Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, potrzebuje pomocy. Kupiłem ps5, pograłem trochę w mike moralesa po czym przerzuciłem sie na ghost of tsushima. Po kilku dniach znowu odpaliłem sobie spidermana i gra zaczeła mi klatkować. Nie jakos lekko tylko tak że sie grać nie da, co najmniej jakbym przeglądał dosyć szybko komiks, animacje są spowolnione. Wcześniej grając w spidermana zdarzyło mi sie tak raz po od pauzowaniu gry, ale po restarcie wszystko wróciło do normy. Teraz nic nie pomaga ani restart ani odłączenie konsoli od pradu. Płyta wyczyszczona chociaż i tak była czysta. Zmienienie w opcjach grafiki na wydajną też nie pomogło, trochę sie martwie czy nie trafił mi się jakiś lewy egzemplarz z mediaexpert. Ktoś miał podobnie, jakieś pomysly :(?

Odnośnik do komentarza

Wrócę na chwilę do swojego problemu z PS5 nie widzącym dysku USB. Podłączyłem inną, najtańszą kieszeń USB 3,0 (dysk ten sam) i wszystko działa.

Przy PS5 jest dodatkowy wymóg w porównaniu do PS4 - dysk musi być podpięty bezpośrednio do PS5, nie przez jakieś Huby itp... - może tamta kieszeń z jakiegoś powodu działała jako taki hub i dlatego PS5 jej nie widziało.

Tamta miała taką specyficzną wtyczkę zamiast zwyklego USB, ta nowa ma zwykłe USB z dwóch stron.

Może komuś się przyda na przyszłość.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
Czy można w jakiś inny sposób niż telefoniczny zgłosić SONY problem z padem? Od paru dni wiszę na ich infolinii po 40 minut, wysłu(pipi)ę że mają dziś więcej zgłoszeń niż zwykle i że zaraz ktoś odbierze, ale  nigdy jeszcze nie doczekałem tej chwili 
Dualsense chyba nie.
DS4 tylko się wpisywało kod z tyłu pada.
Też chcę reklamować pada bo przy deadzone 0.10 mam drgania na obu analogach.
Niedopuszczalne.
Zresztą sprawdzałem też na pc i pad leży na komodzie i też analogi oba driftuja.
Na szczęście kupiłem "prawie nowy" od Pipolino.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś z Was może problemy z napędem?
Bo ja mam taki problem, że ps5 przestało czytać płyty. Od miesiąca w napędzie leżała płytka z ratchetem i grałem w gry z dysku dziś chcąc włączyć wywala, że nie potrafi odczytać płyty i sprawdzić czy dobrze wsadzona. Sprawdziłem na kilku płytach i problem się powtarza.
Jest jakaś szansa, że to problem softwaru czy raczej nie mam się co łudzić i dzwonić do nich po kuriera?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Możesz sprawdzić czy czyta filmy DVD/BD. Jeśli nie to zostaje serwis.
Zrobiłem jak poradziłeś i trochę dziwna sprawa, przynajmniej dla mnie.
Wsadziłem płytę z filmem na BD ponownie nie odczytało dysku, po czym spróbowałem wsadzić płytkę dvd, dość mocno zabrudzona i porysowana. Oczywiście, że konsola odczytała starą dvd i mogłem sobie dowolnie przewijać i skakać po menu, nie rozumiem.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Hej jestem posiadaczem ps5 mam problem z ps5 mianowicie taki ze przy graniu z płyty konsola się wylancza tak jak by ktoś ją wy(pipi)ał z prądu po tem przechodzi w tryb awaryjny i się włącza ale co włączę grę typu jurasik ewolution 2 ps5 lub horizon ps5 najnowszy to 30 40 min i konsola się wylancza nie wiem co jest grane co to może być jeżeli to przydatna informacja gram na hdmi2. 1  pod 120 hz ale horizon ma 60 hz myślę że to bez znaczenia pytania kieruję do serwisantów. elektrotechników i TP proszę o pomoc 

 

Zrobiłem jej reset że wszystkiego 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.02.2022 o 21:42, henioxxxxxx napisał:

Hej jestem posiadaczem ps5 mam problem z ps5 mianowicie taki ze przy graniu z płyty konsola się wylancza tak jak by ktoś ją wy(pipi)ał z prądu po tem przechodzi w tryb awaryjny i się włącza ale co włączę grę typu jurasik ewolution 2 ps5 lub horizon ps5 najnowszy to 30 40 min i konsola się wylancza nie wiem co jest grane co to może być jeżeli to przydatna informacja gram na hdmi2. 1  pod 120 hz ale horizon ma 60 hz myślę że to bez znaczenia pytania kieruję do serwisantów. elektrotechników i TP proszę o pomoc 

 

Zrobiłem jej reset że wszystkiego 

To jest mój problem, który opisywałem na początku grudnia. Zrobiłem dokładnie czyszczenie konsoli plus zmieniłem kabel zasilający i problem na ponad dwa miesiące zniknął. Obecnie ze dwa razy miałem taką sytuację przy dłuższych sesjach. U mnie problem pojawia się tylko przy obciążających grach z ps5. Z tego co poczytałem na reddit'cie to problem powszechny z przegrzewaniem PSU niestety. 

Edytowane przez Goldie
Odnośnik do komentarza

Dobra, co jest z tym dyskiem na PS5, że "Inne/Other" wpierdala mi 350 GB przestrzeni? xd

 

Dwie gry na krzyż aktualnie zainstalowane, baza danych odbudowana, cache usunięte, zapisywanie rozgrywki ograniczone do 30 sekund. Czytam, że dużo zjadają gry z PS4 (dlatego lepiej je instalować na zewnętrznym dysku), ale aktualnie nie mam żadnej gry z PS4, a "Other" dalej zajmuje połowę dysku. Ponoć puchnie też w trakcie ściągania aktualizacji (dane są tam tymczasowo przechowywane), ale żadna mi się nie ściąga, ani nie instaluje. Wygląda, jakby się zawieruszyły jakieś pozostałości (po crashach konsoli czy coś) i nie miały zamiaru się usunąć. Jakiś patent na to, poza przywróceniem do ustawień fabrycznych?

 

Jakie gówno xd Jeszcze nawet nie można zajrzeć co tam siedzi. Zajęliśmy 50% twojej przestrzeni dyskowej i co nam zrobisz?

 

Edit: dobra, ogarnąłem metodą brute force.

Z 350 GB zrobiło się 11 GB. Na tyle mogę się zgodzić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...