Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnia przyzwoicie wyglądająca konsola sony (pod względem jakości wykonania, nie dizajnu) to bodajże ps3 slim - ten pierwszy. a dla mnie najlepsza ich konsola, w sensie, że czułem się jak posiadacz sprzętu premium to ps3 classic 80gb :banderas:btw. nawet piano black w ps3 fat to inny level w porównaniu do tej chińszczyzny która jest obecnie

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.12.2020 o 19:57, Rash napisał:

Błędy ce-108262-1 i ce-108262-9. Każda gra zwieszała się na etapie loga gry. 

Wczoraj miałem pierwszy raz błąd ce-108262-9. Pierwszy raz od kiedy mam konsolę w ogóle wyskoczył jakiś błąd. I teraz najważniejsze. Błąd się pojawił w momencie jak moja córa zamiast konsolę wyłączyć to przełączyła ją w tryb uśpienia którego do tej pory nie używałem (z powodu problemów o których czytałem). Błąd wyskoczył na bugsnaxie gdzieś po około godzinie grania, na grze w którą grała przed uśpieniem konsoli.

 

Na razie stało się to raz, konsola się nie wyłączyła tylko była informacja o błędzie po czym wróciłem do głównego menu i mogłem ponownie wrócić do gry.

 

Jak dla mnie to jest ewidentnie powiązane z trybem uśpienia. Teraz pytanie czy z konsolą będzie teraz tylko gorzej, czy możebył to jednorazowy przypadek i ewentualne ponowne zainstalowanie bugsnaxa naprawi problem gdyby to się działo tylko w tej grze. Na razie będę jeszcze testował Astro, czy tam się czasem ten błąd nie pojawi, bo z tego co czytałem pojawia się on przy grach na ps5.

 

Jeszcze jedna uwaga. Błędu nie ma w historii błędów, tak jakby konsola go nie odnotowała.

Edytowane przez PabloPSX
Odnośnik do komentarza

W Dualsens'ach już nie tylko analogi zaczynają same z siebie driftować. Padają też sprężynki odpowiedzialne za odbicie triggerów R2, tych haptycznych. :facepalm: Ale na szczęście można już kupić zamienniki na expresie. 

Lepsza jest za to guma na analogach niż te w pierwszych DS4, bo tamte potrafiłem zedrzeć w tydzień grania w Drivecluba :) dlatego zaopatrzyłem się wtedy w zamienniki i dodatkowe sprężynki. Lepiej i szybciej było mi to samemu wymienić niż oddawać pada na gwarancji do serwisy. 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Fanek napisał:

Jak nie ma błędu w historii błędów to nie ma błędu, chłopie nie zawracaj sobie głowy takimi pierdołami, jak się zepsuje to oddasz na gwarancje

Tu się Fanek zgodzić z Tobą nie mogę. U mnie sytuacja wyglądała tak że w pierwszych dniach użytkowania pojedyncze błędy zapisywały się w rejestrze błędów. Natomiast w ostatnich dniach życia krówki wieszała się na każdej grze do menu w przypadku gier z ps4 lub też twarda zwiecha w przypadku gier z ps5 nie zapisując wtedy żadnych błędów które pojawiały się po zwisie  do rejestru. Mimo wszystko nie przejmowałbym się zbytnio jednorazową sytuacją. Też dzisiaj jestem lekko pobudzony bo możliwe że dzisiaj  przyjdzie nówka sztuka ze serwisu z Francji i mam cholewka nadzieję że tym razem będzie zwyczajnie wszystko ok... :dance2:

Odnośnik do komentarza
Teraz pytanie czy z konsolą będzie teraz tylko gorzej, czy możebył to jednorazowy przypadek i ewentualne ponowne zainstalowanie bugsnaxa naprawi problem gdyby to się działo tylko w tej grze. Na razie będę jeszcze testował Astro, czy tam się czasem ten błąd nie pojawi, bo z tego co czytałem pojawia się on przy grach na ps5.
 
Jeszcze jedna uwaga. Błędu nie ma w historii błędów, tak jakby konsola go nie odnotowała.
Pisałem o podobnym przypadku w Sackboyu kilka stron wstecz. Jednorazowy CE-108262-9. Nie zapisał się w historii.
Na chwilę zanikł dźwięk i wywaliło po prostu grę do menu.
Od tamtej pory cisza i spokój. Żadnych problemów z konsolą. Wcześniej pamiętam, że na próbę podłączałem dysk zewnętrzny z filmami i raz przeszedłem w tryb uśpienia zamiast wyłączyć konsolę (za krótko przytrzymałem włącznik w konsoli).
Myślę, że nie mamy czym się przejmować.

PS. Wczoraj grałem 3h w Astro aż do końca gry, który dał mi mocno w kość nerwowo - trudne jak cholera. smile.gif Konsola podołała bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
7 minut temu, RadkoR napisał:

i raz przeszedłem w tryb uśpienia

To musi być powiązane z tym trybem, ja od ponad miesiąca zero problemów, zero błędów i nagle błąd po aktywacji tego trybu i co warte odnotowania błąd wyskoczył w bugsnaxie podczas którego właśnie był włączony tryb uśpienia. Dla świętego spokoju lepiej więc go nie używać, a sony niech pracuje nad łatkami.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rash napisał:

Tu się Fanek zgodzić z Tobą nie mogę. U mnie sytuacja wyglądała tak że w pierwszych dniach użytkowania pojedyncze błędy zapisywały się w rejestrze błędów. Natomiast w ostatnich dniach życia krówki wieszała się na każdej grze do menu w przypadku gier z ps4 lub też twarda zwiecha w przypadku gier z ps5 nie zapisując wtedy żadnych błędów które pojawiały się po zwisie  do rejestru. Mimo wszystko nie przejmowałbym się zbytnio jednorazową sytuacją. Też dzisiaj jestem lekko pobudzony bo możliwe że dzisiaj  przyjdzie nówka sztuka ze serwisu z Francji i mam cholewka nadzieję że tym razem będzie zwyczajnie wszystko ok... :dance2:

 

Ty kolego miałeś naprawde hardcorowy przypadek :)

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Fanek napisał:

 

Ty kolego miałeś naprawde hardcorowy przypadek :)

Hardcorowe to było ślęczenie w internetach z nadzieją na znalezienie jakiegoś rozwiązania... I te wszystkie próby i klęski. No krowa przyszła ładnie zapakowana...po lobiedzie rozpakujemy, wystawimy na jej miejsce a wieczorem cosik chwilę przetestujemy na ile baba i bajtle pozwolą.. :facepalm: Szczerze to uraz już pozostał że tak powiem i teraz najgorsze jest to że pierwsze godziny, dni pewnie będą wiązały się z ciągłym napięciem czy zaraz się nie zwiesi tfu tfu. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Rash napisał:

Hardcorowe to było ślęczenie w internetach z nadzieją na znalezienie jakiegoś rozwiązania... I te wszystkie próby i klęski. No krowa przyszła ładnie zapakowana...po lobiedzie rozpakujemy, wystawimy na jej miejsce a wieczorem cosik chwilę przetestujemy na ile baba i bajtle pozwolą.. :facepalm: Szczerze to uraz już pozostał że tak powiem i teraz najgorsze jest to że pierwsze godziny, dni pewnie będą wiązały się z ciągłym napięciem czy zaraz się nie zwiesi tfu tfu. 

 

Podziel się informacją jak się spisuje ta nowa konsola? Jest jakaś różnica w głośności działania (ciszej, głośniej)? Jakieś inne różnice?

 

1 godzinę temu, michal5016 napisał:

Cześć wszystkim! Tak od siebie dodam, ze również mam na konsoli efekt coil whine. Póki co jest cicho, jedynie w Destiny 2 w wersji PS5 słychać bardziej. Nie wiem czy ten typ tak ma, czy to zniknie kiedyś w jakiejś aktualizacji czy nowszej wersji konsoli...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zmartwię Cię ale nie zniknie- to nie jest problem programowy tylko sprzętowy (zasilacz). Nie ma żadnej pewności czy w przyszłych rewizjach sprzętowych ulegnie to poprawie. Posiadam PS4 Pro i mimo że jest to najnowszy model też występuje w nim tzw. coil whine. W Destiny 2 słychać to bzyczenie kiedy wyłączysz dźwięk w miejscu, gdzie siedzisz czy musisz przystawiać ucho do konsoli?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Codex napisał:

 

Podziel się informacją jak się spisuje ta nowa konsola? Jest jakaś różnica w głośności działania (ciszej, głośniej)? Jakieś inne różnice?

Póki co uruchomiłem pierwszy raz tą ala fchanse...i po paru minutach co mogę powiedzieć... Viva la France... Ja jebie... Jej wogole nie słychać... No może teraz kiedy wrzucilem w napęd instalacje ds...Ale Dej bóg... Może to ta:thumbsup:

 

Cytat

 

Zmartwię Cię ale nie zniknie- to nie jest problem programowy tylko sprzętowy (zasilacz). Nie ma żadnej pewności czy w przyszłych rewizjach sprzętowych ulegnie to poprawie. Posiadam PS4 Pro i mimo że jest to najnowszy model też występuje w nim tzw. coil whine. W Destiny 2 słychać to bzyczenie kiedy wyłączysz dźwięk w miejscu, gdzie siedzisz czy musisz przystawiać ucho do konsoli?

 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
 
Zmartwię Cię ale nie zniknie- to nie jest problem programowy tylko sprzętowy (zasilacz). Nie ma żadnej pewności czy w przyszłych rewizjach sprzętowych ulegnie to poprawie. Posiadam PS4 Pro i mimo że jest to najnowszy model też występuje w nim tzw. coil whine. W Destiny 2 słychać to bzyczenie kiedy wyłączysz dźwięk w miejscu, gdzie siedzisz czy musisz przystawiać ucho do konsoli?

Słychać to wyraźnie po wyciszeniu dźwięku w tv w całym pokoju, przez dźwięk telewizora tez się trochę przebija to bzyczenie. Po przemyślnie określiłbym to podobnym dźwiękiem do lodówki. Gdy wracam do menu głównego konsoli dźwięk znika, wracam do gry dźwięk się pojawia. Nie wiem czy się nadaje to do gwarancji i czy dzwonić do Sony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

@Rash, masz jakieś info o gwarancji? Jak to wygląda w przypadku Sony i PS5 po wymianie. 12-miesoeczna gwarancja producenta biegnie na nowo?
Gratuluję szybkiej i w sumie bezproblemowej wymiany. Nie spodziewałem się, że potrwa to tak szybko. Ciekawe ile konsol Sony sobie odłożyło na wymiany. wink.gif
Bezawaryjności życzę w Nowym 2021!

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rash napisał:

Póki co uruchomiłem pierwszy raz tą ala fchanse...i po paru minutach co mogę powiedzieć... Viva la France... Ja (pipi)ie... Jej wogole nie słychać... No może teraz kiedy wrzucilem w napęd instalacje ds...Ale Dej bóg... Może to ta:thumbsup:

 

Czyli ta wadliwa była glosniejsza? Na czym dokładnie polega różnica, wiatrak pracuje ciszej w tej wymienionej czy chodzi jeszcze o jakieś inne dźwięki?

 

55 minut temu, michal5016 napisał:

Słychać to wyraźnie po wyciszeniu dźwięku w tv w całym pokoju, przez dźwięk telewizora tez się trochę przebija to bzyczenie. Po przemyślnie określiłbym to podobnym dźwiękiem do lodówki. Gdy wracam do menu głównego konsoli dźwięk znika, wracam do gry dźwięk się pojawia. Nie wiem czy się nadaje to do gwarancji i czy dzwonić do Sony.

 

Jeśli Ci to przeszkadza myślę, że  warto spróbować i zgłosić to do serwisu. Z tego co do tej pory wyczytałem wynika, że sporo egzemplarzy ma ten problem. Różnica polega na tym, że w niektórych jest ciszej w innych ten dźwięk jest bardziej słyszalny. Wszystko zależy jak się trafi.

 

Kolega Rash dostał nową konsolę może się wypowie czy u niego słychać to bzyczenie. 

Odnośnik do komentarza

A więc tak na szybko bo zaraz zegar wybije bim bam bom:dance2:po pierwsze i na pewno ważne bo nie powiem ze pomimo że poprzedniczka była naprawdę głosna nawet mając porównanie do niby najcichszej rewizji ps4 pro to ta franca ala fchanse jak ją wcześniej określiłem przynajmniej na etapie instalacji, menu itd jest praktycznie nieslyszalna co jest naprawdę... Niezłym wow... Jak będzie z resztą zdam relacje. Póki co zainstalowałem ds bezpiecznie z odłączeniem www przed instalacja gdzie następnie zainstalowałem wszelkie uptajde i teraz podobnie sytuacja ma się z ghostem. Teraz szybko na problem numer dwa by Radko. Eh niestety Radko nie ma znowuż wesoło... O ile sama konsola wróciła dobrze zapokowana to jeśli chodzi o gwarancje sony znowuż trzyma się zasad rodem z dalekiej przeszłości czyli praktycznie miesiąc który zleciał na etapie wymiany gwarancyjnej poszedł się jb...jesli chodzi o całokształt 12 miesięcznej gwarancji. Mimo wszystko nie czas na to.niech służy bo niczego innego po niej od samego od poczatku się nie spodziewalem a że przy tym póki co jest naprawdę jest naprawdę krwsko cicha to chwała jej!!!! Chopcy dosiego!!!! :headbanger:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Moja od początku jest cicha. Wentylatora nie słychać właściwie i cewek też nie.
Tak sobie myślę, że skoro Twoja była głośna, to możliwe że się przegrzewało APU. Np. za mało ciekłego metalu nałożone albo wcale, albo jakiś niekontakt z radiatorem... Przez to temp. w górę i obroty wentyla w górę. Procek się przegrzał aż w końcu konsola zaczęła świrować Trzeba by poszukać czy osoby, którym padła konsola, narzekały na jej wcześniejszą głośną pracę.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, RadkoR napisał:

Moja od początku jest cicha. Wentylatora nie słychać właściwie i cewek też nie.

 

Sprawdzałeś Destiny 2 w wersji na PS5 lub inną grę 60 fps? Cewki wtedy najbardziej słychać. Czy mógłbyś nagrać dźwięk pracy konsoli przy jakiejś grze, najlepiej Destiny 2 60 fps? Jeśli faktycznie jest taka cicha będzie jakiś punkt odniesienia dla tych, którzy zastanawiają się czy ich konsola działa tak jak powinna.

Edytowane przez Codex
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...