Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, S_600 napisał:

Dobra panowie, wczoraj wylądowało u mnie ps5 i "pierdzi"? Jestem po porannej rundce, wszyscy śpią, za oknem cisza, a konsola sobie pryka :bye:

Wiatrak?

U mnie jest dźwięk b może u ciebie też ;)

https://www.lesnumeriques.com/console-de-jeu/labo-playstation-5-et-bruit-toutes-les-consoles-ne-sont-pas-dotees-du-meme-ventilateur-n157521.html

Odnośnik do komentarza

Kurwa wyje, cewki strzelają, pierdzenie bez przepraszam, zwiechy, dropy, obudowa i pad brudzą się jak dupa obesrana -  ło panie, ale nam sony kawał kosmicznej technologii zaserwowało i jeszcze za to przepłacają dwukrotnie - ludzki kurwidołek nie zawodzi. 

Edytowane przez kazuyoshi
  • Plusik 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Codex napisał:

Tzn. co dokładnie wyje? Wiatrak czy cewki? Wspomniałeś też, że po kilku dniach zrobiła się głośniejsza- sprecyzuj proszę czy wiatrak wchodzi na wyższe obroty czy cewki są głośniejsze?

 

Jak jest ułożona, pionowo czy poziomo? Próbowałeś ustawić inaczej(z pionu do poziomu lub odwrotnie)?

Ludziska wtf. Wyje tzn pracuje głośniej. Czy świadczy to o tym że coś nie tak? Nie wiem zreszta mam na to wy... Grunt że chodzi. A całe te pytania odnośnie ustawienia pionowo poziomo omg. Stoi sobie pionowo od początku i szczerze nie interesuje mnie jak pracuje w pozycji poziomie. Tak samo pytania odnośnie cewek i wentylatora... Dajcie na luz trochę Trzeba bylo pokupować sobie series x które są wspaniałe i takie cichutkie. Pozdro

Edytowane przez Rash
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Rash napisał:

Ludziska wtf. Wyje tzn pracuje głośniej. Czy świadczy to o tym że coś nie tak? Nie wiem zreszta mam na to wy... Grunt że chodzi. A całe te pytania odnośnie ustawienia pionowo poziomo omg. Stoi sobie pionowo od początku i szczerze nie interesuje mnie jak pracuje w pozycji poziomie. Tak samo pytania odnośnie cewek i wentylatora... Dajcie na luz trochę Trzeba bylo pokupować sobie series x które są wspaniałe i takie cichutkie. Pozdro

 

Spokojnie, nie musisz się od razu bulwersować. Bierzesz aktywny udział w tej dyskusji więc to chyba oczywiste, że mogą paść jakieś pytania. Po to jest chyba ten wątek.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, ZjemCiKolege napisał:

Generalnie mam to gdzieś, taki dźwięk to pikuś przy moich szumach usznych (24/h). Wystarczy podgłośnić tv i po sprawie. Nie było tematu. Można się rozejść.... albo chodźcie, dziś wyskoczyło o to to CE-108255-1. Hej przygodo? Zaczęło się?

 

Edytowane przez S_600
Odnośnik do komentarza

 

W dniu 23.01.2021 o 15:25, ZjemCiKolege napisał:

Nie drażni Cię ten dźwięk wiatraka? Coś jakby wysokie tony, i jest to wyraźnie słyszalne z odległości. Gdyby nie to konsola byłaby naprawdę cicha, mam taki dźwięk jak tu:


https://youtu.be/SLXyemOcDc0

 

Edytowane przez Codex
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Codex napisał:

 

Nie drażni Cię ten dźwięk wiatraka? Coś jakby wysokie tony, i jest to wyraźnie słyszalne z odległości. Gdyby nie to konsola byłaby naprawdę cicha, mam taki dźwięk jak tu:


https://youtu.be/SLXyemOcDc0

 

Tak to samo, ale nic się nie dzieje może jakoś przed końcem 1 roku wyślę na gwarancje w słuchawkach aż tak tego nie słychać :-) 

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, ZjemCiKolege napisał:

Tak to samo, ale nic się nie dzieje może jakoś przed końcem 1 roku wyślę na gwarancje w słuchawkach aż tak tego nie słychać :-) 

 

Zastanawiam się czy nie zwrócić i poczekać aż będą normalnie dostępne. Z serwisu nigdy nie wiadomo co przyjdzie, mogą nic nie naprawić albo wysłać nową, która może mieć ten sam wiatrak. Denerwuje mnie to, że konsola była w normalnej cenie a ma zamontowane podzespoły gorszej jakości. Sam już nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.01.2021 o 15:31, kazuyoshi napisał:

Kurwa wyje, cewki strzelają, pierdzenie bez przepraszam, zwiechy, dropy, obudowa i pad brudzą się jak dupa obesrana -  ło panie, ale nam sony kawał kosmicznej technologii zaserwowało i jeszcze za to przepłacają dwukrotnie - ludzki kurwidołek nie zawodzi. 

Tez kupilem ostatnio i zgadzam się z każdym słowem.  Gdybym nie bawil się tak dobrze z grami Sony to dawno pogoniłbym ten sedes, gdzie tankonsola do jakości wykonania nowego Xboxa...

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, S_600 napisał:

No to masz fajny egz. u mnie jest cos takiego, menu konsoli spoko, lekki bzyk, przeskakuje na Deamons Souls, bzyk się nasila. Niby da sie z tym grać alw wieczorami uciązliwe troche. Chyba pójdzie do żyda i postawie po raz kolejny przy premierze na xboxa. 

Jak chcesz to mogę Ci Xbox One S z kinectem opylić. Nigdy więcej nie kupie xboxa. Jestem mega zadowolony z PS5 i ogrywam gry, których xbox nigdy nie będzie miał. 

xbox nie ma gier, które mnie interesują. Albo inaczej ma ich bardzo mało. Poza tym, microsoft nie pozwala mi wgrać patchy do PES. Więc niech się chowają ze swoją polityką. W dodatku to co jeszcze by mnie interesowało mogę ograć na PC, jak FM czy Settlersy, które wyjdą. Jak ktoś ma dobrego PC to nie opłaca mu się kupować Xboxa.

Edytowane przez Przemo
  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
Te cewy to się daje na gwarancje czy trzeba z tym żyć ? Mnie to tak irytuje, że zabija mi całą zabawę z użytkowania konsoli. Jestem załamy, miesiąc czekania, a tu taki bubel.

Trzeba z tym żyć. Mi konsola wróciła gdyz to nie jest żaden problem wg Sony. Generalnie wszyscy znajomi to maja, wiec to nie kwestia mojej sztuki tylko ten typ tak ma. Mnie to tez denerwuje, chociaż wydaje mi się ze już jest ciszej. Może to jakoś zniknie z czasem, albo po prostu efekt placebo/przyzwyczajenie :) Dla informacji: efekt ten występuje tylko na grach na PS5, na grach z PS4 jest cichutko, słychać to tylko przy przyłożeniu ucha do konsoli wiec żaden problem. Na grach PS5 słyszę to z 2 m od konsoli. Ja miałem PS4 Slim które było ultra ciche wiec nie jestem przyzwyczajony do dźwięków jakie mieli niektórzy na PS4 Pro, dla tych to PS5 nawet brzęczącym będzie cichutkie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I mnie spotkał pewien problem...

 

Co jakiś czas przygasa mi ekran, robi się czarny na 1-2 sekundy i wraca. Sprawdzałem dwa kable HDMI (z pudełka i prywatny), różne porty w TV i problem się powtarza. Czytając neta sporo osób zgłasza podobny problem. Najczęściej powtarzającym się rozwiązaniem jest zmiana opcji "Szybkość transferu wideo 4K" na -1 lub -2. U mnie nie pomogło. Inna opcja ponoć, to wyłączenie HDCP w konsoli. Ale tego nawet nie sprawdzam, bo to powoduje, że nie można korzystać z aplikacji typu Netflix.

 

U mnie pomogło całkowite wyłączenie opcji HDR z poziomu ustawień telewizora. Konsola zgłasza teraz, że TV nie obsługuje HDR, ale i problem ustąpił. Wygląda to tak, jakby był gdzieś problem na linii telewizor - konsola pod kątem HDR właśnie.

 

Dzwoniłem do Sony. Gościu przyjął ode mnie zgłoszenie i proszą o podesłanie nagrania z występującym problemem.

 

Ktoś z Was też może doświadczył podobnej sytuacji? Jakoś to rozwiązaliście?

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, BEBZ napisał:

I mnie spotkał pewien problem...

 

Co jakiś czas przygasa mi ekran, robi się czarny na 1-2 sekundy i wraca. Sprawdzałem dwa kable HDMI (z pudełka i prywatny), różne porty w TV i problem się powtarza. Czytając neta sporo osób zgłasza podobny problem. Najczęściej powtarzającym się rozwiązaniem jest zmiana opcji "Szybkość transferu wideo 4K" na -1 lub -2. U mnie nie pomogło. Inna opcja ponoć, to wyłączenie HDCP w konsoli. Ale tego nawet nie sprawdzam, bo to powoduje, że nie można korzystać z aplikacji typu Netflix.

 

U mnie pomogło całkowite wyłączenie opcji HDR z poziomu ustawień telewizora. Konsola zgłasza teraz, że TV nie obsługuje HDR, ale i problem ustąpił. Wygląda to tak, jakby był gdzieś problem na linii telewizor - konsola pod kątem HDR właśnie.

 

Dzwoniłem do Sony. Gościu przyjął ode mnie zgłoszenie i proszą o podesłanie nagrania z występującym problemem.

 

Ktoś z Was też może doświadczył podobnej sytuacji? Jakoś to rozwiązaliście?

Tv samsunga? Miałem taki problem w duecie ps4 pro i samsung mu7002. Pomogło ustawienie na tym hdmi gdzie jest podpieta konsola poziom czerni na"niski" a w konsoli zakres rgb na "ograniczony". Wtedy mi pomogło więc możesz spróbować.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figuś napisał:

Dwa miechy jest spokój, takie coś dało by o sobie znać po wyciągnięciu z pudła jak suszarka PS4 FAT w 2013, czy karty graficzne które też często mają problem cewek. Zresztą za trzy czy cztery lata i tak podmianka na wersję PRO :nosacz3:

A jakie w jakie gry grałeś? Coś z typowo pod ps5?

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, PanKamil napisał:

Tv samsunga? Miałem taki problem w duecie ps4 pro i samsung mu7002. Pomogło ustawienie na tym hdmi gdzie jest podpieta konsola poziom czerni na"niski" a w konsoli zakres rgb na "ograniczony". Wtedy mi pomogło więc możesz spróbować.

Tak, TV Samsunga.

 

Zrobiłem coś czego nie zrobiłem wcześniej, czyli sprawdziłem działanie konsoli pod trzecim portem HDMI. I wygląda na to, że jest okej. Wcześniej sprawdziłem tylko port pierwszy i drugi i założyłem, że na trzecim też będzie lipa. Potestuję i zobaczymy.

 

Jedynie teraz muszę jakoś inaczej podpiąć soundbar do TV. Do tej pory miałem go wpiętego przez HDMI. A właśnie tylko na trzecim porcie mam ARC :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...