Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie bez różnicy czy to firma Sony czy inna ale nie powinno występować takie piszczenie, tym bardziej w elektronice użytkowej... 

Jeśli u kogoś jest to nadmiernie słyszalne to dla mnie wada i tyle. 

Takie mam zdanie i kropka, bo nie wyobrażam sobie grania i jednocześnie słyszenia wysokiej częstotliwości pisków dobiegających z konsoli, telewizora czy innego sprzętu który mam w pokoju... 

A oglądać film przy takim efekcie to przegięcie i żenada. 

Natomiast jeśli komuś ta wada nie przeszkadza, to zupełnie nie mam zamiaru przekonywać nikogo do zmiany zdania itp. Jednak problem najwidoczniej istnieje, skoro tyle osób go porusza. Natomiast w mojej konsoli jest cisza, a słuch mam dobry i wyczulony na tego typu dźwięki i oby tak zostało na wieki... 

Jednak widzę że co po niektórzy oddali by przy najmniej nerkę i dużo więcej za ten "magiczny" znaczek PlayStation, a dla mnie to tylko sprzęt elektroniczny który ma działać poprawnie, bez wad i jakiegoś pierdzenie, gwizdania czy piszczenia. 

 

 

 

Edytowane przez maxoffe
Odnośnik do komentarza

Dla tych, którym przeszkadzają cewki polecam przetestować Series X- kultura pracy tej konsoli to niebo a ziemia w porównaniu do PS5. Jest tak samo cicha podczas gry jak w menu konsoli czyli w ogóle jej nie słychać w przeciwieństwie do PS5. Niestety ma też swoje problemy ale nie należą do nich głośność i cewki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Każdy sprzęt czy konsola jednej czy drugiej firmy ma swoje plusy i minusy. 

Ja długo zastanawiałem się czy kolejnej już 3 generacji nie zostać znów na konsoli MŚ. 

Wybrałem Sony że względu iż duża część gier od Sony trafia bardziej w moje gusta. I tylko to lub aż to, było powodem wyboru. Mając od czasu do czasu PS3 jak i PS4 wiedziałem że z pewnością konsola będzie głośniejsza od Xbox Series X i zdawałem sobie z tego sprawę. 

Nawet myślałem że będzie znów jak suszarka do włosów działać, jednak jest ciszej niż przypuszczałem, a to miłe zaskoczenie. 

Nie mniej jednak to fakt, jest troszkę głośniej jak konsola konkurencji. Choć poziom głośności jest dla mnie jak najbardziej akceptowalny i naprawdę nie jest źle. 

Jednak moja PS5 nie piszczy, bo gdy by piszczała to nie pisał bym tak pozytywnie :-) 

Odnośnik do komentarza

Moja właśnie przyszła z serwisu po raz 2 (oddawana była na rękojmię) tym razem sama konsola przyszła nowa - inne numery seryjne. 

Cewki - jest lepiej ale nadal słychać. 

Wiatrak - wydaje dźwięk ufo. 

 

Też już powoli nie wierzę że są ciche egzemplarze gdzie w zależności od obciążenia słychać tylko mniejszy lub większy SZUM wentylatora. 

 

Jestem już w kropce. 

Odnośnik do komentarza

Nie da się już czytać o cewkach czy wiatrakach. U mnie jakoś cewek nie słychać, a wiatrak słysze raz na pół godziny przez 15 sekund. No faktycznie przeszkadza mi to po byku. Nie wiem czy niektórzy mają słuch tak wrażliwy czy szukają całkowicie bezgłośnej konsoli. To trzeba było brać Xboxa. Już nie mówię o gościu, który miał 3 konsole i każda mu przeszkadzała. Więc widocznie PS5 nie jest dla Ciebie. PS4 pro dopiero wyło, a jakoś wszyscy podniecali się grami i nie zwracali na to uwagi.

Może jak wyjdzie więcej gier to temat umrze śmiercią naturalną. Dla mnie kultura pracy tej konsoli jest na dobrym poziomie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Aegir79 napisał:

Jestem już w kropce. 

 

Ale to nie ma co byc w kropce ludzie, konsola to nie jest sprawa zycia i smierci. Graj jak przezyjesz te dzwieki albo oddaj/sprzedaj jak tak ci przeszkadzaja i czekaj na nowe wersje, slimki cokolwiek.

 

Caly czas sie zastanawiam na czym grala brygada cewki na poprzedniej generacji gdzie obie konsole napierdalaly jak samolot

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, schabek napisał:

Caly czas sie zastanawiam na czym grala brygada cewki na poprzedniej generacji gdzie obie konsole napierdalaly jak samolot

 

Dokładnie nad tym samym się zastanawiam. 

 

Poprzednie moje egzemplarze PS4 (fat) i PS4 PRO potrafiły budzić domowników jak się wkręcały na obroty. Teraz moje PS5 trochę sobie terkocze i buczy, ale cóż zrobić - najwyraźniej ten typ tak ma, a i tak jest jak dla mnie ciszej niż na poprzedniej generacji. Konsola działa, gierki śmigają i przykładanie ucha do obudowy to jest moim zdaniem jakiś rodzaj sadomaso. :D 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, maxoffe napisał:

Tak samo uważam, że przykładanie ucha i na siłę wyszukiwanie jakiś dźwięków jest bezsensowne... 

Jeśli siedzisz jakieś 2-3m. i słyszysz GŁOŚNY pisk to owszem... 

A tak po drugie, może się mylę ale cewki piszczą, a nie terkoczą. 

Jeśli jest terkot to nie wentylator czasem? 

 

W wentylatorze nie ma za bardzo co terkotać . No chyba , że wirnik o cos obciera. Te terkotanie czy brzęczenie pochodzi od zasilacza. Jak dla mnie jest to uciążliwe i mam nadzieję, że będzie więcej reklamacji i narzekań może w końcu to poprawią. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, schabek napisał:

Graj jak przezyjesz te dzwieki albo oddaj/sprzedaj jak tak ci przeszkadzają i czekaj na nowe wersje, slimki cokolwiek.

Sprzedałbym i polował na nowy egzemplarz ale po tych 2 wizytach w serwisie ten zewnętrzny karton jest już tak zdewastowany i przedarty w paru miejscach, że nie wiem czy by ktoś to kupił. 

 

Żeby tak jak wymienne panele szło stuningować inne elementy:

- chcesz bezgłośny zasilacz lepszej jakości zapłać powiedzmy 300zł.

- chcesz najlepszy wiatrak zapłać powiedzmy 150zł.

Tylko na dzień dzisiejszy na rynku nie ma takiej oferty i pewnie nie będzie :(

 

a jak do tej brzęcząco-terkoczącej konsoli mam dokupować na przykład wewnętrzny dysk SSD za tysiaka to nie wiem czy chcę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...