Skocz do zawartości

Wsteczna kompatybilność z PS4


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie widziałem potrzeby tego tematu, ale na tym filmie z testami gier we wstecznej jest The Last Guardian w 60FPS :notbad:

jest timestamp

 

Jest tylko jeden haczyk :kaz: 

Jak posiadasz cyfrową kopię to masz spatchowana wersje i gra będzie chodzić betonowych 30FPS, fizyczna niespatchowana kopia będzie śmigać w 60 klatkach

 

Szach mat cyfrowcy :nosacz3::Coolface:

 

Może być więcej takich fakapów we wstecznej, dlatego temat może się przyjąć.

 

I link do listy gier we wstecznej i jak działają w ramach BC

https://www.backwards-compatible.com/

 

Strona w przygotowaniu i lista ma stale rosnąć do ponad 3100 tytułów

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z tego co widziałem i słyszałem, to wsteczna hula aż miło. To stwarza poważny dylemat, bo mam na tyle duży backlog z grami z PS4 (samych pudełek na półce kilkanaście), że wizja ogrania tego w betonowych 60fpsach kusi. A skoro na pierwsze miesiące życia PS5/XSX nie ma rasowych nextgenowych zapowiedzi, to wsteczna staje się główną atrakcją.

 

Mam płytę z TLG, więc :sir:

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Kmiot napisał:

Z tego co widziałem i słyszałem, to wsteczna hula aż miło. To stwarza poważny dylemat, bo mam na tyle duży backlog z grami z PS4 (samych pudełek na półce kilkanaście), że wizja ogrania tego w betonowych 60fpsach kusi. A skoro na pierwsze miesiące życia PS5/XSX nie ma rasowych nextgenowych zapowiedzi, to wsteczna staje się główną atrakcją.

 

Mam płytę z TLG, więc :sir:

Mam identyczny dylemat i już myślę czy nie golić ps4.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Figuś napisał:

Jak posiadasz cyfrową kopię to masz spatchowana wersje i gra będzie chodzić betonowych 30FPS, fizyczna niespatchowana kopia będzie śmigać w 60 klatkach

to co mam grać w wersje 1.0, skoro już wyszło tyle poprawek i nowości?

No man's Sky np. to już chyba wersja 6.0, Fallout 4 podobnie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

to co mam grać w wersje 1.0, skoro już wyszło tyle poprawek i nowości?

No man's Sky np. to już chyba wersja 6.0, Fallout 4 podobnie.

Tak jak Figuś niżej pisze. Do każdej gry trzeba podejść indywidualnie. Na tę chwilę TLG hula w 60fps tylko w wersji 1.0 - późniejsze mają już nałożony lock i dopóki autorzy nie postanowią w kolejnym patchu go ściągnąć to załatana wersja cyfrowa będzie śmigała w zablokowanym 30fps. Podobnie ze wspomnianym w temacie AC: Unity. Minus jest taki, że masz betonowe 60 fps, ale kosztem braku pozostałych poprawek, które przyniosły patche, stąd częstsze bugi i glitche.

 

To jednak pojedyncze przypadki, bo chyba przeważająca ilość gier chodzi w mur-beton 60fps, a inne dostaną zapewne patcha.

 

Możliwe więc, że wspomnianych przez Ciebie NMS i F76 problem nie dotyczy i można grać na najnowszym patchu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...