Skocz do zawartości

Patronite.pl - miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ruszyła już zbiórka na Patronite.pl, gdzie możecie wesprzeć magazyn. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i trzymam kciuki byśmy podobnie jak niedawno CD Action mogli obchodzić niedługo 25-lecie. Poniżej wrzucam notkę przygotowaną przez wydawcę, w której tłumaczy on obecna sytuacje magazynu i dlaczego zdecydowaliśmy się na taką akcję. 

 

Zbiórka wystartowałam adresem: https://patronite.pl/psxextreme

 

Ciężka sytuacja na rynku prasowym, zwiększające się koszty druku i kolportażu oraz przede wszystkim pandemia i związane z nią restrykcje sprawiły, że PSX Extreme potrzebuje pomocy, by móc przetrwać ten ciężki okres. W tym trudnym dla nas czasie zdecydowaliśmy zwrócić o wsparcie naszej wyjątkowej społeczności na Patronite.pl, a na wszystkich wspierających czekają oczywiście profity.

 

Skąd pomysł na takie źródło finansowania? – „Działalność naszego wydawcy oparta jest na dwóch kluczowych filarach: organizacji targów i konferencji oraz wydawaniu czasopism, a większość przychodów generuje z eventów właśnie. Tymczasem od półtora roku nie zorganizowaliśmy ani jednej imprezy targowej czy konferencyjnej z których zyski pozwalały nam przez poprzednie 10 lat spokojnie funkcjonować...” - mówi Robert Łapiński, właściciel wydawnictwa. „Przez ostatnie półtora roku wypadło nam z kalendarza osiem dużych imprez, w tym dwie edycje międzynarodowych targów, które corocznie organizujemy w EXPO XXI od ponad 10 lat, największych na świecie w swojej branży. No i oczywiście Pixel Heaven 2020...”.

 

Pomysł na Patronite.pl podsunęli nam sami Czytelnicy zarówno PSX Extreme, jak i PIXELA, drugiego z wydawanych przez Idea Ahead magazynów. Oba pisma mają dużą i zaangażowaną społeczność odbiorców, Wspólnie uznaliśmy, że model proponowany przez Patronite.pl jest świetnym rozwiązaniem, które pomoże nam przetrwać coraz trudniejsze czasy. Przypomnijmy, że PSX Extreme to pierwszy i największy w Polsce opiniotwórczy miesięcznik o grach przeznaczonych na konsole, który ukazuje się nieprzerwanie od 1997 roku. 

 

Zbiórka wystartowałam adresem: https://patronite.pl/psxextreme

 

902253486_160178469_271004204511037_9138600252868339380_n(1).thumb.jpg.20053cd1a69d73406c35789a632b2d96.jpg

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza

A ja tak się jeszcze zastanawiam nad opisami progów - nie wiem czy ja to może źle rozumiem, ale na moje oko to brzmi jakby wydawnictwo było zupełnie odcięte od kasy i jeśli nie uda się osiągnąć tych progów, to będzie kaplica? Bo zakładałem, że mimo złej sytuacji wciąż jakaś kasa z prenumerat, sprzedaży egzemplarzowej czy reklam, z opóźnieniem, ale się jednak pojawia? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziwnie to wygląda no i brak prenumeraty w żadnym progu też boli. Najbardziej mnie interesuje próg 50 zeta żeby dorwać pierwsze 10 numerów, ale trzeba płacić przez 6 miesięcy no i numery są w PDFie (50 zeta za jeden pdf to 'trochę' dużo). No i 300 zeta za numer '0'? On będzie miał z 300 stron i na papierze jak jakiś artbook? Moim zdaniem te progi są mocno przesadzone jak za bonusy które można otrzymać.

Odnośnik do komentarza

Progi kosmiczne. Liczyłem bardziej na jednorazową zbiórkę z progami a nie opłacanie kolejne abonamentu i kupowanie jeszcze prenumeraty osobno. Wesprę ale szczerze mówiąc z niesmakiem zastanawiam się tylko nad progiem. 

 

Jak wam aż tak nie idzie to dajcie cenę pisma za te 15-20 zł. Większość czasopism hobbystycznych tak funkcjonuje. 

Odnośnik do komentarza

Podobne wrażenie odnoszę... Autentyczna deklaracja wpłacania 300 zł miesięcznie w skali roku dajmy na to, to już całkiem solidny pieniądz. Nie znam się kompletnie na tej patronite'owej działalności, ale może specjalnie tak się robi, bo i tak ludzie deklarują wsparcie, a później po miesiącu-dwóch rezygnują? 

 

Bo z mojego punktu widzenia lepsze byłyby takie opcje:

- jednorazowa zbiórka z wysokimi progami (wtedy zakładałbym rzucenie nawet 500 zł jednorazowo dla numeru 0, jakiegoś albumu itp.) 

- długoterminowa zbiórka z niższymi kwotami (wtedy zakładałbym przeznaczenie 50 zł miesięcznie przez rok, ale gdyby był tam jakiś "fizyczny" dodatek) 

 

A w tym momencie, jako ktoś, kto ma mega sentyment do Szmatławca i jakieś tam wolne środki do przeznaczenia, nawet jak wejdę "grubo", żeby coś fizycznego zdobyć, to z zamiarem rezygnacji po paru miesiącach, bo kilka tysięcy w skali roku to jednak trochę sporo...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pixel ma osobną zbiórkę (65k miesięcznie :obama:) i tam w nawyższym celu jest znaczący rozwój portalu, nie dałoby się pójść jakoś w tę (cyfrową) stronę? Wiecie, żeby była jakaś nadzieja, że cały projekt PE w ogóle przetrwa. 60k miesięcznie dla kilku stron więcej i żeby zorganizować extreme party, chryste panie, czy to rok 1999 znowu.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, LeifErikson napisał:

 

W pewnym sensie "prenumerata" jest chyba w progu 200 zł, bo dostajesz wtedy specjalne wydania z dodatkowymi stronami, o ile dobrze rozumiem. :)

No to nieźle, 200zł miesięcznie za szmatławca premium... Najbardziej mnie zastanawia dla czego nie zaadresowany został najczęstszy problem czyli opóźnienia prenumeraty,  w progu 50zł powinna być dodatkowo prenumerata wysyłana priorytetem czy innym kurierem to wtedy miało by to jakiś sens.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.