Jump to content

Wsteczna kompatybilność z PS4

Figuś

Recommended Posts

W sumie nie widziałem potrzeby tego tematu, ale na tym filmie z testami gier we wstecznej jest The Last Guardian w 60FPS :notbad:

jest timestamp

Jest tylko jeden haczyk :kaz: 

Jak posiadasz cyfrową kopię to masz spatchowana wersje i gra będzie chodzić betonowych 30FPS, fizyczna niespatchowana kopia będzie śmigać w 60 klatkach

Szach mat cyfrowcy :nosacz3::Coolface:

Może być więcej takich fakapów we wstecznej, dlatego temat może się przyjąć.

I link do listy gier we wstecznej i jak działają w ramach BC

https://www.backwards-compatible.com/

Strona w przygotowaniu i lista ma stale rosnąć do ponad 3100 tytułów

• Upvote 2

Ja sobie sporo tytułów jak GoT, TLoU2, DS zostawiłem do ogrania na PS5 więc liczę, że w każdym będzie dostęp do tych 60 klatek. GoT ma potwierdzonego patcha wiec tu powinno być ok.

Odnośnie TLG to pewnie bym przeszedł jeszcze raz w 60, ale mam cyfrę :/

Z tego co widziałem i słyszałem, to wsteczna hula aż miło. To stwarza poważny dylemat, bo mam na tyle duży backlog z grami z PS4 (samych pudełek na półce kilkanaście), że wizja ogrania tego w betonowych 60fpsach kusi. A skoro na pierwsze miesiące życia PS5/XSX nie ma rasowych nextgenowych zapowiedzi, to wsteczna staje się główną atrakcją.

Mam płytę z TLG, więc :sir:

12 godzin temu, Kmiot napisał:

Z tego co widziałem i słyszałem, to wsteczna hula aż miło. To stwarza poważny dylemat, bo mam na tyle duży backlog z grami z PS4 (samych pudełek na półce kilkanaście), że wizja ogrania tego w betonowych 60fpsach kusi. A skoro na pierwsze miesiące życia PS5/XSX nie ma rasowych nextgenowych zapowiedzi, to wsteczna staje się główną atrakcją.

Mam płytę z TLG, więc :sir:

Mam identyczny dylemat i już myślę czy nie golić ps4.

13 godzin temu, Figuś napisał:

Jak posiadasz cyfrową kopię to masz spatchowana wersje i gra będzie chodzić betonowych 30FPS, fizyczna niespatchowana kopia będzie śmigać w 60 klatkach

to co mam grać w wersje 1.0, skoro już wyszło tyle poprawek i nowości?

No man's Sky np. to już chyba wersja 6.0, Fallout 4 podobnie.

Godzinę temu, XM. napisał:

No dałbym se reke uciąć, ze widziałem na yt filmik jak lata w 60 klatkach:smutas:

Był taki film. Pewnie o nim myślisz. Natomiast to nie był pokaz z ps5 boost mode tylko symulacja na PC zrobiona przez jakiegoś gościa żeby pokazać jak ta gra może wyglądać w 60fps. 

Godzinę temu, grzybiarz napisał:

to co mam grać w wersje 1.0, skoro już wyszło tyle poprawek i nowości?

No man's Sky np. to już chyba wersja 6.0, Fallout 4 podobnie.

Tak jak Figuś niżej pisze. Do każdej gry trzeba podejść indywidualnie. Na tę chwilę TLG hula w 60fps tylko w wersji 1.0 - późniejsze mają już nałożony lock i dopóki autorzy nie postanowią w kolejnym patchu go ściągnąć to załatana wersja cyfrowa będzie śmigała w zablokowanym 30fps. Podobnie ze wspomnianym w temacie AC: Unity. Minus jest taki, że masz betonowe 60 fps, ale kosztem braku pozostałych poprawek, które przyniosły patche, stąd częstsze bugi i glitche.

To jednak pojedyncze przypadki, bo chyba przeważająca ilość gier chodzi w mur-beton 60fps, a inne dostaną zapewne patcha.

Możliwe więc, że wspomnianych przez Ciebie NMS i F76 problem nie dotyczy i można grać na najnowszym patchu.