box nazwany "Upgrade do PS5". Trzeba mieć płytę włożoną, ona działa jako klucz dostępowy do zakupu cyfry PS5 za 0,00 PLN (traktowane jest to jako normalny zakup z PSN przypisany do naszego konta).

W dashboardzie konsoli mamy wtedy dwa spodermony, między którymi możemy się przełączać, PS5 to osobna gra ze swoimi sejwami z tego co widzę (oraz swoimi settingami, np. pozwala ustawić adaptacyjne triggery on/off). Wersję PS4 można wywalić z dysku chyba że ktoś chce grać równolegle raz w ładną raz w brzydszą :D 

Pewnie w podobnym trybie będzie to z kazdą grą, która ma symbol na opakowaniu "Free upgrade". Czyli z jednej strony korzystniej kupić wersję na PS4 bo mamy "dwie gry w jednym" i potencjalnie szersze grono nabywców. Jak kupimy wersję dedykowaną pod PS5 to wnioskuję, że wtedy od razu gramy w wersję PS5 i pomijamy pobieranie 100+GB danych w krótkim czasie (ale nie odpalimy jej na PS4, możemy odsprzedać grę tylko tym 20 osobom w Polsce, które kupiły PS5 xd). Mamy jednak mniej żonglerki, deinstalacji wersji PS4 etc.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak się okazuje również w God of War można grać w 4k(szachownicowe) 60FPS, wystarczy grać w niespatchowaną wersję z płyty.

 

God of War version 1.00 renders at a resolution of 3840x2160 on PS5 using a form of checkerboard rendering and this version doesn't have a 30fps cap.

 

biedni cyfrowcy :P

Odnośnik do komentarza

Mogę się mylic ale czy nie było tak że wyszedł patch dający 60 fps (pływające) a za tydzień wyszła poprawka gdzie trzymała  w miarę 60 fps a podczas zadym spadało do 50-55? 

Jak grałem to nie przypominam sobie żeby tak to latało. A gra w 60 fps to chyba działa w 1080 a szachownica jest do 4k :)

3 minuty temu, Szymek napisał:

 

 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Square napisał:

Czyli kwestia z tą wersją 1.0 dotyczy tylko wyższej rozdziałki? Na klatki nie powinno mieć znaczenia i na najnowszej wersji będzie te 60?

Tez tak to rozumiem. No ale wersja z plyty bez patch odpali szachwonice w 4k i 60 fps natomiast z patchem tylko 1080 p. Roznica miedzy 4k a 1080 byla dosyc duza jesi chodzi o ostrosc obrazu. Przydalby sie jakis patch pod 4k i 60 fpsow. No chyba ze panowie juz tam remasterek robia na wzor Pajaka do nowej czesci ;)

Odnośnik do komentarza

I cyk, 350 zł za grę z 2018 r. Żartuję, nie wierzę w taką kwotę (w sumie to nie wierzę nawet w jakąś płatną wersję God of Wara).

 

Swoją droga, bardzo mnie ciekawi w podobnym kontekście cena GTA V na PS5. I co oni w ogóle zaproponują, żeby ludzi skasować po raz kolejny za to samo. Bo że obecny Rockstar uwielbia golić frajerów, to wszyscy raczej już wiemy. :shieeet:

Odnośnik do komentarza

Ta lista z reddita to chyba juz zdechła. Wciaz ciezko jest znalezc informacje na temat wiekszosci gier jak dzialaja we wstecznej. Co prawda wiekszosc gier nie bedzie miala jakis upgradów natomiast udało mi sie znalezc info ze NFS Heat na PS5 chodzi w 60fps, natomiast wciaz nie wiem czy DBZ: Kakarot na PS5 chodzi w 30fps czy 60fps bo niektore filmy na jutubie maja napisane raz tak raz tak. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...