Skocz do zawartości

Wsteczna kompatybilność z PS4


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, Redmitsu said:

Czy ktos juz zrobil liste gier jak działa ps5 na wstecznej? Interesuja mnie takie tytuly jak MediEvil czy DBZ: Kakatot i nie moge nigdzie znalezc info ;(

 

strona wcześniej jest link na reddit gdzie wszyscy razem pracują nad lista

 

  

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Labtec napisał:

strona wcześniej jest link na reddit gdzie wszyscy razem pracują nad lista

 

No to albo mega słaba ta lista, albo ja ją zle rozumiem. Po lewej stronie tabeli widze tylko co poprawili na PS4Pro a po prawej jest jak gra działa na PS5?  Na jutubach mozna znalezc juz kilka tytulow jak sie zachowuja na PS5 w trybie Boost Mode gdzie w tej tabeli tego nie ma, wiec slabiutko jest aktualizowana

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, elvis004 napisał:

Wiadomo już coś jak będą działać gry z PS4 trzymane na zew HDD? To ze loadingi będą po staremu pewnie to wiem ale co z reszta? 60 fps czy gierki z HDD tylko się odpala tak samo jak np na PROsiaku?

 

są już testy ile czasu się wczytują z dysku ps5, ssd, hdd zewnętrznych, stare gry działają.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, mlody23 napisał:

Czegoś tu chyba nie rozumiem :dafuq:Mogę do ps5 podpiąć dysk zewnętrzny który miałem pod PS4 pro i gry na nim będą działać na ps5? Z tego co kojarzę to miało nie być możliwości trzymania gier na dysku zewnętrznym przy ps5, chyba że dotyczy to tylko gier nowych które wyjdą? :nvmnd:


Na zewnętrznym możesz trzymać tylko gry z PS4. Nie można ani odpalać, ani nawet przechowywać, gier dedykowanych PS5 na dyskach zewnętrznych.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

To już tak żeby doprecyzować, mam np: 10 gier z PS4 na dysku zewnętrznym. Podpinam go do ps5 i mogę w te gry śmigać na ps5, tak? Muszę je instalować od nowa czy wystarczy podpiąć dysk i będzie śmigać? Ostatnie pytanie czy gry z tego dysku również zaciągną ewentualne patche? Sorry że trzeba jak krowie na rowie ale nieco się już w tym wszystkim pogubiłem :hi:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mlody23 napisał:

To już tak żeby doprecyzować, mam np: 10 gier z PS4 na dysku zewnętrznym. Podpinam go do ps5 i mogę w te gry śmigać na ps5, tak? Muszę je instalować od nowa czy wystarczy podpiąć dysk i będzie śmigać? Ostatnie pytanie czy gry z tego dysku również zaciągną ewentualne patche? Sorry że trzeba jak krowie na rowie ale nieco się już w tym wszystkim pogubiłem :hi:


Podpięcie dysku powinno wystarczyć i będą śmigać. Dodatkowo w opcjach PS5 można ustawić, że każda kolejna gra z PS4, którą będziesz chciał zainstalować, będzie się domyślnie instalowała na zewnętrznym. Gry będą się normalnie aktualizowały.

Edytowane przez tata_arek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki :hi:Jednocześnie muszę mieć świadomość, że aby korzystać z benefitów typu szybsze ładowanie, itp. to muszę już wtedy zainstalować grę na wewnętrznym SSD. No to jest nawet pocieszenie dla mnie bo mam kilka tytułów do których chętnie wrócę, a nie będą zajmować miejsca na SSD który i tak jest niewielki. Wiem, że wielu to nie przeszkadza, ale ja wolę mieć wybór, bo czasem dla klimatu lubię powrócić do niektórych tytułów. W takim razie zaoszczędzę czas na ponowne odinstalowywanie i pobieranie różnych gier :drinks:

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.11.2020 o 12:14, Chmielinski napisał:


Na zewnętrznym możesz trzymać tylko gry z PS4. Nie można ani odpalać, ani nawet przechowywać, gier dedykowanych PS5 na dyskach zewnętrznych.

A co z grami z PS4, które mają patch/upgrade do next gena? Są traktowane jako past gen i można je trzymać na zewnątrznym dysku czy już tylko download na dysk PS5? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kiseki napisał:

A co z grami z PS4, które mają patch/upgrade do next gena? Są traktowane jako past gen i można je trzymać na zewnątrznym dysku czy już tylko download na dysk PS5? 


Jeśli wyszła osobna wersja na PS5 (np. Dirt 5) to możesz albo zagrać w wersję z PS4 i wtedy trzymać ją na dysku zewnętrznym, albo grać w wersję PS5 i wtedy musi być na wewnętrznym.

 

Jeśli gra otrzymała tylko łatkę, ale formalnie nadal jest grą tylko na PS4 (np. Days Gone) to można taką trzymać na dysku zewnętrznym.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, _Red_ napisał:

Na razie sejvy gier z ps4 się zgrały dobrze i bez problemu gram na ps5 w Cupheada. Za to Sleeping Dogs crashuje mi do dashboardu za każdym wciśnięciem "kontynuuj fabułę". Myslalem, ze zapis się spierniczyl, ale zadziałało gdy nornalne wczytalem wybrany savegame

Zdaje się, że Sleeping Dogs jest na liście gier nie kompatybilnych na PS5. 

Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj w remake Mafii i gra trzyma wg mnie mur-beton 30 klatek.

 

Zacząłem co prawda kilka tygodni temu na Prosiaku, ale dropy fps-ów skutecznie mnie odrzuciły. Przyjemność z zabawy jest na nextgenie dużo większa. Żadnych błędów nie zaobserwowałem. Natomiast bardziej upierdliwe jest to, że i tak - mimo przeniesienia danych z PS4 Pro - grę musiałem rozpocząć na PS5 od początku.

Edytowane przez l33t
Odnośnik do komentarza

Odpalę może wieczorkiem dzisiaj po pracy i zerknę raz jeszcze, ale kompletnie umknął mi ten komunikat, o którym mówisz. Przeszedłem słynny wyścig i na tym skończyłem. Do tej pory żadnych migających tekstur czy innych mniejszych lub większych błędów nie doświadczyłem.

 

No i ten pseudo-raytracing w Mafii... :rayos:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...