Jump to content

Kontroler do PC

AK-47

Recommended Posts

Od prawie roku korzystam z MSC GC20, ale kolokwialnie mówiąc ten pad nadaje się do 4 liter. Ergonomia jest średnia, lewy drążek się powoli psuje, a nigdy mi pad nie upadł no i generalnie dno. Rozmyślam o padzie od Xboxa, ale w sklepach widzę z kilka rożnych wersji o różnych cenach i jestem trochę skołowany tym. Druga sprawa, może zamiast pada od klocka wybrać coś innego w okolicach 300 zł? Najlepiej by było gdyby układ przycisków był od pleja, bo całe życie na nim grałem i jestem mega do niego przyzwyczajony, a rozmieszczenie xboxowe średnio mi pasuje.

Dual Shock 4 albo Dual Shock 3, można bez problemu podłączyć przez BT do PC. 

Dualshocka 3 już ciężko kupić w sklepie, mam na myśli oryginał ale nieoryginalny też działa bez problemów. Cena to jakieś 60 zł

Dualshock 4 jest lepszą opcją niż DC3, cena oczywiście wyższa bo 180 zł ale ergonomia zdecydowanie lepsza. I polecałbym właśnie to rozwiązanie bo używam na swoim laptopie grając w Wiedźmina 3 i jestem zadowolony. 

20200529-112719.jpg

• Upvote 1
4 minuty temu, Bzduras napisał:

Steam niby obsługuje DS4, ale i tak w ogromnej części gier będziesz miał standardowe oznaczenia od pada do Xboxa, chyba, że je sobie wmodujesz.

No właśnie - dla tego wolę pada o kształcie pleja, ale z oznakowaniami xboxowymi, albo jak będzie, za drogi to sobie kupie od klocka po prostu.

Polecam pad od Xboxa, na Windowsie 10 nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń do połączenia bluetooth. Korzyścią jest również fakt, że to praktycznie "podstawowy" kontroler na PC, więc nic nie trzeba ustawiać i się bawić, podłączasz i grasz, bo każda gra go wspiera. 

• 5 months later...

Ej no, to jak to w końcu jest z tymi padami do PC?

Mam stare z x360 na kablu. Niezawodne, z ponad 10 lat działają. No, ale pora trochę liznąć cywilizacji i chcę pady od najnowszego xboxa. I teraz tak.

To jest PC bez BT. Wystarczy jakiś zwykły adapter BT za 14 zeta? Czy trzeba od razu ten dedykowany M$ za milion monet?

Jak podłączę pada do PC przez USB to będzie się ładował? Czy jestem skazany tylko na akumulatorki i nie ma szans na ładowanie przez PC?

jeden dongle 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/pozostale-akcesoria-komputerowe/xbox-wireless-adapter-for-windows-10-6hn-00003?gclid=CjwKCAjwoZWHBhBgEiwAiMN66f9MhePp3BwYwsk2RODP34FmyrvNEAwP8r0ekU7JYT6L4kuwwLK10xoCgpEQAvD_BwE

i obsłuży mi kilka padów + słuchawki? 

No widzisz, już jestem mądrzejszy, bo bym kupił 4 zestawy dedykowane do PC z tymi donglami i bym przepłacił.

Czyli jeden ten wirles adapter, dowolne padziki Xone, enelopy i ładowareczka i już mogę grać w nowej jakości bez kabli i wkurwienia? 

A i rozumiem, że z jak podłączę pada kablem do PC to nie ładuje, ale grac mogę?

Tak można grać na kablu. Jeden dongiel obsługuje chyba do 4 padów bez żadnych problemów. 

Tutaj masz trochę taniej https://eurokais.pl/microsoft-xbox-one-wireless-controller-adapter-pc-p-21420.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

https://allegro.pl/oferta/adapter-odbiornik-xbox-one-pad-pc-windows-10-10758837171?utm_feed=c9faa3c7-f817-45a7-9529-84b750279de2&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

Ogólnie widzę ,że zdrożały, mi udało się kupić w okolicach 50 zł nówkę. Może szukaj zestawu z padem, pewnie wyjdzie taniej. 

• Upvote 1

Żadnych jajec wynalazków podrabianców

tylko oryginalne prawilne pady Microsoftu z pewnością 100% wykrycia przez grę, nawet takie programowane przez małpy, z poprawnym przypisaniem i podpisaniem przycisków, a nie jakieś krzaczory

14 hours ago, gekon said:

Żadnych jajec wynalazków podrabianców

tylko oryginalne prawilne pady Microsoftu z pewnością 100% wykrycia przez grę, nawet takie programowane przez małpy, z poprawnym przypisaniem i podpisaniem przycisków, a nie jakieś krzaczory

Mam pady z PS3, PS4, Xbox One, Xbox Series X, a jednak wolę grać na 8bit pro 2, który sprawdza się lepiej we wszystkim oprócz FPS no i jeśli ktoś przyzwyczajony jest do Dual Shocka to powinien mu przypaść do gustu.