Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie screen flickering ustąpił po podpięciu HDMI do portu 3 z ARC. Teraz co prawda kombinuję, jak podłączyć soundbar, ale najważniejsze, że już mnie nic nie miga ;) Konsola działa od dobrych kilku godzin i jest wsio w porządku. Poczekam jeszcze z dzień, dwa i jak dalej będzie okej, to zamykam swój ticket w Sony.

 

Co by nie było tak super różowo, to coil whine oczywiście jest. Jednak jest to na tyle nieuciążliwe, że na ten moment totalny zlew. Słychać to dopiero jak jest zupełna cisza w mieszkaniu, a i tak jest to ledwo słyszalne. No, albo jak się przyłoży ucho zaraz obok konsoli.

 

Jak konsola kręci płytą w napędzie, to ten sobie lubi też bobzyczeć. Ale co tam, działać działa, przeszkadzać nie przeszkadza, to teraz się tym zamartwiać nie będę :D

 

 

Edytowane przez BEBZ
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, BEBZ napisał:

Hm, u mnie też się da tak zrobić. Szczerze mówiąc, to nie myślałem nad taką kombinacją ;)

 

Póki co, jakoś to u mnie działa. Jestem też w kontakcie mailowym z Sony Polska w tej sprawie. Jak będzie trzeba, to i wypróbuję Twój sposób. Pytanie, czy wtedy konsola będzie wykrywała HDR?

Mój TV to Sony XF9005 i soundbar Sony HT XF9000. Wszędzie jest nawet zalecana taka kombinacja podpinania konsoli do soundbara. 

U mnie działa 4K, HDR, bez problemu. Soundbar nawet obsługuje HDMI 2.1 przez eArc, ale TV już nie :D

Odnośnik do komentarza

U mnie konsola od premiery chodzi wzorowo, jeśli chodzi o techniczne sprawy. Natomiast mam problem z białymi panelami konsoli. Zrobiły się na nich ciemne plamy (to nie są brudne plamy - próbowałem doczyścić i się nie da). Ten plastik to jest jakaś tandeta - w tej sprawie to się w PlayStation nic nie zmieniło, wszystko jest robione po kosztach. Do Xbox series x którego też mam od premiery to nie ma co porównywać, tam jest wszystko dobrze spasowane i dobrej jakości. Dobrze że te panele będzie można z czasem wymienić jak się pojawią w sklepach. ca74c1cfbb57685e9ff349eb9e687b88.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.01.2021 o 22:05, kredens napisał:

A ja mam taki problem, że codziennie w trakcie sesji jeden raz na ułamek sekundy ekran mruga na różowo. Konsola podpięta przez kabel z pudełka, czy to może być HDMI?

Też to mi się zdarzało, ale od 2 tygodni tylko raz mi się zdarzyło podczas meczu Fifa 21, ale grę od nowa uruchomiłem i znikło. Raczej nie chodzi o port HDMI, tylko po prostu stabilność konsoli, co raczej wyeliminują z kolejnymi aktualizacjami. Jedyne co trzeba zrobić w PS5, to ustawić port na Konsola do gier. Poziom czerni niski, RBG automat. Robiłem tak jak zalecał Vincent pod PC port HDMI, ale miałem color banding. Teraz jest wszystko perfekt, a i konsola cichutka. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, cithall napisał:

U mnie konsola od premiery chodzi wzorowo, jeśli chodzi o techniczne sprawy. Natomiast mam problem z białymi panelami konsoli. Zrobiły się na nich ciemne plamy (to nie są brudne plamy - próbowałem doczyścić i się nie da). Ten plastik to jest jakaś tandeta - w tej sprawie to się w PlayStation nic nie zmieniło, wszystko jest robione po kosztach. Do Xbox series x którego też mam od premiery to nie ma co porównywać, tam jest wszystko dobrze spasowane i dobrej jakości. Dobrze że te panele będzie można z czasem wymienić jak się pojawią w sklepach. ca74c1cfbb57685e9ff349eb9e687b88.jpg

Tak się zapytam, używasz świeczek w domu? Kumpel miał to samo na Ps4 i jak się okazało był to kurz zaschnięty w wosku od świec XD przejebane miał to wyczyścić.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie odnośnie kabla HDMI, a w zasadzie temp tego kabla. Posiadam także Series X i przepinając kabel z PS5 do Xboxa, zauważyłem że jest on bardzo gorący. Sama wtyczka przewodu przy konsoli jest prawie parząca po np. godzinnej sesji na konsoli. Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi, ale ten sam kabel przy Xbox ma temperaturę pokojową. Może nie potrzebnie się martwię, ale jak to u was koledzy wygląda? To normalne czy jest to powód by zacząć się martwić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Te cewki faktycznie są u was takie głośne? Czy to zależy od sztuki/gry?

 

U mnie najgłośniejsze są przy IFR, najbardziej wymagający tytuł jaki obecnie posiadam, ale tragedii nie ma.  Problematyczne jedynie może być to, że ten dźwięk zmienia częstotliwość/głośność w zależności od obciążenia konsoli co już jest bardziej rozpraszające.


U mnie sprzęt leży na biurku w odległości <0,5m ale wystarczy, że włączę tandetne głośniki 1w w monitorze i cewki są niesłyszalne.
Obecnie gram w słuchawkach wiec to już w ogóle luz, a docelowo konsola i tak trafi za telewizor lub pod biurko wiec przypuszczam, że wtedy to już ten „problem” całkowicie zniknie.

 

Ale może po prostu nie zdołałem obciążyć wystarczająco konsoli? :)
 

Update: bardziej mnie niepokoi jak konsola „strzela” gdy się już chłodzi po wyłączeniu - nagrzany metal kurczy się do pierwotnych rozmiarów. Niby normalne, ale nie spotkałem się z tym w takim stopniu. Chyba raczej nie służy to żadnej elektronice w dłuższej perspektywie. :] 

Edytowane przez tomek27
Odnośnik do komentarza

U mnie nic na szczęście nie bzyczy. Tylko delikatny szum wiatraczka. No i zero grzania po 4-5h, wiaterek nadal normalny leci.

 

W sumie żadnych updejtow oprogramowania od dawna nie było. Mogliby cos poprawić z tym sterownikiem do odtwarzacza, żeby nie rozkręcał płyty co 20 minut. Gram w cyfry teraz, a w napędzie jest Fifka na sporadyczne mecze online, no i bez sensu, że musi wirować regularnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...