Skocz do zawartości

PSX Extreme 282


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Perez napisał:

No tu akurat trafiłeś z chyba jedyną odczuwalną zmianą dla Czytelników (bo reszta mojej roboty to były głównie zakulisowe tematy typu kontakty z drukarnią, sprawdzenie stron itp.) - Głosu od tego numeru nie będzie. Aczkolwiek nie wiem, może Roger dostanie tysiące maili i Głos wróci ;). 

 

Kurcze, szkoda, GL byl jak dla mnie takim fajnym symbolicznym połączeniem między printem a netem, no i wybrane cytaty były zazwyczaj całkiem zabawne albo w jakiś inny sposób ciekawe. @Roger, ogarnij to. ;)

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, grzybiarz napisał:

ale co dlaczego? 

Dlaczego przeczytałem PE w pdfie?

Zawsze miałem i gazetkę i pdfa, a czytałem na przemian, trochę tu, trochę tu - teraz w całości przeczytałem na ekranie komputera.

Dlaczego? nie wiem, wygoda? 

Dlaczego za wesoło nie jest z printem? Bo ja też czytam pdf a jednak prenumeruje gazetkę. 

Odnośnik do komentarza

Super dziękuję za dział retro 

W dniu 17.02.2021 o 19:40, Saunter napisał:

Śmieszne jest to jak się człowiek starzeje. Dawniej cały Hardkor był dla mnie strefą wyklętą. Felietony czymś do pominięcia. Dziś zaczynam lekturę od felietonu Kosa, Rogera i Walkiewicza. Jedno co się nie zmienia, to sentyment do Listów HIVa. To naprawdę jeden z ostatnich pomostów między moją 32-tką i moim nastolecieństwem. 

TAAAAK ja zaczynam od listów ale cos mało ostatnio : )

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie jest to uwaga do tego numeru, ale bardziej do jakiegoś trendu, który obserwuję od dłuższego czasu w psxe. Może Roger odpowie?

 

Dlaczego recenzje są na jedną, góra dwie strony, poza jakimiś wyjątkami? Kiedyś to były opisy na 4 czy więcej stron i to było jak dla mnie idealne. Obecnie? Jak najwięcej wrażeń na 1/3 strony i tyle. Jak widzę, że gry, na które czekam, bądź jestem zainteresowany dostają reckę na 1 stronę to zaczynam się zastanawiać o co tu chodzi? Czytelnik woli teraz przeczytać 50 recenzji po pół strony, niż 4 konkretne? 

Wczoraj byłem w empiku i przekartkowałem dwa pozostałe pisma, odnosząc przy tym wrażenie, że tam recenzje są dłuższe. 

Jako osobę, która nie czyta tego typu artykułów na www, mocno to drażni.

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Ukukuki napisał:

A mi się ten trend podoba, jest więcej miejsca na zapowiedzi i publicystykę. 

 

Sęk w tym, że tu nie chodzi o zaburzanie proporcji publicystyka:recenzje ogółem, tylko recenzje popierdółek na 1/3 stron:recenzje dużych tytułów. Jeśli już miałbym coś wrzucić pod nóż, żeby dostać więcej tematów okołogrowych, to byłyby właśnie te strony.

 

Ja wiem, że typowych hitów AAA już coraz mniej, ale coś tam się jednak w każdym numerze znajdzie. Ale odkąd w PE tak mocno postawiono na te słynne recki na 1/3 strony, to dołączam do grona skipujących te strony. Osobiście zlewam większość takich recek po przeczytaniu pierwszego akapitu (który z reguły zaczyna się od czegoś w stylu "to kolejna metroidvania/kolejny rogalik/kolejny symulator chodzenia, ale tym razem..."). No ale zdaję sobie sprawę, że część czytelników może mieć "szersze horyzonty" i chcą wiedzieć o jak największej ilości miesięcznych premier. Współczuć tylko recenzentom, bo średnia tych gierek to chyba coś w okolicach 5/10.

 

Eh gdzie te czasy, że w okresie jesień/zima wychodziło miesięcznie kilka kozaków, potencjalnie kandydujących do GOTY, a w pozostałe mechy też nie było źle.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...