Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał problem z głośnymi cyknięciami podczas uruchamiania? Jak włączę „odstaną” konsolę (ustawioną w pionie), to po kilku sekundach rozlega się 5, może 6 głośniejszych cyknięć. Potem już ok. Nie mam tu na myśli terkotania wentylatora po przyłożeniu ucha, czy pracy cewek, tylko słyszalne z kilku metrów tyknięcia, jakby ktoś wihajster od zasilania na wzmacniaczu przełączał. Ogólnie konsola chodzi cicho i bezproblemowo. Nie śpieszy mi się z reklamacją i daleko mi do trybu paniki, ale po obejrzeniu parunastu filmów w necie zaczęło mnie to trochę zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.03.2022 o 19:48, k.qnik napisał:

Hej, nie wiem czy mieliście taki problem. Konsola samoczynnie przechodzi w stan uśpienia podczas grania (oczywiście wszystkie opcje dotyczące stanu uśpienia i oszczędzania energii są wyłączone), zrobiłam wszystkie możliwe resety, Pani na infolinii stwierdziła, że muszę oddać konsole do serwisu i tu pojawi się moje pytanie, konsola którą odsyłają ma inny numer seryjny, ale to pewnie nie oznacza, że to nowa konsola tylko jakaś inna naprawiona, czy można się jakoś dowiedzieć „co jej było”? Bo Sony przedłuża gwarancje tylko na 3 miesiące co jest śmieszne.

Sproboj wylaczyc sterowanie konsoli przez hdmi albo odpowiednia funkcje eco w tv , moze tv wysyla sygnal o bezczynnosci i wylacza konsole. 

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś tak, że po włączeniu konsoli z płytą w czytniku, wyskakuje komunikat "PS5 Unsupported disc"?

Bo u mnie to dość częste (choć nie za każdym razem).

Dysk oczywiście jak najbardziej PS5 (Horizon Forbidden West), ale przy grach z PS4 też czasem się pojawia.

Wystarczy wyciągnąć i z powrotem włożyć, żeby znów zaczęło rozpoznawać, niemniej jednak zastanawiam się, na ile powszechny jest to problem.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, to i ja mam problem. Konsola działa, pad działa. (Chyba po ostatniej aktualizacji) uruchamiam grę, gra wchodzi do ekranu startowego i już jej ixem uruchomić nie mogę.. tak samo jak aplikacje, yt- zero reakcji kontrolera. Jak wcisne przycisk ps to normalne obsługuje do czasu wejścia w dowolną grę. Jak to naprawić??....

Odnośnik do komentarza

Dzięki, mam nadzieję, że to rozwiąże problem:)

 

P.s. nie.moge zaktualizować, konsola prosi o podpięcie kontrolera i wciśnięcie przycisku PS - nie działa. Dziwne, kontroler normalnie działa po menu i wariuje podczas uruchamiania gier, aplikacji... To może być wina pada? 

 

P.s. 2. To chyba to: 

 

Dziwię się, że w polskich serwisach o tym nie piszą

Edytowane przez BundyR
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej,

Podczas grania w konsole wywalilo korki w mieszkaniu na chwilke. Po ponownym uruchomieniu nie mozna uruchomic zadnej gry - pokazuje info o niewystarczajacej wolnej pamieci. Teraz jest 0 kb wolnego miejsca, nawet po usunieciu jednej gry dalej tak samo. Dodam, ze przed awaria pradu bylo troszke wolnego miejsca. Czy ktos mial juz taki problem?

 

Slawek

Odnośnik do komentarza

Panowie wczoraj w nocy podczas grania w moim mieście był zanik prądu na grubszą skalę. Dzisiaj kiedy światłość ponownie nastała moja PS5 nie chce się włączyć. Sprawdzałem możliwość uruchomienia na innym kablu zasilającym ( od PS3 ) co nie dało żadnego efektu. Podpinałem kablem pada do konsoli i również nie idzie jej włączyć takim sposobem. Jedyny dźwięk jaki wydaje konsola jest w momencie wyjęcia i ponownego włożenia kabla zasilającego ( piknięcie ). Jak myślicie szlag ją trafił?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Square napisał:

Spróbuj przytrzymać power przez ok 7 sekund aż będą dwa piknięcia.

Naciskanie, trzymanie przycisku power nie daje zupełnie nic. Pikniecie ma miejsce w momencie włożenia kabla zasilającego po ówczesnym jego wyjęciu.

 

Poniżej link do video, który obrazuje co się dzieje po włożeniu kabla zasilającego.

https://megawrzuta.pl/download/39800b9f659266134785aa7b49f0fb0e.html

Edytowane przez mcraczek
Odnośnik do komentarza

Ostatnio jak miałem kompletny blackout na dzielni, rozpoczęty wyłączaniem prądu co kilka minut, to konsola dostała po dupie parę razy w ten sposób. Odpala się, działa, odbudowała bazę itp.

 

W necie jest trochę zgłoszeń o "three beeps" np. https://www.reddit.com/r/PS5/comments/jwl5fu/3_beeps_not_turning_on/ i brzmiało to faktycznie jak wciskanie ejectu przy braku płyty, no ale Twój filmik pokazuje co innego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...