Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że Horizon rozwala konsole, jak swego czasu Gears of War X360. :)

 

Odebralem wreszcie konsolę z serwisu. Trwało to jedynie 1,5 m-ca. W poprzedniej spaliła się płyta główna. Wymienili mi na inny model, prawdopodobnie odnawiany.

 

Aha. Dali mi zrąbaną maszynkę. Jak gram we wspominanego Horizona, ale również gry z plusa czy cyfrowe, to co kilka minut tytuł się zwyczajnie zawiesza, 1-2 minuty i wskakuje z powrotem do dasha. Cały czas ten sam komunikat błędu. Nie pomagają żadne odbudowy danych czy restarty fabryczne. Ponownie zgłosiłem problem, sklep utworzył reklamację na poprzednim zgłoszeniu i mam czekać na rozwój wydarzeń.

Już się nie mogę doczekać, co tym razem magicy z serwisu odwalą za szopkę.

Połowa roku za nami, a ja nawet nie przeszedłem jeszcze żadnego tegorocznego exa na PS5 czy jakiejkolwiek dużej gry. 

Edytowane przez marcinwks
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Witam, przyszła mi właśnie konsola z serwisu. Okazało się że od nowości płyta główna zepsuta. Wymienili na nową. E pierwszej chwili włączam wszystko śmiga. Po aktualizacji oprogramowania pad się ciągle rozłącza, żeby działał trzeba resetować konsole przyciskiem. Nie jest to wina pada bo sprawdzałam na dwóch. Ktoś wie może jak to rozwiązać? Jak już się pad rozłączy to nawet nie da rady drugiego sparować. Czy to wina tej aktualizacji systemu ?

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Olyi271 napisał:

Witam, przyszła mi właśnie konsola z serwisu. Okazało się że od nowości płyta główna zepsuta. Wymienili na nową. E pierwszej chwili włączam wszystko śmiga. Po aktualizacji oprogramowania pad się ciągle rozłącza, żeby działał trzeba resetować konsole przyciskiem. Nie jest to wina pada bo sprawdzałam na dwóch. Ktoś wie może jak to rozwiązać? Jak już się pad rozłączy to nawet nie da rady drugiego sparować. Czy to wina tej aktualizacji systemu ?

A pada zaktualizowałeś? 

Odnośnik do komentarza

Co kilka miesięcy używam tych otworów, wykręcam też wentylator bo jest piękne dojście do heat sinka i tez zaciągam kurz, te otwory się sprawdzają i dają radę.

swoją jamę gracza mam w małym wąskim pokoju i jak chodzi konsola TV i PC na raz to tego gówna też się trochę zbiera w jednym miejscu i trzeba często czyścić niestety

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Figuś napisał:

Co kilka miesięcy używam tych otworów, wykręcam też wentylator bo jest piękne dojście do heat sinka i tez zaciągam kurz, te otwory się sprawdzają i dają radę.

swoją jamę gracza mam w małym wąskim pokoju i jak chodzi konsola TV i PC na raz to tego gówna też się trochę zbiera w jednym miejscu i trzeba często czyścić niestety

A jaka siła ssania? Czy masz tylko jedną ma maksa i tyle?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
On 7/22/2022 at 4:29 PM, Kentishpl said:

Witam mam problem, jest to premierowa wersja ps5.

w trakcie grania konsola się wyłącza i nie reaguje na włączenie, muszę ja odpiąć od zasilania o na nowo podpiąć żeby ruszyła. 
wie ktoś co na to poradzić?

no i ja mam ten sam problem, myślałem że to przez przedłużkę ale to nie to było bo się wyłączyła po 4h w avengersów.. 

internety twierdzą że to zasilacz ma problem 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wreszcie, po blisko 3 miesiącach, serwis mi oddał PS5 i wygląda na to, że nawet sprawną.

Najpierw miałem spaloną płytę główną. Naprawa, a raczej wymiana, trwała ok. 1,5 m-ca. Od końcówki maja do połowy lipca. 

Egzemplarz, który mi przekazali z serwisu miał problemy, a jakże, z płytą główną i średnio co 5 minut wywalało mnie w grach do dasha. Kolejna reklamacja i ponad miesiąc czekania.

Wczoraj odebrałem kolejną konsolę (w ciągu roku mam trzecią PS5 - mój osobisty rekord). Pograłem ponad 2h w Stray i wygląda w porządku. 

Straciłem 3 m-ce plusa, ale oczywiście nawet nikt mi nie zaproponował żadnej rekompensaty z tego tytułu. Chyba dają ludziom w ten sposób do zrozumienia, że powinni się cieszyć z darmowych napraw. 

Edytowane przez marcinwks
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Hej. Posiadam konsole ps5 dosłownie od paru dni i w mojej sztuce pojawia się dziwny dźwięk "kapania". Jest się czym martwić? Oddać do sklepu nie mogę bo oczywiście zwrotów z rozpakowaną grą nie przyjmują. Pozostaje tylko gwarancja? Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? 

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Hikari said:

Hej. Posiadam konsole ps5 dosłownie od paru dni i w mojej sztuce pojawia się dziwny dźwięk "kapania". Jest się czym martwić? Oddać do sklepu nie mogę bo oczywiście zwrotów z rozpakowaną grą nie przyjmują. Pozostaje tylko gwarancja? Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? 

Pewnie to cewki i to normalne

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Hikari napisał:

Hej. Posiadam konsole ps5 dosłownie od paru dni i w mojej sztuce pojawia się dziwny dźwięk "kapania". Jest się czym martwić? Oddać do sklepu nie mogę bo oczywiście zwrotów z rozpakowaną grą nie przyjmują. Pozostaje tylko gwarancja? Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? 

Kapania czy może cyknięć? U mnie takowe występują przy uruchamianiu w pionie, ale jak przechylę na chwilę konsolę, to problem znika.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Goshkee napisał:

Kapania czy może cyknięć? U mnie takowe występują przy uruchamianiu w pionie, ale jak przechylę na chwilę konsolę, to problem znika.

Właśnie też zauważyłam że po położeniu problem ustępuje. Ale nie tylko przy uruchamianiu tylko podczas kilkugodzinnej sesji cały czas. Mi to przypomina kapanie. Na początku myślałam że to coś w domu ale ewidentnie z konsoli. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.08.2022 o 14:17, Hikari napisał:

Hej. Posiadam konsole ps5 dosłownie od paru dni i w mojej sztuce pojawia się dziwny dźwięk "kapania". Jest się czym martwić? Oddać do sklepu nie mogę bo oczywiście zwrotów z rozpakowaną grą nie przyjmują. Pozostaje tylko gwarancja? Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? 

Mam podobnie. W grach cewki normalnie piszczą i tego "kapania" nie ma. Jak wyłączę grę to też nie ma. Natomiast jeśli wrócę sobie do dasha i mam odpaloną w tle grę to słyszę te "kapanie". Prawdopodobnie to też cewki bo mimo tego, że gra jest w tle to dalej je słychać tylko ciszej i może któraś wydaje taki hałas :P 

Odnośnik do komentarza

W pierwszym padzie ktory dostalem z zestawem zaczal mi driftowac prawy analog, wymienilem pare miesiecy temu a teraz w nowym ucieka lewy. Ja pierdole jak wreszcie zrobili dobrego pada ktory dobrze lezy w dloni to teraz jakies gowniane wady. Ide zaraz kupic nowego, mam nadzieje ze beda na stanie w media markcie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.