Skocz do zawartości

PSX Extreme 282


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, grzybiarz napisał:

Niestety ja w to nie wierzę. Raczej podchodziłbym do tego sceptycznie, jak Michu, ale wiadomo że serduszkiem jestem z gazetką.

My widzimy swoje, a taki nius ma nas uspokoić.

Akurat to mogę potwierdzić. Chodzi o numery z dodatkami - PSX z kalendarzem i PIXEL z polskim Gamedevem. Ba, CDA w tym roku nie dało kalendarza, nawet czytelnicy ich za to wyzwali i polecali PSX Extreme, że ma kalendarz (komentarze w stylu - nie lubię konsol, ale kupie dla kalendarza), więc stąd te duże wzrosty. Ale nie oszukujmy się prasa od jakiegoś czasu ma pod górkę, koszty rosną, reklamodawców nie przybywa a czytelnictwo na podobnym poziomie, bo młodzi maja swoje media. Nasz wydawca żył przede wszystkim z targów (nie tylko growych), więc robi co może by to wszystko funkcjonowało. 

 

A tak poza tym numer w PDF jest już dostępny. 

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zauważyłem, że w poprzednim numerze zabrakło tradycyjnego, corocznego zestawienia "gier, na które czekamy w XXXX roku". 

I dobrze, bo w czasach przedłużających się produkcji takie listy przestają być wiarygodne. Z ciekawości wziąłem numer z poprzedniego roku (styczeń 2020), gdzie jest zestawienie gier, na które czekaliśmy w minionych 12 miesiącach. A tam takie tuzy jak m.in. Diablo 4, Elder Scrolls 6, Dragon Age 4, Beyond Good & Evil 2, Metroid Prime 4 i parę innych sztosów, o których do tej pory nie wiemy nic, albo niewiele. A już wtedy ktoś naiwny wierzył, że wyskoczą w 2020 roku.

 

W ogóle na szybko przeliczyłem ile z tej listy 100 gier ostatecznie ukazało się w 2020 roku i wyszło mi... 50. Piszę o konsolach, bo niektóre z tytułów zdążyły się ukazać na PC (najczęściej w formie Early Access). Już nie wspomnę o tym, jak niewiele brakowało, aby Cyberpunk kolejny rok mógł się znaleźć na liście "oczekiwane". I w sumie powinien, by nie był gotowy.

 

Czyli w tym roku nie było wyliczanki i to dobra decyzja, bo szkoda miejsca w czasopiśmie.

Edytowane przez Kmiot
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.02.2021 o 20:27, Kmiot napisał:

Zauważyłem, że w poprzednim numerze zabrakło tradycyjnego, corocznego zestawienia "gier, na które czekamy w XXXX roku". 

I dobrze, bo w czasach przedłużających się produkcji takie listy przestają być wiarygodne. Z ciekawości wziąłem numer z poprzedniego roku (styczeń 2020), gdzie jest zestawienie gier, na które czekaliśmy w minionych 12 miesiącach. A tam takie tuzy jak m.in. Diablo 4, Elder Scrolls 6, Dragon Age 4, Beyond Good & Evil 2, Metroid Prime 4 i parę innych sztosów, o których do tej pory nie wiemy nic, albo niewiele. A już wtedy ktoś naiwny wierzył, że wyskoczą w 2020 roku.

 

W ogóle na szybko przeliczyłem ile z tej listy 100 gier ostatecznie ukazało się w 2020 roku i wyszło mi... 50. Piszę o konsolach, bo niektóre z tytułów zdążyły się ukazać na PC (najczęściej w formie Early Access). Już nie wspomnę o tym, jak niewiele brakowało, aby Cyberpunk kolejny rok mógł się znaleźć na liście "oczekiwane". I w sumie powinien, by nie był gotowy.

 

Czyli w tym roku nie było wyliczanki i to dobra decyzja, bo szkoda miejsca w czasopiśmie.

I to jest przykład jak różne są gusta czytelników Dostałem już kilka maili, również po komentarzach na facebooku widzę, że ludzie są zawiedzeni, że nie było takiego zestawienia. O taki np.
 

ZAWIEDZIONY. Myślałem że będzie jakieś TOP 50/100 najbardziej oczekiwanych gier w 2021. Czy nie było tak w zeszłych latach?
Odnośnik do komentarza

Pewnie. Polecę banałem, ale nie zadowolisz każdego, bo niektórzy pewnie do tej pory są niezadowoleni, że przestaliście zjeżdżać na krzesłach po ulicach.

Ja będę stał przy swoim. Cztery czy pięć stron, bo pewnie tyle byłoby niezbędnym minimum na takie zestawienie to za dużo zmarnowanego miejsca. Wiele gier na takiej liście to byłyby pobożne życzenia (może wyjdzie, a może nie), bo albo kompletnie nic o nich nie wiemy, albo nie mają daty, albo nawet jeśli mają, to w czasach wiecznych obsuw można w ciemno zakładać, że będą liczone w miesiącach opóźnienia. Część danych pewnie byłaby już nieaktualna w momencie druku (patrz: Hogwarts Legacy, które jeszcze miesiąc temu było zapowiedziane na 2021, a dzisiaj już jest 2022). To zbyt dynamicznie zmieniająca się kwestia, by było sens ją porządkować w czasopiśmie. Szkoda miejsca i włożonej pracy w ogarnianie tego.

 

@Roger więc dlaczego nie było takiej listy w tym roku? Tak wyszło, czy z jakichś powodów tak zadecydowałeś?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kmiot napisał:

Pewnie. Polecę banałem, ale nie zadowolisz każdego, bo niektórzy pewnie do tej pory są niezadowoleni, że przestaliście zjeżdżać na krzesłach po ulicach.

Ja będę stał przy swoim. Cztery czy pięć stron, bo pewnie tyle byłoby niezbędnym minimum na takie zestawienie to za dużo zmarnowanego miejsca. Wiele gier na takiej liście to byłyby pobożne życzenia (może wyjdzie, a może nie), bo albo kompletnie nic o nich nie wiemy, albo nie mają daty, albo nawet jeśli mają, to w czasach wiecznych obsuw można w ciemno zakładać, że będą liczone w miesiącach opóźnienia. Część danych pewnie byłaby już nieaktualna w momencie druku (patrz: Hogwarts Legacy, które jeszcze miesiąc temu było zapowiedziane na 2021, a dzisiaj już jest 2022). To zbyt dynamicznie zmieniająca się kwestia, by było sens ją porządkować w czasopiśmie. Szkoda miejsca i włożonej pracy w ogarnianie tego.

 

@Roger więc dlaczego nie było takiej listy w tym roku? Tak wyszło, czy z jakichś powodów tak zadecydowałeś?

Generalnie w tym roku faktycznie nie widziałem w tym sensu. Wielu wydawców się wypstrykało z gier, o wielu dalej nic nie wiadomo (Beyond good and Evil 2, Dying Light 2, Battlefield 6), część firm dopiero zapowie nowe duże produkcje w najbliższych miesiącach (o tym nie mogę pisać bo NDA), więc takie zestawienie byłoby już totalnym wróżeniem z fusów, a też potwierdzenie niektórych plotek wiązałoby się z kolei ze złamaniem wspomnianego NDA. Na kolejny numer bardziej myślałem o zestawieniu "Czarne konie 2021" czyli zebraniu tych mniej głośnych gier, często indie AA, które zapowiadają się świetnie, a niewiele się o nich mówi.

 

2 godziny temu, PiotrekP napisał:

Tak samo chyba nie będzie topek mijającej generacji. Wybieranie gier na ps4/xboxone według gatunku. Przy PS3/X360 było to na kilka numerów rozłożone.

Pożegnanie generacji będzie oczywiście przypomnimy tych ostatnich parę lat, doprawimy niepublikowanymi anegdotkami z życia redakcji, ale to jeszcze chwila. 

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Bzduras napisał:

Tak, mi. Normalna sytuacja, prenumerata dociera po tygodniu od kioskowej premiery i nic z tym nie zrobisz, już Perez o tym pisał. Jest jak jest i lepiej nie będzie.

U mnie zawsze pojawiała się w poniedziałek po weekendzie od premiery sklepowej. No nic poczekam do końca tygodnia i zobaczymy czy przyjedzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...