Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mamy tutaj jakiegoś speca z tematów sieciowych?

 

Mam podłączoną piątkę bezpośrednio przez kabel Ethernet do konsoli (tzn. kabel ze skrzynki jest pociągnięty przez ścianę do gniazda w salonie, będzie jakieś 10 metrów). 

 

Od jakiegoś czasu pykam sobie w MW2 i mam dosyć duże opóźnienie na serwerach - od 50 do 70 ms. Jeżeli może to mieć jakieś znaczenie, to przy testowaniu połączenia, prędkość pobierania wyświetla różne wartości: od 750 do 950 mb/s, jednak samo wysyłanie już jest dużo niższe i nie chce przebić wartości 150 mb/s.

 

Dzisiaj testowałem ze zmiennym IP publicznym (włączyłem u operatora) i dodatkowo przekierowałem porty w routerze na konsolę (tak radzili bezpośrednio na stronie Playstation), ale nie zmieniło to w zasadzie nic. Na tym etapie kończą mi się pomysły... :sadkek:

Odnośnik do komentarza

Witam posiadam Orange światłowód 600mb/s niestety Ping strasznie wysoki skacze aż do 80ms, moj kolezka ma słabszy internet i nie przekracza mu 50ms.

Co można jeszcze na to poradzić ? Bawiłem się z routerem posiadam funbox6 zmieniłem na nat otwarty wpisałem adres Mac w dmz ale nic to nie daje;( proszę o pomoc… 

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Ja mam natomiast taki problem ze swoją PS5 który pojawia się sporadycznie. Podczas uruchamiania zdarza się, że konsola uruchamia się na sekundę, pojawia się niebieskie światło na obudowie po czym znika i nic się dalej nie dzieje. Po takiej akcji konsola kompletnie nie reaguje (uruchomienie z pada nie działa w tym momencie) dopiero po dwukrotnym kliknięciu przycisku POWER na obudowie ponownie uruchamia konsole. Czasami jest tak, że po takiej operacji konsola uruchomi się prawidłowo a niestety czasami cała operacja powtarza się jeszcze 2/3 krotnie. Myślałem, że to może wina napędu i płyty która znajduje się w środku ale problem występuje zarówno z płytą jak i bez oraz testowałem ustawienie konsoli poziomo jak i pionowo. Odbudowa bazy była wykonywana nie raz. Ktoś miał podobny problem? Wysyłać od razu na oficjalny serwis Sony?

Odnośnik do komentarza

@balon

Odpal konsole i trzymaj power on z jakieś 10s.

Po drugim sygnale na ekranie będzie safe mode i podłącz pada kablem z konsola.

Wejdz w zmianę wyjścia wideo, hdcp i z automatu zmień na hdcp. 

Podłącz xboxa tym kablem od Sony w ten port gdzie PS5 jeżeli problemu nie będzie, a porada wyżej nic nie dała, to wyjście hdmi w konsoli.

Zobacz jak wyglada- całe, bez pęknięcia, nic nie jest wygięte? Można przedmuchać. Jak nadal nic, to serwis.

 

Edytowane przez iluck85
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...