Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dokładnie opisany problem i fix. Kwestia tego, czy ktoś jest na tyle czuły, by słyszeć ten dźwięk w takim stopniu, że przeszkadza mu to w grze. W sumie to powinno być konkluzją tematu cewek - problem jest, ale nie dla każdego jest to problem utrudniający granko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie ja trochę z innym problemem... 

Konsole mam od 3 dni i zauważyłem taki problem. Otóż gdy uruchamiam grę Demon's Souls to bardzo często mam tak że gra zaczyna się uruchamiać, jest napis z tytułem gry i dalej się nie wczytuje. Muszę wtedy uruchomić ponownie konsole i wtedy gra się uruchomi. Owszem nie raz uda jej się za pierwszym razem odpalić i nie trzeba wtedy ponownie uruchamiać konsoli, jednak bardzo często jest z tym problem. 

Samo wyjście do pulpitu i zakończenie gry lub wyjęcie włożenie płyty nie pomaga, tylko restart całego systemu. 

Jutro będę miał jeszcze CoD Cold War i Godfall wtedy zobaczę czy problem istnieje tylko z tym tytułem czy na innych grach także. 

Dodam że konsola ma najnowsze oprogramowanie, pady także. 

Macie także jakieś podobne problemy przy usuchamianiu gier? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Powiem Ci, że walczyłem z tym też długo po kupnie konsoli. Ni chu chu nie chciała działać. Tylko z nią był taki problem

Skoro to jedna gra i inni też tak mają to odpuszczam, jakoś przeżyję. 

Zobaczę jednak czy pomoże odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aktualizacji dopiero po tym jak gra będzie na dysku. 

Wcześniej z tego co widziałem to patch instaluje się razem podczas instalki gry na dysk. 

Zatrzymałem aktualizację i dogram ją dopiero jak cała gra będzie na dysku. Może tu tkwi problem... 

A jak nie to będzie musiało tak zostać. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, electronic_punk napisał:

A masz wtedy twardy reset albo twarde wyłączenie? W sensie musisz odczekać jakiś czas i masz odbudowę bazy danych? 

Nie, nic takiego się nie dzieje... 

 

Odinstalowałem grę i zainstalowałem ponownie. 

W między czasie jak gra zgrywała się na dysk to równocześnie zaczęła pobierać się aktualizacja. Wyłączyłem ją i zainstalowałem dopiero jak cała gra była na dysku, po uprzednim wyłączeniu konsoli. 

Po wlaczeniu gra uruchomiła się jak na razie bez żadnego problemu. 

Zobaczymy czy później i jutro też tak będzie czy znów nie będzie chciała się uruchamiać. 

Odnośnik do komentarza

Witam,

Aby podłączyć konsolę do internetu muszę w ustawieniu adresu IP wybrać protokół: "PPPoE". Wklepać swoje ID i hasło. Po wpisaniu konsola próbuje się połączyć z internetem. Ale zamiast to zrobić sama się wyłącza. Przy następnej próbie włączenia konsoli, pojawia się komunikat: " Naprawa pamięci konsoli". po jej ukończeniu konsola się wyłącza. Próbując ją ponownie włączyć, konsola pozostaje martwa, nie uruchamia się. Dopiero gdy odłączę kabel sieciowy,konsola włącza się, pojawia się komunikat o naprawie pamięci i po jej zakończeniu konsola normalnie uruchamia się. Niestety nie mam routera, aby sprawdzić inny sposób podłączenia konsoli. Jedyny sposób, w jaki udało mi się podłączyć konsolę do internetu to gdy telefon ustawiłem w trybie hosta, a w konsoli wybrałem połączenie wifi, które miało korzystać z sygnału z telefonu. Wtedy internet , na konsoli, normalnie działał.

Poprzednią konsolę (PS4 Pro) miałem podłączona przy pomocy kabla, a w ustawieniach adresu IP był wybrany protokół PPPoE i tam chodziło wszystko bez żadnych problemów.

Podsumowując, gdy mam podłączony,  kabel od internetu do konsoli, a w ustawieniach wybiorę połączenie LAN, a w jego ustawieniach adresu IP, wybiorę opcję : PPPoE, konsola sama się wyłącza i nie uruchomi się ponownie dopóki będzie podłączony kabel od internetu.

Dlaczego wybieram w ustawieniach adresy IP opcję: PPPoE, mój dostawca internetu taki sposóp połączenia z internetem ma ustawiony. Tak samo korzystając z internetu na komputerze, muszę skonfigurować protokół PPPoE.

Niestety nie mam routera, aby zobaczyć czy konsola chodziła by na połączeniu wifi, na "kablu" od mojego dostawcy internetu. Czy spotkał się ktoś z was z podobnym problemem.

 

Dodatkowo załączam link do filmu na yuotoubie, gdzie gość ma taki sam problem, jak ja:

 

Odnośnik do komentarza

Witam czy taki dźwięk konsoli jest dopuszczalny moim zdaniem nie możecie ocenić chciałbym oddać na gwarancje. Miałem niedawno ps 4 pro chodził głośno lecz tylko szum wentylatora a tu dziwne pisk który jest słyszalny nieważne czy gram czy jestem w menu czy nawet przy pobieraniu w stanie spoczynku nie da  się netflixa oglądać na tv, bo słychać  jakby łożysko . Gram na słuchawkach i nawet słychać przez słuchawki w momentach bez głosu . Proszę oceńcie i co mam robić bo szczerze to irytuje. 
https://youtube.com/shorts/cXg4UpeJs_o

Edytowane przez markas2343
Odnośnik do komentarza
Witam czy taki dźwięk konsoli jest dopuszczalny moim zdaniem nie możecie ocenić chciałbym oddać na gwarancje. Miałem niedawno ps 4 pro chodził głośno lecz tylko szum wentylatora a tu dziwne pisk który jest słyszalny nieważne czy gram czy jestem w menu czy nawet przy pobieraniu w stanie spoczynku nie da  się netflixa oglądać na tv, bo słychać  jakby łożysko . Gram na słuchawkach i nawet słychać przez słuchawki w momentach bez głosu . Proszę oceńcie i co mam robić bo szczerze to irytuje. 
https://youtube.com/shorts/cXg4UpeJs_o
Chodzi o to pojedyncze uderzenie w podobnych odstępach? Bo w sumie nie wiem czy to z konsoli czy gdzieś z otocznia. Ale jeśli tak, to prawdziwe kombo masz. Wentyle, cewki i jeszcze jakiś gratis.
Odnośnik do komentarza

Panowie, skoro jest głośno, no może wyraziłem się nie odpowiednio, to znaczy są jakieś hałasy z łożyska wentylatora czy czegoś tam obcierającego to nie ma co czekać tylko słać konsole na serwis... 

Tak samo jak słychać głośny dźwięk z cewek itp. 

Nie po to kupuje się nowy sprzęt by w gratisie mieć takie dodatki. 

Ja wiem jednym to nie będzie przeszkadzać, a innemu będzie. 

Mi osobiście by także przeszkadzało i reklamował bym konsole. 

W mojej cewek nie słychać, przy najmniej na razie. Wentylator trochę niby jakoś tak chrobocze czy jak to nazwać ale jest to takie równomierne i nie bardzo uciążliwe i głośne, stąd na razie konsoli jeszcze nie daję na serwis. Jednak jeśli ten dźwięk się pogłębi i będzie głośniejszy to bez zastanowienia odsyłam do serwisu. 

Ja rozumiem wentylator może przy wysokich obrotach generować hałas ale wydmuchiwanego powietrza, coś jak było w poprzedniej PS4 (potocznie nazwano to efektem suszarki). Ale by w takim sprzęcie i to praktycznie nowym było słychać łożyska to żenada! 

Widać jak Sony zaczyna co raz bardziej oszczędzać i wkłada najtańsze podzespoły, a szkoda. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, markas2343 napisał:

Wszystko jest z konsoli nic z otoczenia 

 

Tzn te pukanie tylko z otoczenia :) 

 

Głównie chodzi mi o to piszczenie jeczenie niewiem jak to nazwać jakby łożysko wentylatora . Linka do filmu wysłałem do Sony zobaczymy co powiedzą . 
 

Na jaki adres wysłałeś wiadomość do sony?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...