Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Nic mi nie buczy. Jedynie tuż po uruchomieniu gry jest ciut głośniej bo wentyl od razu wchodzi na minimalnie wyższe obroty i tak już zostaje.
Piszczenie cewek to ja mam na kompie z RTX2070S w Cyberpunku. Tam jest istny koncert.

PS. W konsoli mam wentylator Nidec 18-łopatkowy.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, RadkoR napisał:

Nic mi nie buczy. Jedynie tuż po uruchomieniu gry jest ciut głośniej bo wentyl od razu wchodzi na minimalnie wyższe obroty i tak już zostaje.
Piszczenie cewek to ja mam na kompie z RTX2070S w Cyberpunku. Tam jest istny koncert.

PS. W konsoli mam wentylator Nidec 18-łopatkowy.

 

 

Może napisz jakie tytuły sprawdzałeś, 18 to ten głośniejszy ale jeśli chodzi o wentylatory to ta konsola jest cichutka pod tym względem.

Włączałeś Moralesa?

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj zaliczylem pierwsza zwieche w Moralesie, pozniej chwile nie moglem konsoli wlaczyc, ale po naprawie pamieci wszystko dziala normalnie. 

 

Moja konsola jest cichutka, przy moralesie slychac jak sie przyloze ucho przy konsoli chyba prace wiatraka... bo to jest takie baaardzo ciche furgotanie. Na pewno nic nie piszczy i nie buczy... chyba ze naped sie wlaczy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gnom napisał:

Moja konsola jest cichutka, przy moralesie slychac jak sie przyloze ucho przy konsoli chyba prace wiatraka... bo to jest takie baaardzo ciche furgotanie. Na pewno nic nie piszczy i nie buczy... chyba ze naped sie wlaczy.

Mógłbyś nagrać dźwięk pracy konsoli w grze np. Miles Morales najlepiej w trybie 60 fps?

 

Niektórzy piszą że ich konsola działa cicho, ale tu wiele zależy od percepcji i to co dla kogoś będzie ciche ktoś inny mógłby uznać np. za głośniejszą pracę. Dlatego zależy mi aby posłuchać takiego nagrania, na którym konsola działa "cicho i poprawnie" bo na YT pełno jest nagrań z głośną pracą a jak dotąd nie udalo mi się natrafić na takie, które prezentowałoby jak ciche potrafi być PS5.

 

Natrafiłem na kilka wpisów, gdzie ludzie pisali że mieli po kilka egzemplarzy (pochodzących z wymian) i w każdym było słychać cewki. Możliwe, że dlatego trudno mi uwierzyć, że są egzemplarze pozbawione tej wady i pewnie dlatego, że brakuje nagrań, które mogłyby to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, gnom napisał:

Jak bede mial chwile to nagram. Ale w jakim trybie ? 60gps z rt czy bez ? 

Jesli ludzie bardziej zwracaja uwage na to niz na jet engine w ps4 to rzeczywisicie musza byc egzemplarze glosniejsze. Jestem przewrazliwiony na tym punkcie. Ja swojej konsoli nie slysze.

Dokładnie, w porównaniu do PS4 PRO jest przepaść. Co do cewek w PS4, też brzęczały ale zagłuszał je wentylator.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj kolejne wywalenie do pulpitu z CE-108262-9 z informacją o problemie z systemem. Tym razem w Astro. Błędu nie ma w historii. Mogłem od razu wrócić do gry po kliknięciu w ikonę.
Mam już drugi raz ten błąd, ale ani razu nie wyłączyło mi konsoli, ani nie odbudowywało bazy danych.
Nie wchodziłem w tryb uśpienia od ostatniej zwiechy.

Jeśli chodzi o głośność konsoli, to dzisiaj zwróciłem uwagę na cewki gdy żona grała w Astro, ale to ledwie słyszalne dla mnie. Może z racji, że jestem wiekiem pod 40-tkę i gorzej słyszę wysokie dźwięki niż młodsi.
Wentyl działa znośnie.
A co do pytań o gry to odpaliłem wszystko z fotki poza oczywiście tymi z PS3. wink.gif
Gier mało, ale to głównie exy. Multiplatfirmowe ogrywam na PC. Cyber wymieniony za DS, którego już nie ma na fotce.


0e3acec06be2b7bd944c7a2a6ef6878d.jpg



Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza

PS5 jest po prostu fatalnie wykonane . Bazar pełną gębą więc chyba wezmę Digital Edition po taniości bo jeśli chodzi o Playstation to mają fajne gry a konsole to jest jakiś dramat niestety . Do tego ten rok gwarancji co to ma być do chooja pana ? Z kolei nowy xbox niby solidnie wykonany ale gier dla mnie tam nie ma i nigdy nie będzie .

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zamieszczam poniżej 2 pliki. Jeden to nagranie audio tego dźwięku, u mnie w Destiny 2.

 

https://www.szybkiplik.pl/SW329bc2bb

 

Drugi to wideo, pokazujący jak działa konsola od momentu włączenia gry do pojawienia się tego dźwięku. Na początku jest absolutna cisza ( ten szum to nie wiem czemu się nagrywa, generalnie absolutnie cicho mam w pomieszczeniu), od 10 sekundy nagrania słychać jak się włącza wiatrak - szumi normalnie, delikatnie, tak jak powinien, od 38 sekundy jest ten dźwięk nieszczęsny - przypomina dźwięk golarki, albo jakby kręciła się płyta w napędzie - tylko ze w napędzie nie mam nic. Definitywnie dochodzi ten dźwięk z dołu konsoli.

 

https://www.szybkiplik.pl/ZZtNjD4eSF

 

Może to zobrazuje co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, malin1976 napisał:

PS5 jest po prostu fatalnie wykonane . Bazar pełną gębą więc chyba wezmę Digital Edition po taniości bo jeśli chodzi o Playstation to mają fajne gry a konsole to jest jakiś dramat niestety . Do tego ten rok gwarancji co to ma być do chooja pana ? Z kolei nowy xbox niby solidnie wykonany ale gier dla mnie tam nie ma i nigdy nie będzie .

 

 

 


 

Rozkręciłem większość konsol i od zawsze twierdziłem, że Sony wali tandetę :) 

Już w czasach pierwszego Xboxa było czuć różnice w jakości samych przewodów czy przejściówki na euro scart. 
 

Z drugiej strony tego wnętrza nikt tutaj nie ogląda i nie zajrzy nawet. To się stawia na swoim miejscu i koniec tematu.

Pad powinien być tip top. Konsola to dalszy plan. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, michal5016 napisał:

Zamieszczam poniżej 2 pliki. Jeden to nagranie audio tego dźwięku, u mnie w Destiny 2.

 

https://www.szybkiplik.pl/SW329bc2bb

 

Drugi to wideo, pokazujący jak działa konsola od momentu włączenia gry do pojawienia się tego dźwięku. Na początku jest absolutna cisza ( ten szum to nie wiem czemu się nagrywa, generalnie absolutnie cicho mam w pomieszczeniu), od 10 sekundy nagrania słychać jak się włącza wiatrak - szumi normalnie, delikatnie, tak jak powinien, od 38 sekundy jest ten dźwięk nieszczęsny - przypomina dźwięk golarki, albo jakby kręciła się płyta w napędzie - tylko ze w napędzie nie mam nic. Definitywnie dochodzi ten dźwięk z dołu konsoli.

 

https://www.szybkiplik.pl/ZZtNjD4eSF

 

Może to zobrazuje co mam na myśli.

 

Mam dokładnie to samo o czym piszesz, do tej pory jak nie pisaliście o tym nie zwracałem an to tak uwagi, dopiero teraz jak się w słucham słysze to wyrazniej fuck#$^^$%& :/     za jakiś czas pewnie bede reklamował jak konsole będą normalnie w sklepach. W Moralesie słychać to wyraznie bo ta gra dobrze obciąża konsole, w niektórych momentach jak DF zmierzyło pobiera ponad 200 wat, przy TLOU jak grałem prawie nie było słychać. W Demonsach też chyba mniej niż w Moralesie.

 

A zdejmowałeś panele i grill wentylatora sprawdzałeś czy nie masz tam może odklejonej folii?

 

@RadkoR Astro to wydaje mi się, że konsole malutko obciąża, ale aż sprawdze jeszcze jutro. Obczaj to na Moralesie bo widze że masz

Odnośnik do komentarza

Według mnie każdy egzemplarz brzęczy (cewki), różnica polega tylko na tym, że niektóre egzemplarze brzęczą głośniej a inne ciszej dlatego nie każdy wychwyci ten dźwięk (lub zagłusza go np. telewizor).

 

A jak Wasze pady? Faktycznie są problemy ze spustami (R2), które mogą się poluzować?

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, gnom napisał:

https://www.szybkiplik.pl/47u58oSdoo

 

Morales FPS+RT. Owszem jak przyloze ucho to slysze to brzeczenie... ale nikt z uchem przy konsoli nie gra... w normalnych warunkach jest to u mnie niemozliwe do uslyszenia.

 

To buczenie co slychac to zewnetrzny dysk twardy pod konsola

 

Cholera faktycznie cicha, słychać brzęczenie ale bardzo cicho. Nie dziwie się, że z odległości tego nie słychać. Widocznie trzeba mieć szczęście, żeby trafić na taki egzemplarz.

 

W dniu 1.01.2021 o 22:11, michal5016 napisał:

Zamieszczam poniżej 2 pliki. Jeden to nagranie audio tego dźwięku, u mnie w Destiny 2.

 

https://www.szybkiplik.pl/SW329bc2bb

 

Drugi to wideo, pokazujący jak działa konsola od momentu włączenia gry do pojawienia się tego dźwięku. Na początku jest absolutna cisza ( ten szum to nie wiem czemu się nagrywa, generalnie absolutnie cicho mam w pomieszczeniu), od 10 sekundy nagrania słychać jak się włącza wiatrak - szumi normalnie, delikatnie, tak jak powinien, od 38 sekundy jest ten dźwięk nieszczęsny - przypomina dźwięk golarki, albo jakby kręciła się płyta w napędzie - tylko ze w napędzie nie mam nic. Definitywnie dochodzi ten dźwięk z dołu konsoli.

 

https://www.szybkiplik.pl/ZZtNjD4eSF

 

Może to zobrazuje co mam na myśli.

 

Spróbuj położyć konsole poziomo tak jak gnom i testowo umieść ją na otwartej przestrzeni (nie w takim "kąciku" jak na Twoim filmie) może to pomoże?

Edytowane przez Codex
Odnośnik do komentarza
 
Spróbuj położyć konsole poziomo tak jak gnom i testowo umieść ją na otwartej przestrzeni (nie w takim "kąciku" jak na Twoim filmie) może to pomoże?

Na początku miałem w pozycji poziomej, potem przełożyłem do pionowej żeby sprawdzić czy będzie różnica. Teraz ja przełożyłem na druga stronę szafki żeby podpiąć ja bezpośrednio do kontaktu, a nie przez listwę - gdzieś wyczytałem o tym na zagranicznym forum, ale to nic nie dało.
Generalnie A: zadzwonię do Sony w tygodniu jakoś i spróbuje się dowiedzieć co oni na to
B: dużo osób to ma wiec pewnie nic nie wskuram, ale gdzieś czytałem ze noże być to problem softwarowy, ze gry na PS5 dostają więcej energii niż potrzeba i ze niby pracują nad tym jako aktualizacja. Sam nie wiem, choć w sumie to może mieć sens, tylko te gry z PS5 zdają się mieć taki problem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, michal5016 napisał:

Generalnie A: zadzwonię do Sony w tygodniu jakoś i spróbuje się dowiedzieć co oni na to

 

Jeśli masz zamiar dzwonić to raczej tylko jeśli jesteś zdecydowany odesłać konsolę do serwisu- zgłaszasz metaliczny dźwięk przypominający terkotanie występujący pod obciążeniem, który jest na tyle uciążliwy, że przeszkadza podczas grania.

 

Zapewne wyślą ją do serwisu we Francji i tu są dwie możliwości:

 

- jeśli nie mają odpowiednio dużego zapasu konsol na wymianę mogą odesłać tą samą z adnotacją o braku usterki

 

- jeśli wymienią to albo będziesz miał szczęście i trafisz na egzemplarz z cichszymi cewkami albo wręcz przeciwnie i dostaniesz głośniejsze cewki i np. głośniejszy wentylator lub chroboczący napęd lub z jeszcze innym "kwiatkiem"

 

36 minut temu, michal5016 napisał:

B: dużo osób to ma wiec pewnie nic nie wskuram, ale gdzieś czytałem ze noże być to problem softwarowy, ze gry na PS5 dostają więcej energii niż potrzeba i ze niby pracują nad tym jako aktualizacja. Sam nie wiem, choć w sumie to mieć sens, tylko te gry z PS5 zdają się mieć taki problem.

 

Gdyby to był problem z oprogramowaniem to konsola gnoma wydawałaby takie same dźwięki jak Twoja. W mojej PS4 Pro też słychać cewki i żadna aktualizacja tego nie naprawiła, bo to jest zależne od fizycznej konstrukcji cewek lub kondensatora.

 

W grach pod PS 5 jest głośniej bo bardziej obciążają sprzęt przez co pobiera więcej prądu a co za tym idzie cewki wibrują szybciej i dźwięk się nasila.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, gnom napisał:

https://www.szybkiplik.pl/47u58oSdoo

 

Morales FPS+RT. Owszem jak przyloze ucho to slysze to brzeczenie... ale nikt z uchem przy konsoli nie gra... w normalnych warunkach jest to u mnie niemozliwe do uslyszenia.

 

To buczenie co slychac to zewnetrzny dysk twardy pod konsola

 

Yeap faktycznie cichutko, u mnie mocniej przy Moralesie słychać te brzęczenie. A powiedz jeszcze konsole masz w jakiejś ściance czy na wierzchu szafki?
jest ciepła przy Moralesie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...