Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Luddek napisał:

Moja PS5 też będzie prawdopodobnie szła do wymiany. Zaczęło się w zeszłym tygodniu od ce-108255-1 wywalającego NBA 2k21 co kilka godzin. Potem pojawiły się artefakty podczas meczów. Obecnie nie mogę zagrać nawet w Astro, które wcześniej splatynowałem, a artefakty graficzne są o wiele gorsze. Wygląda jak jakiś problem z GPU. Próbowałem już wszystkiego, kończąc na reinstalacji systemu z USB. Lepiej kontaktować się z Neonet, czy bezpośrednio z Sony?

Ciężko powiedzieć...Pamiętaj tylko żeby w przypadku bezpośredniego kontaktu z sony od razu poinformować ich o przebiegu całej sytuacji i wyjaśnić że próbowałeś wszystkich możliwych sposobów łącznie z przeinstalowaniem softu przy pomocy usb.Żądaj również od razu założenia statusu gwarancyjnego oraz wysłania kuriera bo mogą tak jak w moim przypadku pogrywać gadką o kontakcie z inżynierami na czym stracisz dobre parę dni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Fajnie się to odbywa w Stanach: https://www.reddit.com/r/PS5/comments/jwndog/ps5_artifacting_gpu_related_problems_for_anyone/

Dostajesz nową konsolę nawet wcześniej niż odbiorą starą. :)

PS. Swoją drogą jakie ładne i kolorowe ulotki dają. Czyżby Sony przygotowało się na bardzo dużą liczbę zwrotów?

 

C9jAEnW.jpg

Edytowane przez RadkoR
Odnośnik do komentarza

Witam,

Miał ktoś może problem z zawiechami i resetem podczas gry? nie chodzi mi tu o takie przypadki jak w/w dla NBA. Mój problem pojawia się podczas gry w the last of us 2, najczęściej np kiedy próbujemy otworzyć zabarykadowane drzwi poprzez wciskanie guzika z dużą częstotliwością. Wyskakuje błąd CE-108262-9. Dodam , że wersja konsoli jest uaktualniona. nie wiem co robić... Czy ktoś sobie z tym poradził?

Odnośnik do komentarza

Dobra, po jakieś aktualizajci, pograłem trochę w Cyberpunka, kilka meczy w fife i niestety ten denerwujący dzwięk się nasilił.
https://drive.google.com/file/d/1YYCRMawQzuNKgrGlSDAKb2Kax-ErnmZK/view?usp=sharing
To jest połączenie takiego syczenia z piszczeniem?
Miał ktoś podobny problem?
Na nagraniu zmiana dzwięku to moment jak wchodzę/wychodzę z cyberpunka do menu.

Odnośnik do komentarza

 

7 minut temu, zagul napisał:

Dobra, po jakieś aktualizajci, pograłem trochę w Cyberpunka, kilka meczy w fife i niestety ten denerwujący dzwięk się nasilił.
https://drive.google.com/file/d/1YYCRMawQzuNKgrGlSDAKb2Kax-ErnmZK/view?usp=sharing
To jest połączenie takiego syczenia z piszczeniem?
Miał ktoś podobny problem?
Na nagraniu zmiana dzwięku to moment jak wchodzę/wychodzę z cyberpunka do menu.

 

Dla mnie to dźwięk piszczących cewek.

 

Ale wydaje mi się, że tego nie słychać w trakcie gry, chyba że masz konsole tuż obok głowy i grasz po cichu. Komputer mi taki dźwięk wydaje od 2 lat (wsadziłem wtedy mocną kartę graficzną), a stoi mi w zasadzie na biurku. I szczerze mówiąc kompletnie mi to nie wadzi.

Edytowane przez l33t
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, zagul napisał:

Dobra, po jakieś aktualizajci, pograłem trochę w Cyberpunka, kilka meczy w fife i niestety ten denerwujący dzwięk się nasilił.
https://drive.google.com/file/d/1YYCRMawQzuNKgrGlSDAKb2Kax-ErnmZK/view?usp=sharing
To jest połączenie takiego syczenia z piszczeniem?
Miał ktoś podobny problem?
Na nagraniu zmiana dzwięku to moment jak wchodzę/wychodzę z cyberpunka do menu.

Ja mam identyczną sytuację tylko poza piszczeniem cewki dochodzą jeszcze dziwne wibracje całej konsoli. Jak docisnę prawy panel będąc w menu to ustają ale w grze już to nie pomaga.

W pierwszym dniu grając w Astrobota uznałem, że jakoś to przetrzymam jednak pobranie Destiny 2 z patchem dopiero pokazało prawdziwą głośność cewek.

Na szczęście mam jeszcze możliwość zwrotu więc dziś lecę oddać bo wiem, że z czasem ten dźwięk się pogorszy a jestem na to wyczulony.

U Ciebie poza cewkami słychać jakieś dziwne tarcie... czy to płytka w napędzie tak hałasuje?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, czak92 napisał:

Ja mam identyczną sytuację tylko poza piszczeniem cewki dochodzą jeszcze dziwne wibracje całej konsoli. Jak docisnę prawy panel będąc w menu to ustają ale w grze już to nie pomaga.

W pierwszym dniu grając w Astrobota uznałem, że jakoś to przetrzymam jednak pobranie Destiny 2 z patchem dopiero pokazało prawdziwą głośność cewek.

Na szczęście mam jeszcze możliwość zwrotu więc dziś lecę oddać bo wiem, że z czasem ten dźwięk się pogorszy a jestem na to wyczulony.

U Ciebie poza cewkami słychać jakieś dziwne tarcie... czy to płytka w napędzie tak hałasuje?

Raczej nie płyta, wygląda mi to na cewki + wiatrak. W Milesie Moralesie nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo. W cyberpunku i Fifie duzo glosniej to slychac.

Odnośnik do komentarza
Witam,
Miał ktoś może problem z zawiechami i resetem podczas gry? nie chodzi mi tu o takie przypadki jak w/w dla NBA. Mój problem pojawia się podczas gry w the last of us 2, najczęściej np kiedy próbujemy otworzyć zabarykadowane drzwi poprzez wciskanie guzika z dużą częstotliwością. Wyskakuje błąd CE-108262-9. Dodam , że wersja konsoli jest uaktualniona. nie wiem co robić... Czy ktoś sobie z tym poradził?
Poczytaj kilka stron wstecz. Kolega [mention=68446]Rash[/mention] miał ten błąd i odesłał konsolę na serwis. To niestety póki co chyba najgorszy błąd wskazujący na fizyczną awarię hardware.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, RadkoR napisał:

Poczytaj kilka stron wstecz. Kolega [mention=68446]Rash[/mention] miał ten błąd i odesłał konsolę na serwis. To niestety póki co chyba najgorszy błąd wskazujący na fizyczną awarię hardware.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



 

Hej hej Radko! Dzwoniłem apropo dziś na infolinię...kolejna droga przez krzyż:facepalm: Dzwonię raz, gadam z babka gdzie w trakcie rozmowy coś zerwało. Dzwonię tzn czekam kolejne pół godziny na połączenie drugi raz.Miły Pan sprawdził i konsola rzekomo już we Francji. Wysłał do nich zapytanie kiedy i co dalej... Odpowiedź w przeciągu paru dni ale jak miły pan zaznaczył idą święta także...nie nastawiam się na reback w tym roku:flag_of_truce:Pozatym jak to dobrze mieć wspaniałego brata który pożyczył switcha dzięki czemu zelda praktycznie ograna a teraz leci wieczorami niedoceniony i zakurzony na ps4 hollow knight!!! Wspaniała gra btw:thumbsup:

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Witam w ten świąteczny wieczór.
Od 10 grudnia do dzisiaj bez najmniejszych problemów. Aby odpocząć z żoną zagraliśmy w Sackboya. Po ok 30 minutach gry zanikł dźwięk w TV i kontrolerach. Pokazała się plansza z info o problemie z systemem wraz z kodem błędu CE-108262-9 i nastąpiło wyjście do głównego menu konsoli.
Co najdziwniejsze to to, że błąd nie zapisał się w historii błędów.
Wcześniej graliśmy w Sackboya bez żadnych problemów. Dzisiaj przed zagraniem ściągnęła się aktualizacja ok 400MB. Ściągnęła się w kilka sekund, natomiast kopiowanie aktualizacji trwało nietypowo długo, ok 3-4 min.
Możliwe, że ta aktualizacja coś sknociła?

Edit:
Usunąłem grę i zainstalowałem ponownie.
Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk a nie zapowiedź czegoś poważniejszego.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Chciałem pograć wieczorem w wigilię, a tu dupa - pad rozładowany do zera. Dosłownie. Nawet konsoli włączyć nie chciał. Bałem się najpierw zresztą, że to z nią jest jakiś problem.

 

A ładowałem pada wczoraj i był pełny jeszcze wieczorem, bo w zasadzie tylko po to włączyłem w ogóle konsolę, żeby mieć pełną baterię w kontrolerze na święta. Wersja fw pada najnowsza. Na poprzednich wersjach oprogramowania czegoś takiego nie doświadczyłem.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Sony i ta konsola to jest totalnie obsrsny kasztan. PS3 i PS4 totalnie zero problemów na start. Tu ciągle coś. Pomijając, że nie jest bezgłośna jak xbox, a miała przecież być, pomijając wygląd, to to oprogramowanie aktualne jest totalną ku rwa kupą gówna.

Wczoraj instaluje Demons, ściągam patch i co? I nic. Gierka wysrywa się na ekranie tapety po kliknięciu ikony w menu. Raz po raz to samo. Więc wywalam i znowu jadę sobie 80gb instalacji i pobierania. Bez patcha tym razem, gra odpala ale wysrywa się po rozpoczęciu gry Ściągam więc patch i co? I nic. Znowu pada na ekranie tapety. Wyłącza konsole i włączam... działa. No przecież to są jaja pasujące do konsol sprzed 20 lat, a nie cudu techniki który każdy chce mieć.

PlayStation ma cudowne eksy. Stety lub niestety. Cała reszta to totalne (pipi). Nigdy żadna konsola mnie tak nie w(pipi) iała jak to ps5, mimo iż na dobrą sprawę wszystko działa. Ale działa jak by było w ku twe upośledzone.

Najgorsze jest włącznie tego wynalazku po wyłączeniu XSX. MEH

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przecież tu każda gra robi jakiś problem. Spiderman, robociki. Zawsze coś się wysra. Przez wszystkie lata z ps3 i ps4 nie jestem w stanie sobie przypomnieć wywalenia z błędem albo niemożliwości uruchomienia gry. Tu od premiery co gierka to jakiś błąd z dupy

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Boomcio napisał:

Ja rozumiem, że to schorzenia wieku niemowlęcego, ale jednak ps1,ps2, psp, czy ps3 i ps4,ktore to sprzęty nadal mam i czasami włączam nie miały żadnych problemów. 

No ja jedyny problem jaki mam to ten odpalający się na chwilę czytnik co ok 50 minut grając w grę z płyty. To jest dla mnie ewidentnie wina FW i wymaga poprawy.

 

A to, że jakiś tytuł wywala się na starcie to już niekoniecznie wina samej konsoli. Na poprzedniej generacji też była tego masa.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, kolejny hit to czytnik płyt, grasz w jakąś cyfre a ten się odpala co jakiś czas. Ale zaraz jakiś obrońca sony stwierdzi, że to przecież spoko opcja i fajnie tak usłyszeć odrzutowiec w trakcie grania. Takie nawiązanie do fanów którzy tęsknią za prosiakiem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...