Skocz do zawartości

PSX Extreme 282


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Perez napisał:

 

Nie zapomnę przejścia z 7,99 na 9,99 w styczniu 2012. Ach te komenty wtedy "przecież za 2 zł można kupić serek!" :D. 

Tu nie chodzi o podwyżkę dwa złote.  Niech będzie i 5 złotych. Duch upadającego magazynu tli się. Zmniejszony nakład, przecież czytelnicy pokryją różnice. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, LeifErikson napisał:

Sprawdziłem z ciekawości - w 2012 roku, kiedy weszła cena 10 zł, średnia pensja to było około 3600-3700 brutto. Dzisiaj (gdy wchodzi cena 12 zł) średnia pensja to około 5900 brutto. 

 

Czyli na przestrzeni tych lat średnia pensja wzrosła o jakieś 64%, a cena Szmatławca wzrosła ledwie o 20%. Innymi słowy - 9 lat temu za średnią pensje (co prawda brutto, ale dla uproszczenia) można było kupić 360 egzemplarzy. Dzisiaj za średnią pensję można będzie po podwyżce kupić aż 491 egzemplarzy.

 

Taniocha! :D

Czyli debil :hi:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Cena ciągle niska. Te dwa zeta nie straszne. Tutaj w uk taki porownywalny tytul czyli "retro gamer" kosztuje 4,99 funta. Szkoda mi kasy na niego bo polowa nieciekawa, a reszty nie rozumiem. No i inne realia. Oni nie wiedza co to pewexy i pirackie gieldy gier, czy skladanki z grami na kasetach na komodorca.

Co do numeru to czekam na artykul o chrono. To jedna z moich ulubionych gier ale nic nie wiem o niej od kuchni. 

Ciagle mam Chrono triggera w wersji na dsa. Cudo. Jeden z najlepszych jrpg razem z ff 6. 

Dawno nic nie bylo w dziale retro o kultowych jrpgach. Co prawda tesknie za metroidem i castlevania.

Okladka taka sobie. X-klocka nie kupuje wiec nawet nie zapoznam sie z tym tytulem. Zwlaszcze jak przeczytalem ile to microsoft sie juz nachapal i jak przy nim wypada sony.

Z gier i tak czekam na brevely default 2 a syn Mario 3d World.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza

Co do ceny, to spokojnie bym zapłacił te 14,99 i wiele innych osób pewnie też. Nie ma się co szczypać, skoro prasa drukowana umiera na naszych oczach. Kupuję co miesiąc CDA, Pixel (ich recki to tragedia, a Cyberpunk to już dramat) i Szmatławca. Przeznaczyć na to do 50 ziko to żaden majątek. Na faje i pepsi więcej człowiek wydaje. Co do zawartości, to cieszy mnie fakt przestawienia wajchy na publicystykę z powodu małej ilości gier. W zasadzie każdy magazyn z wyżej wymienionych wertuję do publicystyki, działu retro czy nawet recek filmów/książek/seriali/itd (tutaj Pixel z kolei daje radę). Nawet bym się nie obraził, gdyby PSX stał się magazynem o kulturze ogólnie. Bez recek gier, newsów, a tylko z publicystyką. Coś na wzór Przeglądu, który jest czymś niesamowitym jak dla mnie po swojej metamorfozie na kwartalnik.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Spoiler

51563370_310645893136995_7891632863118884864_n.png

Sam tak rzucam gromy na prenumeratę, ale przedłużyłem. Jeśli to jakiś lepszy deal dla wydawcy to trudno, najwyżej Perez i spółka poczytają sobie przez rok kolejne narzekanie na to, że numer dojechał tydzień po premierze kioskowej, chociaż tyle mojego :rayos:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...