Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Właśnie, kolejny hit to czytnik płyt, grasz w jakąś cyfre a ten się odpala co jakiś czas.

U mnie się odpala tylko jak gram w ten tytuł z płyty. Przy graniu w co innego jest w spoczynku cały czas. Jak widać nie ma to reguły, bo ktoś tu pisał wcześniej, że mu nawet przy oglądaniu Netflixa się odpalał.

To jak dla mnie są dopuszczalne błędy przy starcie nowego sprzętu, pod warunkiem, że to poprawią jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że niektórzy zapomnieli jak wyglądał start poprzednich konsol. Na PS4 w padach padały triggery, a po kilku dniach wycierały się gumki na analogach, sama konsola potrafiła sama z siebie wypluć płytę, bo nóżka stykała się z dotykowym przyciskiem i brakowało czwartej nóżki, więc bujała się, część konsol miała jakoś dziwnie zamontowany port HDMI, więc po pierwszym włożeniu kabla niszczył się. Crashe, freezy, głośna praca też się pojawiały.

 

PS3 miało słynnego YLODa i często padały lasery w napędzie.

 

W obliczu tych problemów, które często dotyczyły hardware'u, launch PS5 nie wydaje się taki zły. Większość problemów dotyczy softu i mogą zostać poprawione w już sprzedanych konsolach.

  • Plusik 6
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Chmielinski napisał:

Widzę, że niektórzy zapomnieli jak wyglądał start poprzednich konsol.

 

W obliczu tych problemów, które często dotyczyły hardware'u, launch PS5 nie wydaje się taki zły.

ale to ma być jakieś usprawiedliwienie, kiedy u konkurencji takich problemów nie ma? to nie pierwsza konsola jaką zrobili, teoretycznie (jak widać) lata doświadczeń przy projektowaniu konsol a wciąż pół-amatorka. skoro nie potrafią sami, to niech zaczną naśladować, byleby w końcu nie było tych amatorskich błędów, na których się nie uczą

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, krzysiekp392 napisał:

ale to ma być jakieś usprawiedliwienie, kiedy u konkurencji takich problemów nie ma? to nie pierwsza konsola jaką zrobili, teoretycznie (jak widać) lata doświadczeń przy projektowaniu konsol a wciąż pół-amatorka. skoro nie potrafią sami, to niech zaczną naśladować, byleby w końcu nie było tych amatorskich błędów, na których się nie uczą

 Nie no w xsx masz opcje wyboru papieża :)

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, krzysiekp392 napisał:

ale to ma być jakieś usprawiedliwienie, kiedy u konkurencji takich problemów nie ma? to nie pierwsza konsola jaką zrobili, teoretycznie (jak widać) lata doświadczeń przy projektowaniu konsol a wciąż pół-amatorka. skoro nie potrafią sami, to niech zaczną naśladować, byleby w końcu nie było tych amatorskich błędów, na których się nie uczą

 

Bardziej odnoszę się do komentarzy, że stare konsole były idealne od startu, a teraz amatorka. A jeśli już chodzi o konkurencję to cóż, XSX to Xbox One XX, wraz z tym samym, testowanym i usprawnianym od 7 lat systemem. W PS5 było to pisane od nowa, więc problemów można się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, krzysiekp392 napisał:

przestałem czytać

 

Możesz się nie zgadzać, ale taka jest prawda. Tak jak kilka lat temu zapowiadał Spencer, Xbox Series to nie nowa generacja tylko rozwinięcie ekosystemu, który rozpoczął się od Xboxa One. Tak jak każdy kolejny iPhone, tak kolejne Xboxy będą teraz rozwinięciem poprzednich, co ma swoje wady i zalety. Jedną z zalet jest to, że wszystkie większe błędy w systemie zostały dawno znalezione i poprawione.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, krzysiekp392 napisał:

przestałem czytać


To jeszcze przestań pisać bo bredzisz. 
Wszystkie premierowe konsole miały, mają i mieć będą mniejsze lub większe problemy. I nie tylko konsole, to cecha elektroniki w ogóle. 
Liczy się jak szybko i sprawnie te błędy zostaną wyeliminowane. Przykładowo problem portu USB na froncie w uśpieniu konsoli już nie istnieje.

A Ty piszesz o jakiejś „amatorce” tak jakbyś dysponował danymi jaki procent kupujących PS5 ma problemy albo jakby użytkownicy Series X nie mieli ich w ogóle. Powiedz to Wrednemu, który musiał oddać konsole albo ludziom, którzy musieli oddać pady od Xa na serwis. 
Nauczcie się patrzeć na te kwestie trochę szerzej niż to forum zamiast robić wojenki. 
 

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

no tak, bo jakieś cewki, stawianie konsoli do góry nogami, żeby nie wibrowała, większy rozmiar konsoli (a mimo to głośniejsza) to nie amatorka inżynieryjna, to i inne pierdoły w tym temacie to ja wymyśliłem i napisałem pod różnymi kontami. a przeciw temu ktoś stawia wadliwą konsolę wrednego i jeden przypadek na cały świat w internecie

 

Cytat

Wszystkie premierowe konsole miały, mają i mieć będą mniejsze lub większe problemy. I nie tylko konsole, to cecha elektroniki w ogóle. 

masz jakiś argument na podparcie tej śmiesznej tezy? bo jakoś cały czas mam w pececie premierowy model nowego zasilacza, premierowy model karty graficznej, premierową płytę główną, premierowy model tv itd.

 

zabawne, że jakakolwiek dyskusja w temacie awaryjności to wojenki, kiedy napisze się, że u konkurencji jest lepiej. złego słowa nie wolno i już.

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

#ps5 #system 
Witam, chciałbym zapytać o tzw. „opóźniony napęd” czyli po włożeniu płyty, napęd zaczyna pracę a później gaśnie, kopiowanie stoi w miejscu -może po jakimś czasie rozpocznie się kopiowanie , czy ktoś tutaj z posiadaczy natknął się jeszcze  na podobną sytuację ? 
W internetach piszą że jeśli z płytą w konsoli uruchomimy ją ponownie to napęd rozpocznie kopiowanie, faktycznie tak jest. Wspomniane jest również że wina leży po stronie softu, który potrzebuje patcha (niby jest zaktualizowana konsola) jednak widziałem na stronie PS że jest och z 3, może ręczne wprowadzenie aktualizacji przez USB pomoże ? 
A pytanie brzmi czy może komuś udało się temu już teraz zaradzić i działa to na miarę next gena ?

Edytowane przez Michu999
Odnośnik do komentarza

Możecie się pocieszać, że wcześniej też się psuło, ale nie zmienicie tego, że to technologiczny bubel. Większe, słabsze, a wyje i mocniej się nagrzewa, to kierwa o co chodzi ja się pytam? I pad (pipi)n*ł po miesiącu wciskania triggera :facepalm: Żeby się nie okazało, że te plastiki, to błąd technologiczny, jak piszą i posypią się zaraz co drugiemu.

Odnośnik do komentarza

Ale każda nowa elektronika to teraz technologiczny bubel. Jak jest z nowymi smartfonami? Jak jest z samochodami? Jak jest ze sprzętem AGD/RTV? Teraz się nie przykłada wagi do niezawodności i długowieczności sprzętu. Skończyły się czasy, że TV czy lodówka działały po kilkanaście lat bez awarii. Kontrola jakości prawie nie istnieje. Liczy się tylko hajs. Z tego też powodu testy skraca się jak tylko się da i wypuszcza się na rynek produkt nieprzetestowany, aby tylko dogonić konkurencję.
Ludzie za 2 lata i tak kupią kolejny sprzęt za jeszcze większą kasę (vide iPhone).

Zupełnie nie w temacie - zepsuła mi się właśnie wypasiona mikrofala Whirlpoola z najwyższej półki po 5 latach użytkowania. Poprzedni Whirlpool, również, z najwyższej półki wytrzymał 25 lat...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, RadkoR napisał:

Ale każda nowa elektronika to teraz technologiczny bubel. Jak jest z nowymi smartfonami? Jak jest z samochodami? Jak jest ze sprzętem AGD/RTV? Teraz się nie przykłada wagi do niezawodności i długowieczności sprzętu. Skończyły się czasy, że TV czy lodówka działały po kilkanaście lat bez awarii. Kontrola jakości prawie nie istnieje. Liczy się tylko hajs. Z tego też powodu testy skraca się jak tylko się da i wypuszcza się na rynek produkt nieprzetestowany, aby tylko dogonić konkurencję.
Ludzie za 2 lata i tak kupią kolejny sprzęt za jeszcze większą kasę (vide iPhone).

Zupełnie nie w temacie - zepsuła mi się właśnie wypasiona mikrofala Whirlpoola z najwyższej półki po 5 latach użytkowania. Poprzedni Whirlpool, również, z najwyższej półki wytrzymał 25 lat...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka






 

No trochę zbyt płytko patrzysz na ten temat, wydaje mi się, że złożoność obecnej elektroniki i tego co siedzi w obecnych sprzętach robi swoje w przypadku ich awaryjności.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. To co kupowaliśmy 10-15-20 lat temu nie jest porównywalne zupełnie. Kiedyś sprzęt był bardziej siermiężny i prosty. Lodówka chłodziła, piekarnik grzał a magnetowid odtwarzał kasete. Teraz lodóka sprawdza co masz na półkach i dopasowuje temperature, piekarnik czyta jakie masz mięso i dobiera program a magnetowidów już nie ma. Złożoność generuje większą próbę do awarii. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

Zgodzę się, ze im więcej elektroniki w danym produkcie tym większa szansa ze coś się szybciej spier.rdoli. Ale fakt jest taki, ze producentom nie opłaca się robic produktów, które będą nam służyć latami bo na tym nie zarabiają. Patrz rynek motoryzacyjny. Jeśli ktoś uważa inaczej to żyje trochę w swojej bańce i kończę offtopa.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, MYSZa7 napisał:

No trochę zbyt płytko patrzysz na ten temat, wydaje mi się, że złożoność obecnej elektroniki i tego co siedzi w obecnych sprzętach robi swoje w przypadku ich awaryjności.

 

I tak i nie :) 

Jakby dzisiaj duże firmy robiły sprzęt na lata- "kiedyś to było, a nie to co dziś", to 3/4 firm może się pakować. Kiedyś była Frania, wszyscy mieli Franie, a Kasią wszyscy odkurzali dywan i był koniec tematu. 

Dzisiaj wchodzisz do sklepu i masz wybór, jest konkurencja. Naprawa nie ma być opłacalna, masz iść i kupić nową. Zarabiasz/ wydajesz. Oni produkują kolejne mln sztuk rocznie i świat się jakoś kręci. 

 

@krzysiekp392

W temacie o TV też można poczytać jak niektórym padły TV. Samsung w pewnym momencie zalał rynek swoimi telewizorami, bo gdzie nie spojrzałem stał TV Samsunga (znajomi) Mimo doświadczenia i XX lat na rynku wydali nie tak dawno model gdzie obudowa się odklejała i kilku na forum to pokazywało. 

Apple do dzisiaj nie ogarnął Imaca i kurzu za szybą, bo ten komp wymaga resetu całego wnętrza i cyrkulacji powietrza. 

Fakt, nie kojarzę u siebie w otoczeniu żeby ktoś złożył Pc i mu coś padło. Bywały przypadki zasilacza czy płyty głównej, ale po kilku latach i setek godzin przepływu napięcia ma prawo. Tylko tutaj dochodzi kwestia producentów. Konkretny model karty graficznej robi kilku producentów, a nie jeden. W konsoli Sony czy w sprzęcie Apple każda sztuka ma to samo i od tego samego producenta. 

 

Z jednej strony Sony może mieć gdzieś przykładanie się do jakości, bo tłum i tak kupi. Oczekujecie sprzętu prawie hi end, a płacz że sprzętu nie ma. To Sony odpala fabrykę i lecą żeby dostarczyć. 

I ostatnia kwestia- podejście do sprawy/konsumenta. Sony ma gdzieś. 

W pierwszym Xboxie był problem z kablem zasilającym i Ms wysyłał nowe- na swój koszt. Wystarczyło mieć konkretny nr partii konsoli i się zgłosić. 

360 miał ROD. MS przyznał się do wady, naprawiał bez zająknięcia, dodawał gwarancję i dorzucali Live Gold do tego.

Apple próbowało  poprawić swoją nową klawiaturę. Nie dała rady, wrócili do starego sprawdzonego systemu. Zrobili program naprawczy i jak masz taką klawiaturę, to po okresie gwarancji i tak Ci wymienią w ramach tego programu. 

Tylko ich stać, a Sony nie wiem jakby dzisiaj wyglądało bez Playstation. No ostro namieszali na rynku bezlusterkowców. 

 

 

spacer.png

 

Nie wiem czy to ma sens, bo poprawili swojego czasu te analogi w PS4. Może ktoś specjalnie tam wciskał krawędź. 

 

Odnośnik do komentarza

akurat ja wolę się opierać na opiniach z tego forum niż na pojedynczych zdjęciach z internetu, bo nie brakuje na świecie typów, którzy dla zainteresowania i wątpliwego fejmu są w stanie specjalnie coś takiego zrobić celowo. no i nie wierzę, że po tym jak udało im się znaleźć odpowiedni materiał na analogi w ds4, teraz nagle wrócili do niepewnej gumy z początków ps4

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, iluck85 napisał:

W pierwszym Xboxie był problem z kablem zasilającym i Ms wysyłał nowe- na swój koszt. Wystarczyło mieć konkretny nr partii konsoli i się zgłosić. 

360 miał ROD. MS przyznał się do wady, naprawiał bez zająknięcia, dodawał gwarancję i dorzucali Live Gold do tego.

Apple próbowało  poprawić swoją nową klawiaturę. Nie dała rady, wrócili do starego sprawdzonego systemu. Zrobili program naprawczy i jak masz taką klawiaturę, to po okresie gwarancji i tak Ci wymienią w ramach tego programu. 

 

Do Apple nie będę się odnosił, bo to inna półka cenowa i inny poziom obsługi - nikt tego nie osiągnął i pewnie długo nie osiągnie.

 

A jeśli chodzi o problemy Xboxów to nie widzisz różnicy między wadą konstrukcyjną, która ubija połowę konsol w 2 lata, a pojedynczymi przypadkami bugów w sofcie, które za chwilę załatają?

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Chmielinski napisał:

 

 

A jeśli chodzi o problemy Xboxów to nie widzisz różnicy między wadą konstrukcyjną, która ubija połowę konsol w 2 lata, a pojedynczymi przypadkami bugów w sofcie, które za chwilę załatają?


 

Tu bardziej chodziło o różnice w podejściu. Na zimne luty cierpiało wielu wtedy. Układy graficzne tez miały problem z braku ołowiu w lutach.

Ms mógł naprawić w ramach gwarancji i koniec tematu. Ale dodał golda i przedłużył gwarancje.

Czy Sony w przypadku YLOD zrobiło podobnie? Nie. 
W PS2 slim tez był jakiś problem z zasilaniem i tam wymieniali chyba zasilacz który był zewnętrzny. Ale to było trzeba się prosić i z łaski swej wymienili. 
Jakość kabli jakie dodaje MS, a jakie Sony. Dzień do nocy. 
Ja o takim podejściu pisałem :) 

A kwestia dizajnu czy wykonania konsol Sony przemilczę. Gdzieś im dzwoni, ale sami nie wiedza gdzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...