Skocz do zawartości

Wsteczna kompatybilność z PS4


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gianbuffon napisał:

Grał ktoś w Days Gone na PS5? Płynnie wam gra chodzi?
Miało być po upgrade 60 fps, a im dalej tym częściej zdarzają się mi spadki poniżej 30 fps. Teraz mam końcówkę gry i momentami są takie lagi, że zaczynam się zastanawiać się, czy z moją konsolą jest coś nie tak, czy tak ma być.


Kilka dni temu skończyłem grę i wszedłem w NG+. 
Zero spadków, cały czas 60 klatek, przy zmianie pogody czy hordach tak samo. 
Zrób może reinstal gry. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, gianbuffon said:

Grał ktoś w Days Gone na PS5? Płynnie wam gra chodzi?
Miało być po upgrade 60 fps, a im dalej tym częściej zdarzają się mi spadki poniżej 30 fps. Teraz mam końcówkę gry i momentami są takie lagi, że zaczynam się zastanawiać się, czy z moją konsolą jest coś nie tak, czy tak ma być.

Potwierdzam, sa spadki do ok 40 ale nie za czesto i przewaznie przy szybkim poruszaniu sie na motorze między strefami. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, AbraHAM napisał:

Potwierdzam, sa spadki do ok 40 ale nie za czesto i przewaznie przy szybkim poruszaniu sie na motorze między strefami. 


Możesz napisać, w których miejscach ? Nic takiego nie odnotowałem a przy przejazdach przez góry celowo zrobili wązkie i kręte drogi żebyś szybko nie przejechał. To samo zastawione autami tunele. 

Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu skończyłem grę i wszedłem w NG+. 
Zero spadków, cały czas 60 klatek, przy zmianie pogody czy hordach tak samo. 
Zrób może reinstal gry. 
Spróbuję jutro z reinstalacją, ale czy są jakieś potwierdzone przypadki, że komuś to pomogło w jakiejś grze?
A ta odbudowa bazy danych ps5 może pomóc?
@AbraHAM, jak to sprawdzić, że gra spada do 40 fps? Poniżej 30 to wiem, że po prostu przycina, ale jak gra ma 60 fps i spada do 30-50 to jest to jakoś zauważalne?
Odnośnik do komentarza
On 4/4/2021 at 7:13 PM, giger_andrus said:


Możesz napisać, w których miejscach ? Nic takiego nie odnotowałem a przy przejazdach przez góry celowo zrobili wązkie i kręte drogi żebyś szybko nie przejechał. To samo zastawione autami tunele. 

Losowo to wystepowało, czasami przy szybkiej jezdzie motorem, ale najczesciej w okolicach bazy big micka. Pare razy gra wogole nie doczytala terenu i wpadalem w przepasc bez dna. Jest też taka mozliwosc ze to cos z dyskiem w mojej konsoli, baze danych juz odbudowałem dwa razy ale nic to nie dało. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jak to jest z tymi wersjami na PS4 i PS5 ? Niby wiem że Xbox ma jedne pudełka, wkładasz płytkę do xboxa One - grasz w wersje do Xboxa One, jesli włożysz tą samą płytkę do Xboxa Series X automatycznie pobiera Ci wersje na Series X. A jak jest z wersją na PS4/PS5. Kiedu jupuje wersje na PS4 to gram na PS4 i PS5 w jedną i tą samą wersje ? Jeśli chce zagrać w ulepszoną wersje muszę kupić wersje na PS5 ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, jestem tu nowy i jeszcze raz przywitam się ze wszystkimi. Mam prośbę o wyjaśnienie mi zakupów w PlayStation.Store.

Jeżeli kupuje grę z oznaczeniem PS4/PS5 to znaczy że gra jest gorsza jakościowo od tej samej gry opisanej tylko PS5. Czy to nie ma znaczenia. Dziękuję i poproszę o odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Przesiadłem się na PS5, moja biblioteka gier na tą chwilę to same pudełka na PS4. Na razie do napędu wrzuciłem dwie gry H:ZD tu ściągnął się patch z aktualizacją do PS5, jest o tym wzmianka w historii aktualizacji na konsoli, więc sprawa jasna.

 

Druga gra to Star Wars Squadrons, tam wjechał patch 1.10 i to wszystko, natomiast z tego co wyczytałem była aktualizacja na ps5 (oznaczona jako akt. 3.0)

https://www.ea.com/pl-pl/games/starwars/squadrons/news/update-3-0-release-notes?setLocale=pl-pl, w to akurat gra syn i uważa że wygląda lepiej, mamy też dostępną Przystań Fostar w bitwach flot, ale syn twierdzi że na ps4 też była.  Czyli wygląda, że była to ogólna aktualizacja nie dedykowana nowym generacją i jest ok?

 

 

Z racji ograniczonej ilości internetu muszę z tymi upgradami uważać, następne w kolecje mam Dying Light 2 i Cyberpunk nie chciałbym wpakować się w sytuację, że najpierw pobierze mi standardową aktualizację, a później okaże się że muszę pobierać drugi raz wersje na ps5. Jak to ogarnąć?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...