Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie konsola chodzi tak samo cicho jak użytkownikowi gnom - obecnie gram w SM Remastered z włączonym trybem 60 kl/s + RT. Oprócz tego puszczane bywa jeszcze AC Valhalla w wersji na PS5.

W nocy to aż przyjemność grać, głośność TV ustawiona na 4-5 i tylko grę słychać.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Codex napisał:

 

Jeśli masz zamiar dzwonić to raczej tylko jeśli jesteś zdecydowany odesłać konsolę do serwisu- zgłaszasz metaliczny dźwięk przypominający terkotanie występujący pod obciążeniem, który jest na tyle uciążliwy, że przeszkadza podczas grania.

 

Zapewne wyślą ją do serwisu we Francji i tu są dwie możliwości:

 

- jeśli nie mają odpowiednio dużego zapasu konsol na wymianę mogą odesłać tą samą z adnotacją o braku usterki

 

- jeśli wymienią to albo będziesz miał szczęście i trafisz na egzemplarz z cichszymi cewkami albo wręcz przeciwnie i dostaniesz głośniejsze cewki i np. głośniejszy wentylator lub chroboczący napęd lub z jeszcze innym "kwiatkiem"

 

 

Gdyby to był problem z oprogramowaniem to konsola gnoma wydawałaby takie same dźwięki jak Twoja. W mojej PS4 Pro też słychać cewki i żadna aktualizacja tego nie naprawiła, bo to jest zależne od fizycznej konstrukcji cewek lub kondensatora.

 

W grach pod PS 5 jest głośniej bo bardziej obciążają sprzęt przez co pobiera więcej prądu a co za tym idzie cewki wibrują szybciej i dźwięk się nasila.

Dokładnie jest tak jak opisał to codex jeśli chodzi o wymianę i tym samym podróż do Francji.Moja krówka prosto z Francji póki co bez zarzutu... Tfu tfu. Cichutenka i bez problemowa narazie. Tak wogole rozumiem że grając bez słuchawek dźwięk wydobywający się z konsoli potrafi być uciążliwy ale jak przypomnę sobie wycie mojej premierowej sztuki która wyła głośniej niż odrzutowiec ps4 pro w ostatnim stadium swojego życia to... Mimo wszystko gdyby nie to że totalnie zbrickowala to pewnie stałaby do dzisiaj na wysłużonej półeczce;)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, malin1976 napisał:

No ale pany teraz te gry robione na ps5 ile tej mocy konsoli wykorzystują ?

pewnie 100%, bo gdyby tak nie było, grafika byłaby jeszcze lepsza :reggie: moc konsoli to jedno, ale trzeba jeszcze umieć programować/optymalizować

Odnośnik do komentarza

Ja mam konsole polozona w poziomie. Podlaczona przez listwe . CFI-1016A.

Konsola stoi na malej komodzie rtv. Do okola dostep powietrza. Wylatujace powietrze nie jest super cieple, na pewno nie takie jak w PS4 PRO, bo na pewno powierzchnia wylotu jest na moje oko dwa razy wieksza.

 

Ja mysle ze to calkowity przypadek z tymi cewkami.

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

Hej, ktoś już pisał tu wcześniej o błędzie CE-108255-1. W moim przypadku pojawił się już kilka razy podczas gry Gigantozaur i raz w przypadku Days Gone. Po wyjściu do menu można jednak ponownie gry uruchomić. 

Błędy są zapisane w historii i zostały zaraportowane do Sony.

Można już o tym błędzie przeczytać na stronie Playstation, może to być problem z aplikacją lub konsolą. 

Miał jeszcze ktoś ten błąd? 

Ja na razie póki co nic z tym nie robiłem. 

Odnośnik do komentarza

Nie przypominam sobie aby premierze PS4 towarzyszył wysyp różnych błędów i crashy jak przy PS5. Mam nadzieję, że to nie są problemy natury sprzętowej, choć niektóre urządzenia trzeba odsyłać na wymianę więc nie można tego wykluczyć.

Edytowane przez Codex
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, zagul napisał:

Ma ktoś problem z błędem CE108255? Googlowalem, pisali żeby robi restore bazy danych. Zrobiłem, ale gra nadal pada, dodam, że chodzi o CP2077.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Miałem dziś ten sam blad w mafii 3 przy czym ta cała gra jest zbugowana. Przez około 80h grania w różne gry nie wystąpił ani razu. Próbowałeś reinstalować grę? Albo usunąć zapis? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...