Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam Ps5 i opiszę swój problem. Oczywiście moja sztuka idzie na gwarancję, bo czekanie ponad miesiąc czasu na update systemu to dla mnie jakaś porażka. 

Błąd 108255, 108262 występuje u mnie w 90% grach. O dziwo działają gry z płyt z ps4. Z ps store działa astroboy, mortal komat x, unravel, worms rumble. Cała reszta crashuje się na poziomie samego uruchomienia lub intra gry. 

Dzisiaj przy wormsach i i ich zamknięciu całkiem wyłączyło konsole. 

 

Próbowałem już wszystkich możliwych opcji z licencją, baza danych, reinstall systemu z usb i wszystkich możliwości z reddita co udało mi się znaleźć. 

 

Także wyjścia innego nie mam, Sony się nie odzywa w temacie w ogóle, więc nie ma co się zastanawiać i niech zabierają ten szmelc do siebie.

A i mam konsolkę z tym głośniejszym wentylatorem, cewek nie słychać. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, RadkoR napisał:

Niestety... Będziesz drugą osobą na forum, której wymienią konsolę na gwarancji.

Mam parę pytań:

1. Jak długo masz konsolę?

2. Ile godzin (mniej więcej) już przegrałeś na niej?

3. Podłączałeś dysk zewnętrzny?

4. Korzystałeś z trybu uśpienia?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

1. Konsole mam od 23 grudnia (zamówienie z rtveuro). 

2. Dzieciaki więcej grały niż ja, bo grają w astrobota. Przegrałem na niej kilka godzin. Ogólnie na początku grałem jedynie w astro i Gow 3 remastered z płyty, bo miałem problemy z netem i nie było sensu czegokolwiek ściągać. Później ściągnąłem ratchet i clank i już tej gry nie odpalało. 

3. Nie używałem dysku zewnętrznego, jedynie lądowałem pada przez USB z przodu. 

4. Tak używałem trybu uśpienia. 

 

Po instalacji nowego systemu z usb nie używałem ani WiFi, ani usb, ani trybu uśpienia i jest to samo. Ogólnie co bym nie zrobił to konsola działa tak samo jak podczas pierwszego uruchomienia. 

 

A i jak jeden raz zrobiłem odbudowę bazy danych, to usunęło mi kilka gier i nie mogłem ich ani uruchomić, ani od nowa pobrać, bo pisało, że są zainstalowane. 

 

Z gier cyfrowych działa mi mortal kombat x, unravel, astroboy i worms rumble(gdzie przy wyłączeniu wormsow wyłącza cała konsole i odbudowuje się baza danych). 

 

Reszta gier z ps collection, ps store co zakupiłem nie uruchamia się w ogóle lub wyłącza się na samym intro. 

 

W unravel two gra chodzi w 10 fps i pojawiają się jakieś artefakty. 

 

Według mnie juz raczej nic jej nie pomoże i zostanie mi jedynie oddać ja na gwarancję. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, buczi napisał:

1. Konsole mam od 23 grudnia (zamówienie z rtveuro). 

2. Dzieciaki więcej grały niż ja, bo grają w astrobota. Przegrałem na niej kilka godzin. Ogólnie na początku grałem jedynie w astro i Gow 3 remastered z płyty, bo miałem problemy z netem i nie było sensu czegokolwiek ściągać. Później ściągnąłem ratchet i clank i już tej gry nie odpalało. 

3. Nie używałem dysku zewnętrznego, jedynie lądowałem pada przez USB z przodu. 

4. Tak używałem trybu uśpienia. 

 

Po instalacji nowego systemu z usb nie używałem ani WiFi, ani usb, ani trybu uśpienia i jest to samo. Ogólnie co bym nie zrobił to konsola działa tak samo jak podczas pierwszego uruchomienia. 

 

A i jak jeden raz zrobiłem odbudowę bazy danych, to usunęło mi kilka gier i nie mogłem ich ani uruchomić, ani od nowa pobrać, bo pisało, że są zainstalowane. 

 

Z gier cyfrowych działa mi mortal kombat x, unravel, astroboy i worms rumble(gdzie przy wyłączeniu wormsow wyłącza cała konsole i odbudowuje się baza danych). 

 

Reszta gier z ps collection, ps store co zakupiłem nie uruchamia się w ogóle lub wyłącza się na samym intro. 

 

W unravel two gra chodzi w 10 fps i pojawiają się jakieś artefakty. 

 

Według mnie juz raczej nic jej nie pomoże i zostanie mi jedynie oddać ja na gwarancję. 

Jeżeli to RTV EURO AGD to możesz reklamować z tytułu rękojmi. Sklep i tak konsole wyślę do gwaranta. Zaleta jest taka że przy drugiej i kolejnej reklamacji będziesz mógł żądać wymiany na nowy bądź zwrotu gotówki. W przypadku swoich PS4 zawsze tak robiłem. Ew możesz odstąpić od umowy ale na ten moment nie ma gwarancji że dorwiesz w ciągu miesiąca jakaś sztukę. 

Edytowane przez C0LI83R
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, C0LI83R napisał:

Jeżeli to RTV EURO AGD to możesz reklamować z tytułu rękojmi. Sklep i tak konsole wyślę do gwaranta. Zaleta jest taka że przy drugiej i kolejnej reklamacji będziesz mógł żądać wymiany na nowy bądź zwrotu gotówki. W przypadku swoich PS4 zawsze tak robiłem. Ew możesz odstąpić od umowy ale na ten moment nie ma gwarancji że dorwiesz w ciągu miesiąca jakaś sztukę. 

Mam opcje z neonetu, bo dostałem pierwszeństwo z anulowanego zamówienia z listopada. Przy rękojmi oddadzą mi gotówkę? Czy po prostu zasada działania jest jak przy gwarancji. W moim przypadku na 100% wymienia na inną sztukę, kwestia tego ile czasu będę musiał czekać na zwrot. 

 

Edit. Już wszystko wiem, dzięki za informację. 

Edytowane przez buczi
Odnośnik do komentarza

@buczi dzięki za szczegółową odpowiedź. Faktycznie, Twoja konsola to już raczej trup. :( A jeszcze te artefakty...

Ja na Twoim miejscu oddałbym na gwarancję do Sony. Szybciej dostaniesz sprzęt, a z własnego doświadczenia wiem, że z Euro będzie długa przeprawa w przypadku rękojmi, a koniec końców i tak dostaniesz nową konsolę od Sony.

Edytowane przez RadkoR
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, RadkoR napisał:

@buczi dzięki za szczegółową odpowiedź. Faktycznie, Twoja konsola to już raczej trup. :( A jeszcze te artefakty...

Ja na Twoim miejscu oddałbym na gwarancję do Sony. Szybciej dostaniesz sprzęt, a z własnego doświadczenia wiem, że z Euro będzie długa przeprawa w przypadku rękojmi, a koniec końców i tak dostaniesz nową konsolę od Sony.

Dokładnie. Ja np czekałem na wymianę 3 tygodnie i to w okresie świąteczno noworocznym czyli nie ma tak źle. Jedynie jak już wcześniej wspominałem dzwoniąc do sony trzeba dokładnie wszystko im opisać i od razu domagać sie przysłania kuriera po konsole. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

U mnie na początku występowało taki migotanie obrazu tak jakby układ graficzny, albo tv miał jakiś problem. Reset konsoli pomagał zawsze. Po ostatniej aktualizacji już tego w ogóle nie mam, a testuje konsolę średnio 4-5h dziennie. Mam wrażenie jedynie, że konsola coraz głośniej się zachowuje z każdą aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Donatello1991 napisał:

U mnie na początku występowało taki migotanie obrazu tak jakby układ graficzny, albo tv miał jakiś problem. Reset konsoli pomagał zawsze. Po ostatniej aktualizacji już tego w ogóle nie mam, a testuje konsolę średnio 4-5h dziennie. Mam wrażenie jedynie, że konsola coraz głośniej się zachowuje z każdą aktualizacją.

Sony mówiło, że będą sprawdzać obciążenia konsoli i wydawać aktualizacje z prędkością wentylatora, także jak się będzie grzała to będą ja podkręcać. 

 

Zakupiłem GoW na płycie i zainstalowałem i także crashuje przy uruchomieniu, kolejny test na Horizon Dawn Zero i także crash. 

Zgłosiłem do supportu i nie poszło od razu na gwarę pomimo, że nalegałem tylko do administracji i mam im wysłać fotki tych błędów 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, buczi napisał:

Sony mówiło, że będą sprawdzać obciążenia konsoli i wydawać aktualizacje z prędkością wentylatora, także jak się będzie grzała to będą ja podkręcać. 

 

Zakupiłem GoW na płycie i zainstalowałem i także crashuje przy uruchomieniu, kolejny test na Horizon Dawn Zero i także crash. 

Zgłosiłem do supportu i nie poszło od razu na gwarę pomimo, że nalegałem tylko do administracji i mam im wysłać fotki tych błędów 

To co oni nie wiedzą jak ich własną konsola znosi obciążenia? Bo brzmi to trochę niepoważnie. 

Odnośnik do komentarza

Witam takie pytanie większości z was Kosola działa? Myślę nad odkupieniem od skalpela bo z nudów idzie zdechnąć ... a co szukam po klepach pytam to wiecznie nie ma ..... nie wiem czy po takim czasie ew błędy zostały naprawione czy to za wcześnie z nudów jestem wstanie dać te 600zł więcej ale tylko za sprzęt który będzie działał a nie się pier.....

Edytowane przez totos92
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, lpcl napisał:

To co oni nie wiedzą jak ich własną konsola znosi obciążenia? Bo brzmi to trochę niepoważnie. 


Mimo, że twórcy konsol wiedzą dużo to nie wiedzą wszystkiego. 
A już na pewno nie są w stanie wszystkiego przewidzieć wypuszczając nową generację. 
Nie ważne jaka firma. 

Odnośnik do komentarza

Witam,

ja tez opisze troche moje doswiadczenia z konsola. Po pierwsze trafilem na wiatrak ten glosniejszy i porownujac do konsoli kolegi jest glosniej ale nie do przesady slychac takie terkotanie delikatne podczas gdy u niego praktycznie nic nie slychac. Mam tez problem z najprawdopodobniej piszczacymi cewkami. Piszczenie to zmienia intensywnosc podczas bardziej wymagajacych gier, ale najlepsze jest to, ze jest praktycznie nie slyszalne w mniej wymagajacych tytulach. Zauwazylem ze po grze okolo 1h w Spiderman Miles Morales konsola dosyc zauwazalnie sie grzeje, co zauwazylem tez przy przykreconej podstawce do konsoli( dotykajac srobke "poparzylem sie". Mial ktos podobnie? Kolejna sprawa zauwazylem dziwne strzelanie plastikow nawet gdy konsola jest chlodna( tak wiem ze nagrzana elektronika lubi sobie czasem postrzelac). Nie jestem w stanie okreslic czy jest przy tym jakakolwiek zaleznosc, ale jest to irytujace. Dzisiaj zauwazylem rowniez, ze naped w konsoli wydaje dziwne bzyczenie, tzn tylko i wylacznie wtedy, gdy "przyjmuje" do siebie plyte, pozniej dziala jak nalezy. Zaznacze ze nie mam tego problemu od nowosci. Dzwiek podobny jest do kosiarki. Kilka razy wyrzucilo mnie z gry z bledem na czele. Ze dwa razy calkiem wylaczylo konsole: raz przy grze w Devil May Cry 5 SE a raz przy grze w Spider Man Remastered. Nie wiem co mam z nia zrobic bo jest to denerwujace. A i konsola kupiona w RTV Euro AGD przy ich pierwszym rzucie.

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, kamilekp napisał:

Witam,

ja tez opisze troche moje doswiadczenia z konsola. Po pierwsze trafilem na wiatrak ten glosniejszy i porownujac do konsoli kolegi jest glosniej ale nie do przesady slychac takie terkotanie delikatne podczas gdy u niego praktycznie nic nie slychac. Mam tez problem z najprawdopodobniej piszczacymi cewkami. Piszczenie to zmienia intensywnosc podczas bardziej wymagajacych gier, ale najlepsze jest to, ze jest praktycznie nie slyszalne w mniej wymagajacych tytulach. Zauwazylem ze po grze okolo 1h w Spiderman Miles Morales konsola dosyc zauwazalnie sie grzeje, co zauwazylem tez przy przykreconej podstawce do konsoli( dotykajac srobke "poparzylem sie". Mial ktos podobnie? Kolejna sprawa zauwazylem dziwne strzelanie plastikow nawet gdy konsola jest chlodna( tak wiem ze nagrzana elektronika lubi sobie czasem postrzelac). Nie jestem w stanie okreslic czy jest przy tym jakakolwiek zaleznosc, ale jest to irytujace. Dzisiaj zauwazylem rowniez, ze naped w konsoli wydaje dziwne bzyczenie, tzn tylko i wylacznie wtedy, gdy "przyjmuje" do siebie plyte, pozniej dziala jak nalezy. Zaznacze ze nie mam tego problemu od nowosci. Dzwiek podobny jest do kosiarki. Kilka razy wyrzucilo mnie z gry z bledem na czele. Ze dwa razy calkiem wylaczylo konsole: raz przy grze w Devil May Cry 5 SE a raz przy grze w Spider Man Remastered. Nie wiem co mam z nia zrobic bo jest to denerwujace. A i konsola kupiona w RTV Euro AGD przy ich pierwszym rzucie.

  Ukryj zawartość

 

 

Szczerze mówiąc konsola nie jest najlepiej wykonana. Mój egzemplarz też nie jest idealny. To co piszczy to zasilacz konsoli, wentylator wydaje dźwięk jak UFO ale jest to ciche i nie przeszkadza. Zauważyłem też jakieś nowe odgłosy przy wysuwaniu płyty. Przede wszystkim system jest niestabilny. Dwa razy miałem błąd ce-108262-9, za pierwszym razem podczas grania w AC valhalla przy wysyłaniu wiadomości do znajomego a drugi raz przy zmianie trybu z wydajności na jakość przy czym konsola się nie wyłączyła a po wysłaniu zgłoszenia wróciłem normalnie do gry. Jeżeli twoja konsola się wyłącza podczas grania to jest to niepokojące. Czy masz artefakty? Na twoim miejscu poczekał bym do następnej aktualizacji. Jak nic się nie zmieni to reklamacja. 

Dodatkowo strasznie uciążliwe jest ciągłe instalowanie wersji gry na PS4. Jedynym rozwiązaniem jest wyjmowanie płyty po zakończeniu grania. Jak konsola się uruchomi z płytą w środku to rozpoczyna instalacje. 

Edytowane przez C0LI83R
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Przemo napisał:

U mnie gry chodzą bez problemów. System jest stabilny. Jedynie mnie niepokoi to brzęczenie(dziwne chrobotanie) napędu podczas wkładania płyty. Nie wiem czy on fabrycznie tak ma chodzić czy nie?

Przez 80h grania też miałem zero błędów. Pytanie czy to kwestia sprzętu czy samego oprogramowania. Do póki gry się uruchamiają i nie ma żadnych artefaktów to myślę że nie ma czym się martwić. 

Odnośnik do komentarza

Nie oszukujmy się, sprzęt Sony nie jest najwyższej jakości, nigdy nie był. Kiepskie plastiki, najtańsze czytniki płyt, itd to standard od zawsze. Tutaj Microsoft przoduje o kilka kroków. Dla mnie najgorsze zawsze były pady do PS, po kilku dniach grania trzeszczą w rękach te plastiki ze boje się na nich grać. Miałem nadzieje ze Dualsense będzie lepszy pod tym względem - cóż, nie jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...