Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku w Psx trzeba było odwracać konsolę problem z odczytem cd przez laser. W pierwszych modelach ps2 nagminnie padały lasery najlepszy model to bodajże 3004 czy jakoś tak. W Ps3 problem z żółta diodą i „ biegami „ wentylatora jak raz się rozkręcił nie chciał zejść z obrotów .  Musimy czekać na nowszą rewizję . Mam nadzieję , że już ją produkują 

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, kuba9869 napisał:

no ja wlasnie tak mialem z dwoch trzech metrow slyszalna , i jak gralem w nocy po cichu to bylo slychac konsolke

Ale że jak mówisz w nocy jak jest zupełna cisza dopiero ją lekko słyszysz to przecież chyba nie problem... 

Mi chodziło o wysokiej częstotliwości głośny pisk cewek, który jest naprawdę męczący na dłuższą metę. 

A takie trochę to przecież bez przesady. 

U mnie ten lekki ale zaznaczam lekki terkot słyszę właśnie w nocy przy zupełnej ciszy. A siedzę 1m. od konsoli i naprawdę muszę nadwyrężyć słuch by go słyszeć. 

Jeśli masz tak jak ja, niewielki terkot to bez przesady, przecież to ledwo co słychać. 

 

3 godziny temu, mobie napisał:
7 godzin temu, maxoffe napisał:

Tak samo uważam, że przykładanie ucha i na siłę wyszukiwanie jakiś dźwięków jest bezsensowne... 

Jeśli siedzisz jakieś 2-3m. i słyszysz GŁOŚNY pisk to owszem... 

A tak po drugie, może się mylę ale cewki piszczą, a nie terkoczą. 

Jeśli jest terkot to nie wentylator czasem? 

 

W wentylatorze nie ma za bardzo co terkotać . No chyba , że wirnik o cos obciera. Te terkotanie czy brzęczenie pochodzi od zasilacza. Jak dla mnie jest to uciążliwe i mam nadzieję, że będzie więcej reklamacji i narzekań może w końcu to poprawią. 

A słyszałeś o łożyskach w wentylatorze... 

Może to one właśnie terkoczą jak załącza się bardziej wydajny tryb graficzny konsoli i wentylator zaczyna szybciej się kręcić. 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, maxoffe napisał:

Ale że jak mówisz w nocy jak jest zupełna cisza dopiero ją lekko słyszysz to przecież chyba nie problem... 

Mi chodziło o wysokiej częstotliwości głośny pisk cewek, który jest naprawdę męczący na dłuższą metę. 

A takie trochę to przecież bez przesady. 

U mnie ten lekki ale zaznaczam lekki terkot słyszę właśnie w nocy przy zupełnej ciszy. A siedzę 1m. od konsoli i naprawdę muszę nadwyrężyć słuch by go słyszeć. 

Jeśli masz tak jak ja, niewielki terkot to bez przesady, przecież to ledwo co słychać. 

 

A słyszałeś o łożyskach w wentylatorze... 

Może to one właśnie terkoczą jak załącza się bardziej wydajny tryb graficzny konsoli i wentylator zaczyna szybciej się kręcić. 

Przecież już było udowodnione filmikami w tym temacie, że odgłos terkotania pochodzi z zasilacza .  Łożysko wentylatora raczej  nigdy nie będzie „terkotać” wyć , piszczeć czy szumieć owszem . Obojętnie czy jest na panewce czy tez kulkach. 
Brzęczą i terkoczą cewki, może przetwornica w zasilaczu . W sypialni ma starego pioniera kuro i wydaje prawie identyczny odgłos jak ps5 .  Gdy na ekranie jest dużo białego pobór mocy przez plazmę jest największy i wtedy bzyczy jak ba tych filmikach . Ludzie zalewają płytkę zasilająca  żywica i problem ustępuje . Tylko plazma ma 12 lat i ciągnie 500 wat przy białym tle . Do tego wydaje się i tak cichsza .

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, mobie napisał:

Przecież już było udowodnione filmikami w tym temacie, że odgłos terkotania pochodzi z zasilacza .  Łożysko wentylatora raczej  nigdy nie będzie „terkotać” wyć , piszczeć czy szumieć owszem . Obojętnie czy jest na panewce czy tez kulkach. 
Brzęczą i terkoczą cewki, może przetwornica w zasilaczu . W sypialni ma starego pioniera kuro i wydaje prawie identyczny odgłos jak ps5 .  Gdy na ekranie jest dużo białego pobór mocy przez plazmę jest największy i wtedy bzyczy jak ba tych filmikach . Ludzie zalewają płytkę zasilająca  żywica i problem ustępuje . Tylko plazma ma 12 lat i ciągnie 500 wat przy białym tle . Do tego wydaje się i tak cichsza .

No możliwe. 

Nie zagłębiałem się aż tak, bo u mnie to terkotanie jest prawie nie słyszalne... 

Jeśli taki ledwo słyszalny odgłos wam przeszkadza to macie chyba naprawdę jakąś paranoję. 

No chyba że u was słychać to jakoś dużo bardziej. 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.03.2021 o 10:10, Moldar napisał:

Ma ktoś takie sytuacje, że konsola wyłączona, płyta z grą jest w napędzie i po uruchomieniu konsoli, nie jest w stanie odczytać płyty?

Prawie za każdym razem jak odpalam konsolę, to gry nie widzi i jest ikonka ze znakiem zapytania, że nie rozpoznaje dysku, muszy płyty wyciągnąć i włożyć z powrotem i odczyta.

Mam to samo, naprawiłeś to czy dalej się męczysz?

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.03.2021 o 14:58, Aegir79 napisał:

Sprzedałbym i polował na nowy egzemplarz ale po tych 2 wizytach w serwisie ten zewnętrzny karton jest już tak zdewastowany i przedarty w paru miejscach, że nie wiem czy by ktoś to kupił. 

 

Żeby tak jak wymienne panele szło stuningować inne elementy:

- chcesz bezgłośny zasilacz lepszej jakości zapłać powiedzmy 300zł.

- chcesz najlepszy wiatrak zapłać powiedzmy 150zł.

Tylko na dzień dzisiejszy na rynku nie ma takiej oferty i pewnie nie będzie :(

 

a jak do tej brzęcząco-terkoczącej konsoli mam dokupować na przykład wewnętrzny dysk SSD za tysiaka to nie wiem czy chcę.

Ja kontaktowałem się bezpośredni z serwisem sony. Kazali mi odesłać konsolę. Dostałem instrukcję pakowania. Według niej konsola ma być zapakowana w opakowanie zastępcze, bez żadnych akcesoriów płyt w środku. Jeżeli bym wysłał w oryginalnym opakowaniu, lub z akcesoriamiz to bym tego nie odzyskał. Interesuje ich sama konsola i samą konsolę odsyłają.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Red_Storm napisał:

Ja kontaktowałem się bezpośredni z serwisem sony. Kazali mi odesłać konsolę. Dostałem instrukcję pakowania. Według niej konsola ma być zapakowana w opakowanie zastępcze, bez żadnych akcesoriów płyt w środku. Jeżeli bym wysłał w oryginalnym opakowaniu, lub z akcesoriamiz to bym tego nie odzyskał. Interesuje ich sama konsola i samą konsolę odsyłają.

Ale ja reklamowałem przez sklep jako rękojmię. 

 

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj konsola w rest mode w nocy sama sie wylacza. Poprostu rano konsola jest calkowicie wylaczona, dzisiaj musialem nawet kabel sieciowy odlaczyc i podlaczyc zeby ja wlaczyc. Po tym oczywiscie odbudowa, naprawa pamieci konsoli, pozniej naprawa dysku zew, bo oczywiscie konsola zostala wylaczona nieprawidlowo... nigdy tak sie nie dzialo...

Odnośnik do komentarza

Niestety nie licz na wymianę na nowy egzemplarz bo po pierwsze jest to strata pieniędzy dla sklepu więc będą się bronić, po drugie podejrzewam, że nawet nie mają nowych konsol na stanie. To samo mam teraz z XSX i nawet zgłaszając do sklepu rękojmię to chcą konsolę wysłać najpierw na serwis w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza

Składając reklamację na podstawie rękojmi, konsument ma prawo żądać od sprzedawcy:

  • naprawienia wady;
  • wymiany towaru na nowy;
  • obniżenia ceny;
  • odstąpienia od umowy ze wzajemnym zwrotem świadczeń – o ile wada jest istotna.

Wybór żądania należy do konsumenta. Jednak, sprzedawca może w granicach prawa nie uznać jego wyboru i zaproponować inny sposób rozpatrzenia reklamacji. Sekwencja zdarzeń zależy od indywidualnych okoliczności faktycznych – np. od tego, czy towar był wcześniej reklamowany, od charakteru wady czy łatwości i szybkości naprawy lub wymiany towaru.

W przypadku, gdy towar z wadą był już wcześniej naprawiamy, konsument ma prawo odstąpić od umowy (jeśli wada jest istotna) lub domagać się obniżenia ceny. Sprzedawca nie może odmówić spełnienia tych żądań.



Podstawa prawna: art. 560 Kodeksu cywilnego

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, mugen said:

Składając reklamację na podstawie rękojmi, konsument ma prawo żądać od sprzedawcy:

  • naprawienia wady;
  • wymiany towaru na nowy;
  • obniżenia ceny;
  • odstąpienia od umowy ze wzajemnym zwrotem świadczeń – o ile wada jest istotna.

Wybór żądania należy do konsumenta. Jednak, sprzedawca może w granicach prawa nie uznać jego wyboru i zaproponować inny sposób rozpatrzenia reklamacji. Sekwencja zdarzeń zależy od indywidualnych okoliczności faktycznych – np. od tego, czy towar był wcześniej reklamowany, od charakteru wady czy łatwości i szybkości naprawy lub wymiany towaru.

W przypadku, gdy towar z wadą był już wcześniej naprawiamy, konsument ma prawo odstąpić od umowy (jeśli wada jest istotna) lub domagać się obniżenia ceny. Sprzedawca nie może odmówić spełnienia tych żądań.



Podstawa prawna: art. 560 Kodeksu cywilnego

Tak też zgłaszałem, że konsola była już w naprawie i usterka nie została usunięta. Xkom powiedział, że to nieistotne, bo oni i tak to muszą wysłać na serwis i tym razem to SKLEP będzie stroną reklamującą towar więc tak jakby naprawa była zlecana pierwszy raz. Dopiero gdy po serwisie zleconym przez sklep konsola nie zostanie naprawiona to oferują zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...